Zamknij
REKLAMA

Festiwal światła - niezwykłe efekty, tłumy i trochę chaosu [ FOTO / WIDEO ]

23:19, 02.05.2022 | PB
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24
REKLAMA

Dni Gorlic dobiegły końca. W Parku Miejskim odbył się Festiwal Światła. Ogromna ilość niezwykłych efektów świetlnych, pokazy i iluminacje - tego wieczoru park był wyjątkowy, a wydarzenie na pewno zostanie na długo zapamiętane.

Festiwal rozpoczął się od części formalnej, podczas której wystąpili oficjele. Prowadzącym był dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury, Janusz Zięba. Głos zabrali między innymi burmistrz Miasta Światła, Rafał Kukla oraz Poseł Barbara Bartuś.

Najważniejszym punktem tej części była oficjalna inauguracja letniego sezonu turystycznego w Małopolsce przez prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Grzegorza Biedronia. 

Następnie przed licznie zgromadzoną widownią z efektownym spektaklem ognia wystąpiła grupa "Ergo". Po jej występnie w parku zapanował jednak chaos. Ledwie kilka chwil po jednym występie rozpoczął się spektakl płonących fontann, a tłum szturmem pobiegł obejrzeć to przedstawienie.

Wśród zgromadzonych było słychać wiele głosów niezadowolenia, nie wszyscy zdążyli dotrzeć pod zainstalowane fontanny, a przedstawienie już dobiegło końca. Tłum ruszył od razu w kierunku kładki na Sękówce, gdzie zaplanowany był główny pokaz laserowy.

Cała impreza składała się bowiem z kilku elementów - przede wszystkim z trzech miejsc, w których "spektakle światła" odbywały się w trakcie całego wieczoru trzykrotnie - występ grupy ERGO obok tężni solankowej, pokaz płonących fontann obok misiów, oraz największej w Polsce sceny wodnej przy kładce na Sękówce.

Drugim elementem była "Aleja Światła" - prowadząca pomiędzy wszystkimi miejscami odbywających się spektakli. W wyjątkowy sposób podświetlono tutaj drzewa i pomniki, co wiele osób wykorzystało do zrobienia sobie zdjęć. Trzeci element to balon, który po zmroku rozświetlał polanę w parku.

Zobaczcie zdjęcia z FESTIWALU ŚWIATŁA!

[FOTORELACJA]1647[/FOTORELACJA]

Wracając do wspomnianego chaosu. Wprowadził go z pewnością bardzo krótki (chociaż bardzo efektowny) spektakl płonących fontann, którego pierwsza odsłona rozpoczęła się za szybko. To sprawiło, że setki osób z jednego punktu do drugiego pędziło na przełaj. Nie pomogło tutaj przedstawienie harmonogramu z godzinami spektakli. Sytuacja się uspokoiła dopiero przy pokazie laserowym na Sękówce, na którego pierwszą prezentację widzowie musieli odczekać kilkanaście minut.

Z pewnością nie bez znaczenia była też ilość osób, która przybyła do parku. Alejki były wypełnione po brzegi, a duża część osób widowiska mogła zobaczyć dopiero przy drugiej lub dopiero trzeciej odsłonie. Niemniej jednak, Festiwal Światła był wydarzeniem wyjątkowym i efektownym. W świetny sposób m.in przedstawiono temat Ignacego Łukasiewicza w pokazie laserowym na scenie wodnej. 

RETRANSMISJA z pokazu laserowego na Sękówce dostępna jest wyłącznie na naszym profilu w serwisie FACEBOOK ze względu na wykorzystaną w spektaklu ścieżkę dźwiękową - kliknij na grafice Obejrzyj na facebooku

 

 

Podsumowując całe wydarzenie - może dobrym pomysłem byłoby wykorzystać jeden z jego elementów - Aleję Światła i uczynić ją stałym elementem gorlickiego parku? Nawet jakby to miało być tylko kilka efektownie podświetlonych drzew z pewnością byłoby świetnym elementem uzupełniającym wiszącą kładkę do parku. A może powstanie taki projekt przy kolejnym budżecie obywatelskim?

