Zamknij
REKLAMA

List Witolda Kochana do mieszkańców Powiatu Gorlickiego

10:14, 09.10.2019 | Agencja Reklamy gorlice24.pl
Skomentuj
REKLAMA

Publikacja sfinansowana z środków KWW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

Szanowni Państwo!

Zbliżają się wybory parlamentarne. 13 października wybierzemy naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu RP. Zwracam się do Państwa z prośbą o poparcie mojej kandydatury na Posła.

W przeszłości dzięki Państwa głosom pełniłem funkcje: m.in. Radnego wojewódzkiego, Starosty Gorlickiego, Posła na Sejm, Burmistrza Gorlic. W każdym z tych miejsc starałem się o to, by osiągnąć konkretne rezultaty, przynoszące korzyści przede wszystkim mieszkańcom Gorlic i powiatu gorlickiego. Przypomnę najważniejsze inwestycje i projekty. Te, na których powstanie miałem duży lub decydujący wpływ.

Lata 1999-2002 (Radny Województwa Małopolskiego):

 • udział w rozpoczęciu i przeprowadzeniu dwóch największych inwestycji na drogach wojewódzkich do 2004 roku: remont drogi Moszczenica-Gorlice-Konieczna wraz z budową ronda w Moszczenicy i obok drukarni w Gorlicach, odcinek drogi Ciężkowice-Krynica z budową wiaduktu kolejowego w Bobowej,
 • utworzenie w Gorlicach podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Europark Mielec”, zdobycie 2,5 mln złotych na poprawę stanu infrastruktury (wśród inwestorów m.in. Severt, GórStal) 

Lata 2002-2005 (Starosta Gorlicki):

 • zapewnienie finansowania zewnętrznego i rozpoczęcia największej inwestycji szpitala powiatowego w Gorlicach
 • termomodernizacji wraz z budową kotłowni na biomasę,
 • powstrzymanie rosnącego zadłużenia Szpitala Powiatowego w Gorlicach,
 • pierwsze remonty dróg powiatowych z wykorzystaniem środków unijnych (Ropa-Wysowa, Sękowa-Wapienne).

 

Lata 2007-2010 (poseł na Sejm RP):

 • zdobycie środków na liczne inwestycje związane z infrastrukturą drogową w powiecie gorlickim, w tym: likwidacja osuwiska w Hańczowej na drodze Ropa-Wysowa, budowa mostów w Brunarach i Ropie, odbudowa mostów i drogi powiatowej w dolinie rzeki Białej po powodzi w 2010 roku, odbudowa drogi Gorlice-Bystra-Wola Łużańska, powstanie nowego budynku Urzędu Skarbowego w Gorlicach i rozbudowa budynku ZUS w Gorlicach.

Lata 2011-2014 (Burmistrz Gorlic):

Najważniejsze inwestycje wpływające na poprawę płynności komunikacyjnej w mieście:

 • budowa łącznika między Stawiskami a ul. Korczaka (nowa ulica Rydarowskiej wraz z rondem),
 • budowa układu komunikacyjnego w Strefie Aktywności Gospodarczej, w tym połączenie z drogą krajową i przygotowanie nowych terenów pod inwestycje,
 • przebudowa ul. Korczak oraz budowa łącznika ul. Bardiowskiej z ul. 11 Listopada wraz z rondem przy Urzędzie Skarbowym w Gorlicach,
 • łącznik z drogą krajową obok sklepu Lidl (prawoskręt),
 • wprowadzenie do planu inwestycji województwa małopolskiego, zapewnienie dofinansowania północnej obwodnicy Gorlic łączącej Stróżówkę ze Strefą Aktywności Gospodarczej,
 • przebudowa odcinka ul. Dukielskiej wraz ze stabilizacją osuwiska.

