Zamknij
REKLAMA

Wybór płytek do ogrodu

00:00, 18.04.2021 | materiały patnera

Ogród składa się z naprawdę wielu elementów. Każdy z nich wymaga odpowiedniego dopracowania, abyśmy mogli ostatecznie cieszyć się pięknym oraz komfortowym ogrodem. Istotne w ogrodzie są ścieżki, tarasy oraz wszelkie utwardzenia. Muszą być one dopasowane do pozostałej aranżacji ogrodu. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie płytki najlepiej wybrać. Poniżej dowiecie się, czym warto kierować się przy ich wyborze.

Każdy ogród powinien być sprawnie skomunikowany. Ścieżki mają sprawiać, że będziemy się wygodnie po nim poruszać. Wszystkie dodatkowe miejsca na odpoczynek i rekreację najlepiej jest utwardzić. Warto więc zdecydować się na porządne płytki, które sprawdza się zarówno jako nawierzchnia tarasowa, jak i ścieżki ogrodowe.

Przy wyborze należy zwrócić uwagę na ich grubość, mrozoodporność oraz właściwości antypoślizgowe. Powinniśmy brać pod uwagę nie tylko jakość wykonania płytek, ale również ich wytrzymałość. Na samym końcu powinniśmy wybrać odpowiednie wzornictwo płytek, które będzie pasować do aranżacji naszego ogrodu ( zajrzyj na https://brzozowisko.com/ ).

Jaki design płytek wybrać?

Jest to bardzo ciężkie zadanie, ponieważ wiele osób ma dylemat czy warto wybrać drewno, czy może lepiej kamień. Każde z nich na pewno oddaje świetny klimat całemu ogrodowi, jednak płytki powinny być dopasowane do naszej aranżacji ogrodu. Oprócz tego musimy zwrócić uwagę na wielkość płytek oraz ich stopnice. Należy także się zastanowić czy będziemy planować budowę schodków. Design płytek ogrodowych może być naprawdę różny. Niektóre z nich mogą nawet imitować beton. Dlatego ich wybór musi być bardzo dobrze przemyślany.

Montaż płytek ogrodowych

Oczywiście płytki muszą być układane na przygotowanym podłożu. Bardzo popularne są obecnie ogrody japońskie, gdzie płytki są układane w równej odległości. Podbudową pod płytki jest żwir lub kruszywo, dzięki czemu są one bardziej stabilne. Dużym problemem w wielu ogrodach jest przedostawanie się roślin w szczelinach pomiędzy płytkami. Jeśli chcemy tego uniknąć, należy pod podsypką rozłożyć folię ochronną. Płytka powinna w takich aranżacjach wystawać trochę ponad grunt. Świetnie w takiej sytuacji przyda się gumowy młotek, którym będziemy wbijać płytki w podłoże.

Płytki nie mogą być układane bezpośrednio na trawę. Jeżeli chcemy je umieścić na naszym trawniku, należy w miejscu, gdzie będzie leżeć płytka, usunąć kawałek trawy razem z ziemią do głębokości około 10 centymetrów. Później wykonujemy podsypkę z piasku, ubijamy ją, a na niej kładziemy płytkę. Jeżeli zależy nam na stabilności płytek, możemy do podsypki dodać odrobinę cementu.

Podsumowując

Aranżacja ogrodu wcale nie jest taka prosta. Trzeba skupić się na każdym elemencie, aby wszystko tworzyło spójną całość. Bardzo ważnym elementem są płytki w ogrodzie, ponieważ to właśnie one tworzą ścieżki czy miejsca rekreacyjne. Warto więc dobrze się zastanowić nad ich wyborem oraz montażem. W ten sposób z pewnością stworzymy przytulny i dobrze skomunikowany ogród.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%