Zamknij
REKLAMA

Małopolski rynek pracy pod lupą - kto może liczyć na najlepsze warunki

00:00, 30.06.2021 | materiały patnera

Województwo małopolskie to jeden z wiodących pod względem zainteresowania rynków pracy w Polsce. Bliska obecność Krakowa, będącego dużym ośrodkiem miejskim sprawia, że osoby zainteresowane podjęciem pracy w praktycznie wszystkich branżach mają możliwość znalezienia oferty pasującej do preferencji. Jak wygląda rynek pracy w Małopolsce dzisiaj? Kto może liczyć na pracę? Gdzie w Małopolsce szukać pracy?

Jak wygląda małopolski rynek pracy w 2021 roku?

Choć 2020 rok był niebywale trudny dla rynku pracy, zaczniemy jednak od dobrej wiadomości - wszystko wraca do normy, a osoby pragnące zmienić swoją pracę w Małopolsce mają obecnie ku temu świetną okazję - serwisy z ogłoszeniami pękają w szwach od przeróżnych ogłoszeń. 

Rok pandemiczny, jak nazywany jest rok 2020, pokrzyżował szyki wielu pracownikom, którzy marzyli o przebranżowieniu się, znalezieniu bardziej perspektywicznego czy przynajmniej lepiej płatnego stanowiska. Cierpliwość jednak popłaca, a to, co niemożliwe było jeszcze rok temu, dzisiaj wręcz zaprasza do zmiany. Oferty pracy wpływają nie tylko do urzędów pracy, ale też pojawiają się na popularnych serwisach z ofertami pracy. 

Jakie zawody mogą liczyć na ciekawe oferty pracy? 

Jakie zawody są najbardziej poszukiwane na rynku w województwie małopolskim? W tym aspekcie sytuacja nie różni się zbytnio od tego, co zauważyć możemy w całej Polsce. 

Na pierwszym miejscu poszukiwanych zawodów są oczywiście specjaliści branży IT. Programiści, testerzy aplikacji, architekci IT czy specjaliści UX to stanowiska, które są w zasięgu ręki każdego pracownika posiadającego odpowiednią wiedzę i doświadczenie. It to jednak nie wszystko. Rozwój branży transportowej i motoryzacyjnej sprawia, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się logistycy i spedytorzy

Nie możemy zapomnieć o handlowcach oraz pracownikach branży gastronomicznej. Gospodarka odżyła, restauracje i hotele otwarły się na klientów a pracownicy, którzy wcześniej świadczyli pracę w takich miejscach, już dawno przebranżowili się lub zrezygnowali z takiej formy zarobkowania. To sprawia, że obecnie bardzo łatwo otrzymać pracę w branży gastronomicznej a restauratorzy wyprzedzają się w oferowaniu coraz to wyższych stawek. 

Co oprócz wynagrodzenia oferują pracodawcy w Małopolsce? 

Choć perspektywy ciekawej pracy i satysfakcjonującego wynagrodzenia są istotnymi czynnikami, które wpływają na wybór tego czy innego pracodawcy, coraz większy udział w naszym procesie decyzyjnym mają inne, pozapłacowe benefity, które oferują firmy z województwa małopolskiego. O jakich dodatkowych benefitach mowa?

Przede wszystkim prywatna opieka medyczna i dodatkowe ubezpieczenie. To dwa bardzo ważne benefity, które w poważnych firmach stają się standardem. Dodatkowo dostęp do oferty multikafeteryjnej czy dofinansowanie aktywności sportowych pozwala nam na zyskanie wielu przywilejów, które zyskują na znaczeniu w procesie wybierania pracodawcy. 

Gdzie szukać pracy w Małopolsce? 

Gdzie szukać atrakcyjnego zatrudnienia w Małopolsce? Przede wszystkim serwisy ogłoszeniowe. Przykładem takiego serwisu jest Aplikuj.pl, który oferuje setki ciekawych ofert pracy nie tylko z Krakowa, ale też z mniejszych miast. Na Aplikuj.pl możemy znaleźć oferty tych stanowisk, które interesują nas ze względu na nasze doświadczenie i kompetencje. 

Co poza serwisami ogłoszeniowymi? Zawsze możemy udać się do Powiatowego Urzędu Pracy lub znaleźć ciekawe zajęcie dzięki ogłoszeniom, które cyklicznie pojawiają się w mediach społecznościowych. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%