A ponadto:

 • termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej obejmująca Gorlickie Centrum Kultury, halę sportowa OSiR, 2 szkoły, 3 przedszkola, salę gimnastyczną,
 • zapewnienie finansowania zewnętrznego i rozpoczęcie budowy ścieżek rowerowych,
 • modernizacja wnętrza hali sportowej OSiR w Gorlicach,
 • przebudowa lodowiska – wymiana instalacji i uzyskanie nowej funkcji kortów tenisowych,
 • budowa skateparku,
 • rozbudowa kanalizacji i wodociągów; pod koniec mojej pracy jako Burmistrza Gorlic z kanalizacji sanitarnej mogło korzystać 99% mieszkańców, a z sieci wodociągowej 98% mieszkańców miasta,
 • budowa bloku socjalnego z 37 mieszkaniami.

Wszystkie wyżej wymienione zadania powstały przy dofinansowaniu zewnętrznym z różnych źródeł pokrywającym od 30 do 100% kosztów inwestycji.

 • powołanie Rady Seniorów,
 • wprowadzenie budżetu obywatelskiego i karty „Gorlickiej Dużej Rodziny”, Gorlice jako jedne z pierwszych miast w województwie podjęły te inicjatywy.
 • W 2014 roku pod koniec kadencji przyczyniłem się do nieodpłatnego przekazania miastu terenów pod budowę cmentarza o ówczesnej wartości rynkowej około 2 mln zł.

 

Moje priorytety:

 

1. Zdrowie.

Ostatnie 4 lata to czas dobrej koniunktury gospodarczej i wysokiego wzrostu gospodarczego. Tym bardziej dziwi fakt, że rząd PIS nie wykorzystał tego okresu do radykalnej poprawy finansowania ochrony zdrowia. Tymczasem mamy jedne z najniższych nakładów na służbę zdrowia w Europie, rosną kolejki do specjalistów i SOR-ów, lawinowo rośnie zadłużenie szpitali. Brakuje pieniędzy na refundację nowoczesnych procedur i leków onkologicznych. Zafundowano nam prywatyzację służby zdrowia. Ludzie ubodzy i mniej zamożni czekają coraz dłużej w kolejkach, a ci zamożniejsi leczą się prywatnie. Moje priorytety: - zwiększenie wydatków na ochronę zdrowia, - skrócenie czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty i na SOR-ach, - zwiększenie nakładów na profilaktykę i na leczenie chorób nowotworowych, - sukcesywne powiększanie naboru na studia medyczne, - zwiększanie wynagrodzeń dla pracowników służby zdrowia.

2. Klimat i czyste środowisko.

Postępujące ocieplenie klimatu stanowi jedno z największych wyzwań zarówno dla rządów, organizacji międzynarodowych, jak i dla każdego z nas. Tym bardziej że Polska należy do krajów z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w UE. Smog zabija rocznie ok. 40 000 Polaków. Rośnie emisja CO2 do atmosfery. Coraz więcej obszarów dotkniętych jest suszą. Przyjmujemy z zagranicy coraz więcej śmieci. Rząd, jak dotąd, nie przyjął żadnej strategii rozwoju energetyki wskazującej, w jaki sposób rozwijać odnawialne źródła energii i odchodzić od produkcji energii opartej na węglu. Konieczne jest przygotowanie strategii rozwoju energetyki i w jej ramach sukcesywne ograniczanie wykorzystania węgla, rozwijanie odnawialnych źródeł energii i działanie na rzecz ograniczania zużycia energii, - wdrożenie programu małej i średniej retencji na terenach wiejskich i leśnych, - ograniczanie nadmiernego wyrębu lasów, - sadzenie drzew na nieużytkach rolnych i w miastach w ramach programu „Zielona Polska” (wspólnie z samorządami), - stopniowe odchodzenie od używania plastiku, - wprowadzenie do programów szkolnych treści związanych z kryzysem klimatycznym, - decyzje gospodarcze podejmowane przez rząd powinny obligatoryjnie uwzględniać ich wpływ na klimat i środowisko.

