Zamknij
REKLAMA

Dlaczego Jakub Bocheński śpi po 4 godziny dziennie?!

22:27, 30.09.2019 | Agencja Reklamy GORLICE24.pl
Skomentuj
REKLAMA

Ambitny, aktywny, młody, ale nie do końca nowicjusz. Czy polski parlament potrzebuje teraz właśnie takich polityków? O zdanie w tej sprawie, plany na przyszłość oraz jak przebieg kampanii przekłada się na sen zapytaliśmy sądecką “Jedynkę” Lewicy, Jakuba Bocheńskiego. 

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

To jak to jest z tym snem przed wyborami?

To ostatnia prosta, więc grafik jest niezwykle napięty, zwłaszcza, że moja kampania jest tworzona o ludziach i dla ludzi. Czas to najcenniejsza rzecz, jaką mamy, dlatego chcę się nim dzielić z mieszkańcami. A wyśpię się po wyborach. 

Czy nowe, młode twarze zmienią Nowy Sącz i Polskę? 

Sądzę, że tego nam trzeba. Polska polityka ma deficyt nowej energii, młodości i świeżości. Wystarczy spojrzeć na średnią wieku polskich parlamentarzystów, która jest dosyć wysoka. Niejednokrotnie przekłada się na skuteczność ich działania, a przecież i o działanie i o skuteczność nam wszystkim chodzi. Chciałbym widzieć w naszym regionie efekty i sukcesy pracy posłów w naszych okolic.

Co w takim razie sądecka Lewica z Jakubem Bocheńskim na czele obrała sobie za priorytet w regionie? 

Swoją kampanię oparłem na pięciu głównych postulatach, jest to tzw. Piątka Bocheńskiego. Uważam, że nie są to kwestie najważniejsze tylko dla mnie, ale i wszystkich Sądeczan. Zależało mi, aby mój program wyborczy mówił o ludziach i dla ludzi i tak też go budowałem. Aglomeracja sądecka, pakt antysmogowy, tanie mieszkania na raty, a także nowe możliwości dla młodych oraz seniorów to sprawy całego regionu, nas wszystkich, niezależnie od grupy wiekowej.  

Aglomeracja sądecka, czyli szeroko wspominana i komentowana Sądeczanka? 

Owszem, ale to nie wszystko. Czas skończyć z wykluczeniem komunikacyjnym Nowego Sącza i całej południowej małopolski od reszty kraju. Niemal z każdego większego miasta w naszym regionie droga do Krakowa zajmuje minimum dwie godziny. Minimum. Wyjątek stanowi Limanowa, lecz droga stamtąd do Krakowa omija autostradę A4. Droga ekspresowa z Nowego Sącza do Brzeska to nasz priorytet, dlatego należy przesunąć środki na poziomie krajowym i przeznaczyć je na budowę tej oraz innych dróg ekspresowych łączących największe miasta południowej małopolski. 

Sądzi Pan, że drogi ekspresowe będą lekiem na wszystkie problemy komunikacyjne naszych okolic?

To będzie ważny i duży element całej układanki, jednak należy zadbać także o transport kolejowy oraz autobusowy. Gorlice, Limanową, Nowy Sącz, Zakopane, Nowy Targ łączy kilka firm przewozowych, które mają już na to monopol. Brakuje nam konkurencyjności państwa i przywrócenia transportu publicznego, zarówno pomiędzy miastami i gminami w naszym regionie, jak i dużymi miastami całej Polski. Konieczna jest najpierw modernizacja sieci połączeń kolejowych, aby pociąg pendolino rozpoczynał swoją trasę tutaj - w Nowym Sączu, dając nam bezpośrednie i szybkie połączenie kolejowe ze stolicą. 

Problem smogu od długiego już czasu jest na ustach całej Polski. Jakie rozwiązania zakłada Jakub Bocheński?

