Zamknij
REKLAMA

Trendy wnętrzarskie - farby strukturalne

10:01, 30.03.2021 | materiały patnera

Zmianę wystroju wnętrza można zacząć od przemeblowania, czy kupna dodatków w innym kolorze. Można też zdecydować się na pokrycie jednej ze ścian farbą dekoracyjną w kontrastowym kolorze. Radzimy, na co zwrócić uwagę przy zakupie farby strukturalnej.

Farba strukturalna wyróżnia się charakterystyczną fakturą, która nie tylko daje oryginalny efekt końcowy, ale przede wszystkim znacznie ułatwia malowanie i nakładanie jej na ścianę. To rozwiązanie nie tylko dla odważnych, ale także dla tych, którzy zawsze chcieli coś zmienić w swoim mieszkaniu, ale nie wiedzieli od czego zacząć.

Jak nakładać na ściany farby dekoracyjne?

Aby mieć pewność, że ściany będą dokładnie pokryte farbą i efekt struktury zostanie osiągnięty, warto wcześniej odpowiednio je przygotować. Nie wymaga to wykonywania żadnych specjalistycznych zabiegów ani poświęcenia wielu godzin ciężkiej pracy. Należy zacząć od standardowego przygotowania powierzchni do malowania: dokładnego odkurzenia i odtłuszczenia. Kolejnym krokiem będzie położenie farby podkładowej. Używa się jej dokładnie tak samo jak każdej innej farby – z pomocą wałka lub pędzla, a wybór narzędzia zależy od indywidualnych preferencji. Już jedna warstwa podkładu znacznie zwiększa chłonność i gwarantuje odpowiednią przyczepność.

Nakładając farbę nie musimy się szczególnie martwić brakiem umiejętności czy profesjonalnych narzędzi. Farby dekoracyjne do ścian „wybaczają” bardzo wiele, a wręcz nieregularne pociągnięcia pędzlem, mogą sprawić, że efekt końcowy będzie bardziej oryginalny i zaskakujący.

Stiuk Wenecki MAGNAT to cienkowarstwowa akrylowa farba strukturalna przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych, które dzięki swoim walorom estetycznym mogą w efektowny sposób ozdobić wnętrze. Doskonale tworzy efekt szlifowanego marmuru o pięknych rodzajach wykończenia powierzchni.

Do jakich pomieszczeń nadają się farby dekoracyjne?

Farba tablicowa świetnie sprawdzi się jako element dekoracyjny w kuchni czy przedpokoju. Jest suchościeralna, a także odporna na zmywanie na mokro, więc można na niej zapisywać bieżące sprawy kredą tablicową, takie jak lista zakupów, plan zajęć czy obowiązki dla domowników. Magnetyczna farba tablicowa dodatkowo pozwala na przyczepianie do niej kartek, zdjęć czy rachunków, przy pomocy magnesów. Sprawdzi się w gabinecie lub pokoju dziecka czy nastolatka. Farby, których struktura jest bardziej elegancka jak MAGNAT Stiuk Wenecki, to pomysły na ożywienie sypialni lub salonu, a efekt betonu nada charakteru kuchni czy łazience.

Różne rodzaje farb strukturalnych, a także podkłady, dodatki i woski znajdziesz w sklepach internetowych. Wybór takiego rozwiązania sprawi, że remontowane mieszkanie zyska modny, oryginalny i niepowtarzalny charakter godny luksusowego apartamentu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%