 3. Edukacja.

Polska szkoła powinna być traktowana jako inwestycja w następne pokolenia, w nasz długookresowy rozwój. Tak dzieje się w krajach wysoko rozwiniętych, cieszących się dobrobytem. My tymczasem mamy przepełnione szkoły, anachroniczne programy, nieprzystające do wymagań współczesnej edukacji i gospodarki, źle wynagradzanych i upokarzanych nauczycieli, niedofinansowanie oświaty, czego przykładem jest przerzucanie na samorządy dużej części kosztów podwyżek nauczycieli. Moje priorytety: - przeprowadzenie, przy udziale nauczycieli, zmian w programach szkolnych, dostosowania ich do wymogów zmieniającej się rzeczywistości, - zwiększenie nakładów na oświatę, w tym na wynagrodzenie dla nauczycieli, - zmiana systemu zajęć szkolnych, by ograniczyć obciążenia uczniów pracą w domu, - zwiększenie autonomii samorządów w zakresie kształtowania sieci szkół.

4. Seniorzy.

 Jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się krajów Europy. Szybko zmieniają się proporcje osób pracujących do emerytów. Rośnie liczba osób starszych i niesamodzielnych pozbawionych wsparcia rodziny. Moje priorytety: - wprowadzenie stałej 13. emerytury, - zwolnienie z podatku osób, które przekroczą wiek emerytalny, ale nadal chcą pracować, - tworzenie dodatkowych centrów rehabilitacji i domów dziennego pobytu, - wprowadzenie „bonu opiekuńczego”, umożliwiającego wykupywanie usług dla niesamodzielnych osób starszych.

 

Kandyduję do Sejmu RP, bo chciałbym, żeby Polacy nie byli dzieleni na lepszych i gorszych. Chciałbym, żebyśmy wspólnie zburzyli mur dzielący rodziny, sąsiadów, znajomych z pracy. Bez względu na to, po której stronie się znajdujemy, nie wolno wykluczać tych innych, uważać za gorszych czy przypisywać im złe intencje.

 

Proszę Państwa o udział w wyborach i o Wasz głos!

 

(Agencja Reklamy gorlice24.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (29)

Głos rozsądkuGłos rozsądku

69 46

Temu Panu już dziękujemy.? 10:41, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

39 57

Popieram :) 10:44, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


EMESEMES

54 24

Wszystko ok. Ale nigdy pod tym sztandarem . 11:13, 09.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tralalatralala

12 5

Byłoby ok, ale w tej samej ekipie, kandydat KO na senatora Paweł Kasprzak stwierdził, że aborcja w dziewiątym miesiącu ciąży powinna być dopuszczalna.
Przepraszam, ale z takimi ludźmi Pan chce budować przyszłość? To ma być alternatywa dla PiSu? 19:17, 09.10.2019


MichałMichał

41 57

Super Witku, popieramy!!! 11:29, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TczewTczew

43 21

„Jak wygramy wybory, to będzie dużo do dzielenia”. 12:00, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


OnOn

35 47

Rozsądek, kultura , spokój, -zawsze z Kochanem!!!!! 12:52, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LamentoLamento

41 33

Z mojej perspektywy za Pańskich rządów i jak był Pan burmistrzem miasta, to było zero atrakcji w mieście, miasto było zwijane. Panu już podziękuje. 13:44, 09.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tralalatralala

13 1

A teraz nie jest zwijane? To ja chyba żyję w innej rzeczywistosci. 19:18, 09.10.2019


ObserwatorObserwator

27 14

Mam pytanie do kandydata:
1. Co zamierza zrobic dla Polski w przypadku kiedy wybory wygra PiS, a partia kandydata znajdzie się w opozycji.
2. Jaki jest stosunek kandydata do ustawy 447 Kongresu amerykańskiego
3. Jak chronić dobra naturalne Polski, przed przejęciem przez wrogie Polsce narodowości.
4. Co sądzi o oddaniu władzy Narodowi Polskiemu: Weto o obywatelskie, Inicjatywa obywatelska, referendum. 14:23, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

wyborcawyborca

36 20

A w dokonaniach kandydata nie widzę wspaniałego remontu naszego pięknego rynku:):) to to było za kadencji kandydata, chyba że się mylę:):) 14:29, 09.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HankaHanka