Będę zabiegał o to, aby rząd w porozumieniu z małopolskimi samorządami utworzyli program dofinansowania wymiany pieców węglowych do 70% kosztów wymiany, ponieważ program Lewicy przewiduje całkowite odejście od węgla do 2035 roku. Nic nie może odbyć się jednak bez wcześniejszego odpowiedniego przygotowania. Przy finansowym wsparciu państwa, wymianie pieców, która w szczególnych przypadkach może sięgnąć nawet pokrycia 100% kosztów, będziemy mogli wprowadzić całkowity zakaz palenia w piecach węglem i drewnem w miastach i gminach południowej małopolski do 2025 roku. Uważam, że jest to całkowicie realne, ale aby to zrobić konieczna jest rozbudowa sieci gazowniczej w gminach sąsiadujących z największymi miastami. Skutecznym rozwiązaniem dla budynków pożytku publicznego będzie używanie odnawialnych źródeł energii, na przykład poprzez montaż paneli fotowoltaicznych. 

Jednym z kolejnych punktów Pana programu są tanie mieszkania na raty. Mieliśmy już program o podobnych założeniach. 

Tak, jednak program mieszkanie+ nie zdał swojego egzaminu. Zakładał, że do końca kwietnia 2019 roku ukończonych będzie 40 000 mieszkań. Na chwilę obecną jest ich zaledwie 867. Lewica proponuje utworzenie państwowego przedsiębiorstwa, które w ciągu 10 lat wybuduje milion mieszkań, a w samym naszym regionie, w porozumieniu z samorządem uda się nam wybudować ich aż 50 000. Mieszkania będzie można kupić na raty nie przekraczające miesięcznej raty 1000 zł, z oprocentowaniem nie większym niż 3%, co z pewnością pomoże wielu młodym rodzicom pomieszkującym kątem u krewnych, czy poświęcającym sporą część dochodów na swoje cztery kąty. 

Co jeszcze chcielibyście zaoferować młodym Sądeczanom? 

Zależy mi, aby młodzi ludzie z naszych okolic pamiętali, gdzie jest ich dom. Miasta południowej małopolski wyludniają się, bo studenci po ukończeniu edukacji nie wracają tam, skąd pochodzą. Proponujemy rozwój uczelni w Nowym Sączu, dzięki czemu w perspektywie 15 lat Uniwersytet Sądecki może być nie tylko dumą miasta, ale miejscem, skąd wywodzą się przyszli lekarze i prawnicy. W połączeniu z sukcesem programu aglomeracji sądeckiej i tanim mieszkaniom na raty Sądecczyzna znów stanie się atrakcyjnym obszarem dla rozwoju firm. 

W takim razie na co może liczyć starszy elektorat? Co kryje się za punktem Małopolska dla Emerytów z Piątki Bocheńskiego? 

To bardo duża grupa społeczna, której żadna z władz nie poświęciła uwagi, na jaką zasługują. Na poziomie centralnym Lewica proponuje minimalną emeryturę w kwocie 1600 zł. Tworząc w każdej gminie w naszym regionie nowoczesny i dobrze wyposażony dom seniora, o co zobowiązuję się zabiegać, umożliwimy osobom starszym wiele różnych sposobów spędzania wolnego czasu, kończąc tym samym wrażliwy problem samotności w podeszłym wieku. Dając osobom starszym możliwości uczestniczenia w wolontariacie mającym na celu spędzanie czasu z niepełnosprawnymi, czy noworodkami, przy których rodzice z jakiegoś powodu nie mogli czuwać, umożliwimy dzielenie się ciepłem i miłością, której tej grupie społecznej nigdy nie brakuje.

Publikacja sfinansowana z środków KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

 

(Agencja Reklamy GORLICE24.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (21)

Gorliczanin Gorliczanin

31 10

Co nas obchodzi jakiś Sądecki komuch 10:24, 01.10.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

A-linkaA-linka

5 20

Czy pan "Gorliczanin", wie co oznacza słowo "komuch" ? Zapewne nie, bo nie używałby tego określenia pod adresem osoby młodej. Czy pan "Gorliczanin" pamięta kiedy skończył się w Polsce komunizm ? Z pewnością też nie, bo na palcach policzyłby sobie i doszedłby do "odkrywczego" wniosku, że kogoś w takim wieku nie można obrażać, nazywając go "komuchem". Wstyd. I proszę nie wypowiadać się za wszystkich, a mówić w swoim imieniu.
A wyraz "sądecki" powinno się pisać z małej litery, bo to przymiotnik ?. 11:55, 01.10.2019


