Zamknij
REKLAMA

Sposoby na czyste powietrze w biurze

09:33, 07.04.2021 | materiały patnera

Zanieczyszczenia powietrza obniżają koncentrację, pogarszają samopoczucie, a w dalszej perspektywie obniżają odporność i przyczyniają się do rozwoju wielu groźnych chorób. Ponieważ rośnie świadomość na temat skutków złej jakości powietrza, rośnie grupa pracodawców, którzy chcą zatroszczyć się o to, by zapewnić pracownikom lepsze warunki.

Kapitałem każdej firmy są ludzie. Jeżeli pracownicy będą często chorować, albo nie będą w stanie skupić się na swoich obowiązkach, to efektywność będzie słabsza, pogorszy się jakość usług. To z kolei może odbić się na pozycji firmy na rynku i opiniach klientów. Nie można więc tego bagatelizować i należy zadbać o to, by powietrze było wolne od zanieczyszczeń. Co można zrobić?

Rośliny zielone i lepsza wentylacja

Najprostszym sposobem jest ustawienie roślin doniczkowych, takich jak bluszcz albo dracena, które dobrze absorbują zanieczyszczenia. Jednak prawda jest taka, że możliwe jest to jedynie w niektórych biurach. Sprawdzą się w małym pomieszczeniu, ale już niekoniecznie w biurze typu open space. Poza tym o rośliny trzeba dbać, a to też może być problematyczne.

Drugi sposób – wentylacja. Kiedy chcemy wpuścić do pomieszczenia świeże powietrze, to naturalne, że otwieramy okno. Tyle tylko, że niekoniecznie wpuścimy czyste powietrze. Problem smogu w Polsce jest coraz poważniejszy, więc trudno mówić, żeby na przykład zimą otwieranie okien było zdrowe. Do tego dochodzi kwestia przeciągów i możliwości przeziębień. Łatwo dojść do wniosku, że oba sposoby wydają się niewystarczające, dlatego też warto pomyśleć o czymś jeszcze.

Postaw na dobry oczyszczacz powietrza

Zdecydowanie najbardziej polecanym rozwiązaniem jest inwestycja w dobrej jakości oczyszczacz powietrza. Jednym z polecanych jest oczyszczacz IDEAL AP 80 Pro. Jest skuteczny, efektywnie filtruje powietrze na powierzchni 100 m2. Za doskonałą wydajność odpowiada HEPA H14. Uważa się go za najlepszy filtr HEPA, jaki jest dostępny. Odpowiada on za eliminację drobnych cząsteczek, w tym cząsteczek PM 2.5 i PM 10, jakie wchodzą w skład smogu. Do tego dochodzi filtr węglowy pochłaniający lotne związki organiczne i eliminujący nieprzyjemne zapachy.

Oczyszczacz działa bardzo intuicyjnie i jest w zasadzie bezobsługowy. Posiada programator czasowy pozwalający na zaplanowanie godziny wyłączenia urządzenia. Ma czujnik jakości powietrza informujący o aktualnym stanie zanieczyszczenia. Na znajdującym się wewnątrz urządzenia chipie jest informacja o tym, kiedy trzeba wymienić filtry na nowe.

Ten oczyszczacz może pracować na kilku poziomach prędkości, co wiąże się ze zmiennym hałasem. Przy niskich obrotach prawie go nie słychać, dlatego nie będzie przeszkadzać w pracy. Oczyszczacz jest wygodny w użytkowaniu dzięki sterowaniu za pomocą pilota, możliwości połączenia z urządzeniem poprzez WI-Fi i opcję regulację prędkości za pomocą aplikacji mobilnej. Uzupełnieniem tak przemyślanej konstrukcji i funkcjonalności jest estetyczny design. Prosta forma urządzenia dobrze będzie współgrać z nowoczesnym biurem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%