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

onaaonaa

13 3

Było dużo chaosu. Przede wszystkim prawie nic nie było widać, bo za dużo ludzi. Wkurzające politykowanie przed występem, zamiast od razu zrobić pokaz. Bałbała koniecznie musiała wtrącić 3 grosze. Tłumy przepychające się i ciągłe pretensje, że "dziecko nie widzi". A co ja poradzę? Moje też nie widziało. Najlepszy chyba z tego pokaz laserowy, bo widać było z dość daleka (chociaż pewnie lepsze efekty były z bliska). No i sam park pięknie oświetlony, to trzeba przyznać. 23:48, 02.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Maria Maria

9 2

A wystarczyło tylko na plakatach wyraźnie napisać że każdy z pokazów będzie powtarzany trzy razy o konkretnych godzinach . Wtedy nie wszyscy przyszliby na 20:30 tylko tłum by się sam rozładował. 06:52, 03.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UwagaUwaga

5 3

Zgadzam się z osobami wyżej mówiące o chaosie. Sam pokaz świateł ładny i dość ciekawy, nurtuje mnie tylko jedna kwestia. Dlaczego było tak głośno do póznych godzin w sąsiedztwie domu opieki (starsi ludzie), szpitala.. miejsce dość niefortunne i dlaczego nie można byłoby zrobić tego na rynku, wraz z koncertami? Przedtem koncerty były na rynku.
I tylko tego dotyczy się moja uwaga bo cała reszta naprawdę fajnie zorganizowana i w końcu młodzież i nie tylko mogła się trochę pobawić :) 07:41, 03.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MauMau

5 0

A to w okolicach Rynku starsi ludzie nie mieszkają? 22:45, 03.05.2022


JaJa

3 1

Firma ochroniarska fokus do ukarania ! Starsza pani z pod tego szyldu szarpie płaczacymi siedmiolatkami, przepycha ludzi zeby mogla sama obejrzec pokaz fontann, mimo interwencji nie chce pokazac identyfikatora, totalne chamstwo i brak kultury osobistej 09:59, 03.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A-linkaA-linka

8 0

Wszyscy "stęsknieni" za widokiem pani posłanki Bartuś mieli wreszcie okazję zobaczyć ją i nacieszyć wzrok. Począwszy od relacji z dworca Gorlice-Zagórzany, bardzo pobudzoną, radosną, rozdającą uśmiechy na prawo i lewo, machającą raczkami i nie mogącą ustać w miejscu, po akcję rozdawania flag na gorlickim Rynku, a kończąc na obecności pani Bartuś w parku. Żadnego, choćby chwilowego spotkania z jej wyborcami, tylko parę nic nie znaczących banałów i do widzenia. A dziś 3.05. w rocznicę uchwalenia Konstytucji próżno było szukać tej pani w gorlickiej przestrzeni. A przecież mogła stanąć na Rynku z egzemplarzami Konstytucji i rozdać chętnym....byłoby ich naprawdę wielu....z wiadomych względów. Ale coś panią musiało zatrzymać, być może obawa i strach przed niewygodnymi pytaniami nt. przestrzegania tego najważniejszego dokumentu, który jest ignorowany przez rząd i formację, której pani Bartuś jest aktywnym członkiem i posłem. Nie mówiąc już o prezydencie, wywodzącym się również z Prawa i Sprawiedliwości, również "łamacza" Konstytucji. 15:02, 03.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

2 0

ona nie uznaje konstytucji więc jej nie było 08:54, 04.05.2022


Zołza Zołza

5 0

Jak na Gorlice miasto światła to jest dość marnie oświetlone 16:17, 03.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArturArtur

1 0

Pokazy były na prawdę świetne. Organizacja na zerowym poziomie. Pokaz ogni jak i fontann wystarczyło zrobić na jakims podwyzszeniu, scenie, i każdy byłby zadowolony. Co do pokazu ma wodzie myślę ze lepsze rozłożenie czasowe, i tlum by się rozładował, przez co każdy zobaczyłby więcej. 17:53, 04.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%