Zamknij
REKLAMA

Profesjonalna waga magazynowa - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

08:41, 21.05.2021 | materiały partnera

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego zakładu przemysłowego czy też hurtowni jest specjalistyczna waga. Umożliwia ona ważenie elementów o dużych gabarytach, takich jak kartony z towarem czy też palety. Aktualnie na rynku dostępne są różne modele tych urządzeń, co ułatwi dopasowanie odpowiedniej propozycji do potrzeb firmy.

Jeśli chcesz zapewnić wysoki poziom kontroli jakości i łatwe sprawdzanie stanu magazynu w swojej firmie, doskonałym rozwiązaniem jest specjalistyczna waga. Aktualnie z tego typu urządzeń korzystają wszelkiego rodzaju hurtownie i magazyny, a także zakłady produkcyjne o zróżnicowanym profilu działalności. Wystarczy jedynie dopasować odpowiedni model do indywidualnych potrzeb, aby usprawnić codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Jedną z najbardziej podstawowych propozycji są wagi magazynowe do 150 kg, które świetnie nadadzą się do produktów spożywczych, opału, paszy, nawozów czy chemii przemysłowej i budowlanej.

Wagi magazynowe - dlaczego warto z nich korzystać?

Wagi magazynowe to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdego zakładu, gdzie dokonywane jest ważenie poszczególnych towarów. Wyróżniają się dość sporymi rozmiarami i wyższą skalą pomiarową, co pozwala na użytkowanie ich do większych gabarytowo przedmiotów, takich jak gotowe paczki czy palety z produktami. Ze względu na duży wybór różnych rodzajów tych urządzeń, z pewnością dobierzesz odpowiedni wariant do potrzeb zakładu. Wśród nich znajdują się zarówno klasyczne modele do 150 kg, jak i wagi magazynowe do 300 kg.

Obecnie największą popularnością zdecydowanie cieszą się wagi elektroniczne. Wyposażono je w specjalny czujnik, który umożliwia wykonanie dużo bardziej precyzyjnego pomiaru. Jednocześnie błyskawicznie pokazują wynik, dzięki czemu łatwiej i znacznie szybciej zważysz nawet większą ilość towaru. Dodatkowo wagi magazynowe produkowane są z niezwykle wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia czy niekorzystne warunki zewnętrzne materiałów. Gwarantuje to niezawodne użytkowanie i długą żywotność.

Kiedy potrzebna jest legalizacja wagi?

Posiadanie wagi magazynowej do firmowego użytku wiąże się z koniecznością spełnienia określonych warunków. Jednym z najważniejszych z pewnością jest legalizacja, która ma szczególne znaczenie w handlu. W przypadku nowych urządzeń nie obowiązują żadne certyfikaty czy pisemne poświadczenia, gdyż są gotowe do użytkowania przez pierwsze 3 lata. Po upływie tego okresu konieczne będzie poddanie sprzętu legalizacji wtórnej. W tym celu należy udać się do jednego z autoryzowanych punktów naprawy wag lub załatwić formalności w Urzędzie Miar.

Warto pamiętać, że legalizacja wtórna ma krótszy okres ważności. Wynosi on ponad 2 lata, a konkretnie 25 miesięcy. W tym przypadku również nie ma potrzeby wydania dokumentu, a jedynie na powierzchni urządzenia zostają przyklejone trzy hologramy z rokiem i miejscem legalizacji oraz innymi, najważniejszymi informacjami. Pod żadnym pozorem nie powinno się bagatelizować tego obowiązku, gdyż w przypadku kontroli mogą zostać nałożone wysokie kary finansowe.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%