Zamknij
REKLAMA

Wiosenne porządki nie muszą być trudne - jakie sprzęty domowe warto kupić?

00:00, 01.06.2021 | materiały patnera

Generalne porządki kojarzą się z czasochłonnym myciem wielu różnych powierzchni i dużym wysiłkiem zaangażowanych w nie domowników. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne sprzęty czyszczące pozwalają znacząco skrócić i ułatwić sprzątanie. Sprawdźmy, dlaczego warto zainwestować w myjkę ciśnieniową, myjkę do okien oraz odkurzacz piorący.

Generalne porządki – czego powinny dotyczyć?

Kilka razy w roku przeprowadzamy sprzątanie na większą niż zazwyczaj skalę. Czyścimy wtedy miejsca, na które brakuje czasu w cotygodniowych porządkach. Dotyczy to drzwi, okien, trudno dostępnych miejsc, a także różnych przydomowych powierzchni: tarasów, balkonów, podjazdu czy stanowiska do grilla.

Ważną czynnością jest dokładne odkurzenie i wypranie powierzchni materiałowych, które znajdują się w domu. Będą to sofy, fotele, wszelkiego rodzaju meble tapicerowane, a także dywany i wykładziny. We włóknach tkanin gromadzi się kurz, brud, a także roztocza i alergeny. Ich regularne usuwanie jest konieczne nie tylko z powodów estetycznych, ale także zdrowotnych. Aby robić to skutecznie, a przy tym bardzo szybko, warto zainwestować w dobry odkurzacz piorący.

Nowoczesne modele zajmują bardzo niewiele miejsca, dzięki czemu spokojnie zmieścimy je w schowku. Odkurzacz tego rodzaju najpierw dokładnie zasysa suche zabrudzenia, a następnie pierze powierzchnię bardzo skuteczną metodą ekstrakcji. Woda ze środkiem czyszczącym wnika w strukturę materiału, zmiękcza i rozbija cząsteczki brudu. W ten sposób możemy wyczyścić powierzchnię bardzo dokładnie, a przy tym zachować jej delikatną strukturę bez uszczerbku.

Jak szybko umyć szyby myjką do okien Karcher?

Nie każdy wie, że tak czasochłonną czynność jak mycie okien, można bardzo łatwo przyspieszyć, kupując stosunkowo tanie i niewielkie urządzenie – profesjonalną myjkę do okien. Waży niewiele i mieści się w jednej dłoni, dlatego może być używana także przez osoby starsze. Typowa myjka składa się ze spryskiwacza oraz pada z mikrofibry, które równomiernie rozpylają środek czyszczący na szybie lub ościeżnicy okna. Konstrukcja urządzenia jest tak zaprojektowana, by łatwo usuwać wodę i płyn z czyszczonej powierzchni – bez smug i nieestetycznych śladów.

Nowoczesne urządzenia tego typu zawierają wiele funkcji dodatkowych. Dla przykładu myjka do okien Karcher (np. model WV 2 Plus N, który można kupić za mniej niż 300 zł) posiada wygodny wskaźnik LED wskazujący stopień naładowania baterii oraz wymienne ssawki, pozwalające dostosować urządzenie do wielkości czyszczonych okien.

Myjka ciśnieniowa – sprzęt do zadań specjalnych

W domu jednorodzinnym nie może zabraknąć myjki ciśnieniowej. To najlepsze dostępne na rynku urządzenie, którym usuniemy uporczywy, zaschnięty brud z prawie wszystkich przydomowych powierzchni. Zaawansowane modele (np. myjka ciśnieniowa Karcher K2 Premium Full Control) pozwala wyczyścić nawet elewację budynku. Karcher ma w swojej ofercie również mniej rozbudowane, kompaktowe warianty, które wyczyszczą taras lub podjazd z mchu, kamiennych osadów i innych uporczywych zabrudzeń, których ręczne usuwanie wymagałoby szorowania i zajęłoby bardzo dużo czasu.

Przykładem niewielkiej myjki ciśnieniowej jest Karcher K3 Full Control, która waży mniej niż 5 kg. Możliwość przechowywania akcesoriów na urządzeniu (specjalne wgłębienia obudowy) sprawiają, że myjka u zmieści się nawet w najmniejszym domowym schowku, a drobne elementy zestawu nie zostaną zgubione.

Schemat działania myjki ciśnieniowej jest bardzo prosty: urządzenia te są wyposażone w silnik i pompę, które pozwalają wytworzyć strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Aby zwiększyć skuteczność czyszczenia, aplikuje się również odpowiedni środek chemiczny. Wszystko to sprawia, że myjka ciśnieniowa odspaja brud z bardzo dużą siłą, jednocześnie nie niszcząc samej czyszczonej powierzchni.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%