adam1adam1

15 11

Pani A-linko komuna w Polsce trwa nadal i nawet się rozwija. Lenin i Marks byliby dumni z działań Kaczyńskiego i Morawiec kiego. Takiego socjalu jak teraz nie było nawet za prl-u 13:31, 01.10.2019


~~~~ja~~~~ja

9 7

@adam1 a od kiedy socjalizm = komuna? Masz pojęcie co komuna, której tak naprawdę w znaczeniu "twardej" na szczęście w Polsce nigdy nie zaznaliśmy (owszem były represje, były nawet wyroki śmierci ale to tylko namiastka prawdziwej komuny)? Jeżeli chodzi o socjal jeszcze większy mamy w innych krajach UE więc co wszystko to komuna, czy może tylko nienawiść wyłączyła myślenie? No tak za granicą jak ktoś brał to było ok a tu teraz żal, bo on 500+ ma a ja nie. Czy społeczeństwo zachodnie socjal nie kosztuje? 13:51, 01.10.2019


adam1adam1

5 8

ja, oczywiście że nie chodzi o prawdziwą komunę, ale tak się określa ten okres, nie komunizm tylko komuna. Jeśli chodzi o socjal to na znacznie bogatszym zachodzie socjal jest proporcjonalnie mniejszy jeśli chodzi o bogactwo kraju. W Polsce ten socjal jest proporcjonalnie największy, chociaż kwotowo na szczęście jeszcze nie 17:43, 01.10.2019


wnuczekwnuczek

23 4

Niezła ustawka z bapcią sprzedająca maliny to chwyta za serce ale ja bym proponował zdjęcie z chorymi dziećmi w szpitalu to jest stary sprawdzony sposób na ocieplenie wizerunku. 11:53, 01.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ROBIROBI

14 1

Ja też śpię cztery godziny zwykle,a co gorsze to czasem w ogóle...chyba też wystartuję na posła. 16:25, 01.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A-linkaA-linka

5 13

Do "adam1". Rozśmieszył mnie pan tym stwierdzeniem, że "socjal" to komuna. Udowadnia pan, że również nie ma zielonego pojęcia (podobnie jak "Gorliczanin") o czym pisze. Powtarza pan bezwiednie to, co gdzieś, kiedyś usłyszał i w rezultacie brzmi śmiesznie. Nie ma pan zielonego pojęcia co to komuna. Proszę coś poczytać o Białorusi, Kubie, Rosji, pojechać tam, porozmawiać z ludżmi, zobaczyć jak żyją, a wtedy - może - zrozumie pan pojęcie "komuna". 17:24, 01.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

adam1adam1

5 2

A-linka, sama nazwa wskazuje: socjal- socjalizm czyli wstępna wersja komunizmu. Czy to tak trudni zrozumieć? W pewnych dziedzinach na Białorusi czy Ukrainie jest większa wolność jak u nas. Tam nikt nikomu nie zabrania palić drewnem w piecu czy wypić piwka pod sklepem. W Polsce buduje się coraz większy socjalizm, a ludzie nawet tego nie zauważają 19:08, 01.10.2019


xxxxxx

9 0

Jak jest chytry i nie zatrudni pomocy to może nawet i wcale nie spać. 18:05, 01.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do alinkaDo alinka

4 2

Skoro socjal nie ma nic wspólnego z komuną to do czego go przypisać? Do kapitalizmu gdzie rządzą księgowi i jednostki nie radzące sobie są skazane na wegetację? Może socjal to przejaw faszyzmu bo w faszyzmie też niektórych ludzi uważali za gorszych i im pomagali się uwolnić przez np pracę. Bo praca czyni wolnym. 18:54, 01.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GiedyminGiedymin

7 6

To jest bardzo proste. W większości krajów europejskich na zachodzie i północy panuje tzw. socjaldemokracja i polska lewica też ma takie dążenia. Czy ktoś widział komunę w Niemczech, albo w Finlandii ? Wątpię. Państwo socjaldemokratyczne posiada wszystkie mechanizmy wolnorynkowe, nie ma tam centralnego planowa/sterowania gospodarką, są to państwa o bardzo wysokim wskaźniku wolności gospodarczej, natomiast jest to także państwo opiekuńcze (bo jedno nie wyklucza drugiego) zapewniające publiczną edukację, służbę zdrowia, transport i wiele innych rzeczy. Dodam, że póki co jest to najlepszy istniejący model, bo wskaźniki zadowolenia z życia, poczucia bezpieczeństwa, poziomu życia etc są tam najwyższe 19:20, 01.10.2019