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


koalicJA OBYWATELskakoalicJA OBYWATELska

32 27

do wybory: owszem mylisz się! Remont Rynku, szumnie nazywany rewitalizacją to pomysł i dzieło poprzednika Kochana, czyli lewicowego burmistrza Sterkowicza. Kochan dostał to kukułcze jajo w spadku po nim, ale sam już nic nie mógł zrobić projekty, materiały, wykonawca, rozpoczęcie prac to wszystko dzieło Sterkowicza i podległych mu ludzi. 14:37, 09.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Czesław GębarowskiCzesław Gębarowski

4 2

Rozumiem, że nawet nie można było dopilnować aby podbudowa była porządnie zagęszczona i układania płyt na rynku i kostki brukowej. Na bieckiej w trakcie robót można było zmienić kiepskie płytki. Budują ci dom a ty nie możesz nic zrobić. Absurd! 08:42, 11.10.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PrezesPrezes

46 29

Witek daj sobie spokój z polityką, chłopie byłeś burmistrzem co zrobiłeś dla miasta haha, na szparagi do Niemiec jedź ? 15:31, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DagDag

42 20

Precz z koalicja nojmanem i innymi oszustami precz 16:57, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ekseks

20 26

Chore otumanione pisem miasto,ludzie fałszywi,mówią to robią tamto,nastawieni wrogo na ulicach ,w kolejkach przy kasie, 20:22, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Patryk Patryk

21 11

Pan Kochan to gość ok ale władze tej partii to ameby , robi ich w konia gościu który ma tylko kota w domu . KATASTROFA !!!!
21:13, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KozakKozak

27 21

Jedyny rozsadny kandydat na posla !
Wybierzecie Bartus to uslyszycie konferencje prasowa bez zadawania pytan raz na jakis czas I nic wiecej .
Potem bedziecie plakac ze nic sie w Gorlicach nie dzieje !

21:55, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adam1adam1

8 17

Wyborco Pis, wyborco PO: pamiętajcie, że skreślając dwóch, a nawet trzech swoich ulubieńców na karcie znacznie zwiększacie ich szanse na wygraną ? 06:04, 10.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

⬆️⬆️

9 3

Poczytaj ordynację i nie troluj. Słabe to? 20:43, 10.10.2019


TerazTeraz

13 17

Kochan był w PiSie. To go dyskwalifikuje. Partie wybiera się na całe życie. Nie widzę sensu głosowania na tego kandydata. Pani Wąsowska-Schirmer też jest osobą negatywnie zapisaną w historii PO. Nie rozumiem strategii tej partii, stawianie na ludzi skompromitowanych, którzy negatywnie zapisali się w historii. Po raz pierwszy uważam, iż należy głosować na Lewicę, zwłaszcza młodych ludzi z Razem. Oczywiście można tej partii nie lubić. Wybierzcie ludzi młodych, którzy jeszcze nie skompromitowali się. Idźcie i głosujecie rozsądnie. 07:16, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

O???O???

24 7

Dobry sposob na zycie. A moze w innej branzy? 08:26, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

taki sobietaki sobie

19 11

jako urzędnik Pan Kochan się sprawdził w Krakowie, jako polityk zaliczył wpadkę w Gorlicach, nie zmarnuję głosu i nie oddam na niego... 11:07, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lukluk

11 6

Pan Kochan już w 2103 roku bodajże dał się poznać jako dobry zarządca miasta. Nie potrafił spowodować żeby wybudowano 50 m drogi do siedmiu posesji w sokole. Dla porównania Kukla załatwił to w pół roku. Panu Kochanowi dziękuję. 12:26, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sussus

9 5

nie popiera... i nawet nie muszę pisać dlaczego.... 13:05, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA