Zamknij

Warszawa: "Marsz Miliona Serc"

14:10, 01.10.2023 PAP Aktualizacja: 14:11, 01.10.2023
Skomentuj PAP PAP

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podkreślał wcześniej, że nie jest marsz żadnej partii i deklarował, że "będą w nim szli wszyscy ci, którzy chcą lepszej Polski".

W samo południe na Rondzie Dmowskiego w Warszawie zebrali się uczestnicy zainicjowanego przez lidera PO Donalda Tuska "Marszu Miliona Serc"; manifestanci przejdą ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską, Jana Pawła II aż do Ronda "Radosława".

Zorganizowanie 1 października w Warszawie "Marszu Miliona Serc" Tusk zapowiedział w lipcu, komentując wówczas sprawę policyjnej interwencji wobec pani Joanny z Krakowa. Lider Platformy podkreślił, że będzie to marsz, który da wszystkim pewność zwycięstwa. "Nie pozwolimy na to, żeby zło panoszyło się w naszym codziennym życiu" - mówił wtedy szef PO.

Pani Joanna w rozmowie z TOK.FM przyznała, że na "Marsz Miliona Serc" się nie wybiera, nie została zaproszona na demonstrację ani przez Donalda Tuska ani przez organizatorów marszu.

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że politycy lewicy pojawią się na marszu w Warszawie, ponieważ "opozycja powinna pokazywać, że jest zjednoczona we wspólnym celu". Natomiast liderzy Trzeciej Drogi - prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i lider Polski 2050 Szymon Hołownia - zaplanowali na weekend 30 września i 1 października serię spotkań z wyborcami i trasę po całej Polsce.

Ich zdaniem opozycja powinna mobilizować jak najwięcej wyborców w całym kraju, tymczasem nie każdy jest w stanie przyjechać do dużej metropolii. "Trzymamy kciuki za marsz Koalicji Obywatelskiej, który będzie w Warszawie, my będziemy w całej Polsce" - mówili na konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu. Zaznaczali jednocześnie, że przedstawiciele Trzeciej Drogi pojawią się na marszu w Warszawie.

Manifestanci, którzy w samo południe zebrali się w centrum stolicy, przyjechali do Warszawy z całego kraju; większość zebranych ma ze sobą charakterystyczne biało-czerwone serduszka, niektórzy mają ze sobą także transparenty z hasłami: "Out of Orlen", "PiS to zło!", "Wolne sądy", "PiS=Drożyzna", "PraworząDNOść", "Szczęśliwej drogi już czas", "15 X odzyskamy Polskę", "Trzeba zmian".

Uczestnicy marszu trzymają także polskie, unijne i tęczowe flagi oraz sztandary KOD.

Na miejscu jest obecny m.in. przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Po części otwierającej marsz zebrani przejdą ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską, Jana Pawła II aż do Ronda Radosława. Zakończenie marszu zaplanowane jest na godzinę 16.

Na 1 października aktywności zaplanowały również pozostałe ugrupowania. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało konwencję w Katowicach. (PAP)

autor: Daria Kania, Marcin Chomiuk, Katarzyna Krzykowska,

dk/ mchom/ ksi/ sdd/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(11)

Wiwanderka Wiwanderka

10 4

Ale żenada, moje ukochane Gorlice na lewackim marszu kłamcy Tuska, mam nadzieję, że jakiś niewydarzony promil przynosi wstyd Gorlicom... 20:28, 01.10.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JAJA

2 1

Dobrze że wyprowadziliśmy się od pisowskich zakłamanych , fałszywych Gorlickich mieszkańców (w 53%) 13:13, 04.10.2023


HaniaHania

2 0

Też mam taką nadzieję! To jakiś promile😉 17:28, 05.10.2023


GorlikGorlik

5 6

Nikogo nie powinno to dziwić, że także mieszkańcy Gorlic postanowili uczestniczyć w tym marszu, poświęcając swój wolny czas i pieniądze, żeby reprezentować całą rzeszę ludzi myślących podobnie jak Oni. Mają do tego pełne prawo, widząc jak obecny rząd traktuje ludzi jak stado baranów – jak łże i oszukuje ludzi, jak manipuluje faktami, jak steruje Trybunałem Konstytucyjnym i prokuraturą, jak kupuje miernych posłów w zamian za ministerialne stanowiska, jak kupuje grupy społeczne oraz wierne mu samorządy gminne i swoje fundacje poprzez centralne rozdawnictwo środków, jak steruje spółkami skarbu państwa dla pozyskania sobie zwolenników (patrz Orlen – ceny), jak wynagradza najbardziej oddanych Naczelnikowi polityków, upychając ich w różnych spółkach gdzie dorabiają się milionowych fortun, itd., itd.
Współczuję tym ludziom, którzy swoją wiedzę na temat pracy rządu czerpią jedynie z telewizji RZĄDOWEJ i na tej podstawie krytykują uczestników tego marszu. Myślę, że niektórzy z tych krytykujących nawet nie wiedzieli, że taki marsz się odbywa, bo ta polityczna stacja nie odważyła się go transmitować. A był to marsz historyczny, w którym uczestniczyło grubo ponad pół miliona Polek i Polaków O RÓŻNYCH POGLĄDACH POLITYCZNYCH, UTRZYMUJĄCYCH ZE SWOICH PODATKÓW TAKZE TĄ RZĄDOWĄ TELEWIZJĘ.
Dobrze, że byliście tam i pokazaliście, że mieszkańcy Gorlic to nie tylko jak powiedział pewien polityk "ciemny lud wszystko kupi", ale są także i tacy którzy mają różne poglądy polityczne. 12:29, 02.10.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KozakKozak

3 3

Brawo Gorlik ! Ciekaw jestem co odpowie Obserwator ? 13:41, 02.10.2023


Ale to już byloAle to już bylo

2 0

Trochę słabo Gorlik! Ile razy jeszcze zamieścisz te bzdury na zasadzie kopiuj, wklej! Wysil się jeszcze troszkę. Może coś nowego wymyślisz? 17:32, 05.10.2023


KozakKozak

3 6

Zaskakuje frekwencja ! Blamaż kłamliwej publicznej telewizji odnośnie frekwencji. I kto tu kłamie ? Mamy masę zdjęć z dronu, eksperci mogą policzyć. Niewątpliwy sukces KO i Lewicy ja w dalszym ciągu zagłosował bym za Panią Tumidajewicz ! 13:39, 02.10.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ewa1111ewa1111

6 3

nie będziesz kozaczył jak przy korycie będzie PO panią z Krakowa już załatwili bez mydła j.... PO 20:11, 02.10.2023


RollandRolland

2 0

Do Kozak-😂🤣😭 Kogo to obchodzi! Głosuj na kogo chcesz i przestań się wygłupiać! 17:37, 05.10.2023


DoroDoro

2 0

A jeszcze inni nieśli transparent z napisem „GORLICE”. 😂😂🤣 14:50, 05.10.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YesYes

1 0

Mam taką samą opinię. 17:26, 05.10.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%