adam1adam1

6 1

Giedymin, w całej Europie zachodniej jest już prawie socjalizm. W Unii jest gospodarka sterowana (dopłaty, dotacje itp.), nie ma żadnego wolnego rynku. Poziom życia jest jeszcze wysoki, ale wszystko do czasu. 06:01, 02.10.2019


BimberBimber

8 2

Na zdjęciu widać jak gość idzie na wnuczka! Zbiera zaufanie tej babci. A babcia nawet się nie ogloadnie a już będzie po tej malinicy w butelkach! A jeszcze! Kogo obchodzi ile on śpi... 06:30, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do GiedyminDo Giedymin

4 3

Nie siej propagandy na wzór PiStvpropagandy bo na takie bzdury dadzą się nabrać tylko ludki ubogie umysłowo.
Niemcy to jest idealny przykład gospodarki sterowanej centralnie. Wasze ulubione Kauflandy i Lidly dostały od europejskiego banku odbudowy i rozwoju 900mln dolarów na ekspansję i wykończenie polskiego handlu. Przy pomocy sprzedajnych polityków doprowadzili do upadku fabryki i firmy żeby niemieckie firmy nie miały taniej konkurencji lub mogły je wykupić za czapę gruszek.USA tylko tupnie i zakaże opodatkowania prywatnych firm Google Facebok bo te kraje sie troszczą o swoje firmy.Ale jak to mówił Jerzy Stuhr potomkowie chłopów z czworaków dostaną ochłapy i się cieszą, a z drugiej kieszeni wyciągają im mld.? 12:32, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MagdaMagda

1 8

Super facet ma muj głos.... 14:08, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GregGreg

8 0

Taaaaaa.... Bajerka przed wyborami , a po osmiorniczki i spanie do bólu z pieniedzy opodatkowanej emerytury tej pani xd 17:21, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

duladula

6 0

jak go wybierzecie napewnoooooo.... pomoże Gorlicom! 13:10, 03.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stop lewactwu!stop lewactwu!

5 0

Pan Bocheński rzuca tylko pustymi bon-motami typu "Lewica postuluje odejście od węgla do 2035 roku" - ciekawe co zrobią z energetyką, kopalniami, górnikami, w ogóle Górnym Śląskiem??? Co w zamian, skoro już wyczerpaliśmy unijne limity na wykorzystanie Bałtyku do budowy farm wiatrowych (dziwnym trafem koncesję dostało Kulczykostwo i nikt więcej)??? Jak można wciskać kity, że fotowoltanika nas uratuje??? Jakoś dziwnym trafem Niemcy wcale nie rezygnują z węgla, tylko otwierają u siebie nowe kopalnie, a i u nas na Śląsku kupują niewykorzystane pokłady (proszę poszperać w necie)...
09:03, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

logikalogika

6 0

Nic mnie nie wkurza jak opowiadanie bajek czyli składanie pustych obietnic tzn. co to pan poseł nie załatwi, wybuduje, doprowadzi itd. itp. - jak tylko go (naiwniacy) wybierzecie! Na litość, od załatwiania budowy i remontów lokalnych dróg, budowy domów dla seniorów i tanich mieszkań dla młodych małżeństw, wymiany pieców na energooszczędne itp. działań są władze lokalne czyli wójt, burmistrz, starosta, rady miejskie i gminne - po to ich wybieramy w wyborach lokalnych! Poseł na Sejm jest od stanowienia prawa, dobrego prawa dla państwa i narodu polskiego, a nie zajmowania się sprawami lokalnymi!!! Owszem, poseł powinien interweniować, gdy widzi jakieś nieprawidłowości, mieć czas na wysłuchanie interpelacji wyborców, ale nie tracić gros czasu na sprawy lokalne, jednocześnie zawalając posiedzenia sejmowe! 09:12, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

żenada!żenada!

6 0

Śpi tylko 4 godziny dziennie - rety, jak żyć???
Swoją drogą chyba warto przez miesiąc spać po 4h/dobę, żeby później przez 4 lata huśtać się za kasę podatników...
11:59, 04.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA