Zamknij
REKLAMA

Tam szczepień nie będzie. Zbuntowany proboszcz pozostaje nieskruszony!

19:00, 01.08.2021 | D.W.
Skomentuj Jak informuje WP, w pierwszą sierpniową niedzielę w wielu parafiach w Polsce będzie można bez rejestracji przyjąć dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Fot. Pixabay.com
REKLAMA

Akcja szczepień kontynuowana będzie teraz m.in. w kościołach. Okazuje się jednak, że nie we wszystkich. Proboszcz jednej z parafii się na to nie zgodził. Dlaczego?

Ogólnopolskie media mówią o tym od kilku dni. Akcja szczepień zwolniła, więc gminy sięgają po różne środki, by zachęcić mieszkańców do przyjęcia szczepionki. Zwraca na to uwagę również rząd.

- Wiem, że niektórzy czekają na powrót z wakacji, na to co będzie pod koniec sierpnia. Otóż pod koniec sierpnia może niestety ta czwarta fala już nadejść. Nie czekajmy na nią, lepiej przystąpmy do zaszczepienia się, do programu szczepień

- mówił na ostatniej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Akcję szczepień planuje się przenieść więc także do kościołów. Jak informuje WP, w pierwszą sierpniową niedzielę w wielu parafiach w Polsce będzie można bez rejestracji przyjąć dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

- Na Mazowszu punkty szczepień w niedzielę otworzą się między innymi w parafiach rzymskokatolickich w Zbuczynie i Wiśniewie oraz w Łopacinie. Medycy czekać będą na kandydatów do szczepienia także w parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Klukowie oraz w Staroźrebach, w kościele pw. św. Onufrego. W akcji szczepień uczestniczą także parafie w Gozdowie, w Łęgu Starościńskim, Lipnikach, Jastrzębiu i Głowaczowie - dodają dziennikarze Wirtualnej Polski.

Okazuje się jednak, że tak nie będzie wszędzie. Jeden z księży w Gromnikach w powiecie tarnowskim nie zgodził się na szczepienie w jego parafii.

- Jak czytamy na portalu temi.pl, w związku z tym wyznaczony przez wojewodę małopolskiego, który nadzoruje akcję szczepień, Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie, przeprowadzi ją w pobliskim Gminnym Ośrodku Kultury - kończą artykuł dziennikarze.

Ksiądz nie uzasadnił jednak, dlaczego się nie zgadza.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

A czy to ważne...A czy to ważne...

2 1

Cytat: " Jeden z księży w Gromnikach w powiecie tarnowskim nie zgodził się na szczepienie w jego parafii."
Jako osoba wywodząca się z wyżej wymienionej miejscowości (obecnie mieszkająca w Gorlicach), muszę stwierdzić iż w powiecie tarnowskim nie ma żadnej miejscowości o nazwie Gromniki. Jest za to Gromnik. Niby detal, ale jednak robi robotę.
Nie rozumiem zaś zdziwienia że proboszcz odmówił udziału w tym cyrku. Z punktu formalnego, proboszcz jest administratorem kościoła i terenów wokół niego i to on za nie odpowiada. Mało tego- nie znam obecnego proboszcza parafii Gromnik (kiedy jeszcze mieszkałem w tej miejscowości proboszczem był ktoś inny), ale słyszałem dużo dobrego na jego temat. Że ma ksiądz własne zdanie i zdrowo rozsądkowe podejście do tematu. Prosił i nalegał o reżim sanitarny oraz o maseczki, ale jednocześnie był wierny swoim przekonaniom i nikogo nie wyrzucał z kościoła (ani za przekroczone limity, ani za brak maseczki). I za taką postawę należy się szacunek. 19:59, 03.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%