Zamknij
REKLAMA

Mieszane sztuki walki w świecie zakładów sportowych – co można obstawiać?

09:25, 15.02.2021 | materiały partnera

MMA to sport wzbudzający spore kontrowersje. Nie można jednak lekceważyć jego popularności. W Polsce grupa miłośników mieszanych sztuk walki jest naprawdę okazała. Dość powiedzieć, że organizacje pokroju KSW cieszą się nad Wisłą sporą renomą. Tak duże zainteresowanie kibiców zwróciło również uwagę bukmacherów. W efekcie zakłady dotyczące walk MMA trafiły do ich ofert. Co dokładnie można obstawiać?

Jakie zakłady dotyczące MMA widnieją w ofertach bukmacherów?

Co jasne, podstawowym rodzajem zakładów dotyczących MMA są typy na zwycięzcę wybranej walki. Nie może zresztą być inaczej, gdyż taki właśnie cel ma rywalizacja w klatce lub oktagonie. Jest nim wyłonienie lepszego zawodnika, który będzie w stanie wygrać dane starcie. Oczywiście nie każda walka kończy się w sposób jednoznaczny. Czasami starcie jest rozstrzygane na tzw. punkty. Wówczas sędziowie oceniają obydwu zawodników i na tej podstawie przyznają im punkty, których liczba decyduje o wyborze zwycięzcy.

W tym miejscu warto się na chwilę zatrzymać. Dlaczego? Ponieważ sam sposób zakończenia walki to kolejny popularny rodzaj zakładów w świecie MMA. Zasadniczo walki tego typu mogą zakończyć się na kilka sposobów:

  • klasyczny nokaut (powalenie przeciwnika, który nie będzie w stanie się podnieść);
  • nokaut techniczny/sędziowski/TKO (arbiter pojedynku przerywa walkę);
  • poddanie przeciwnika (poprzez dosiad i ciosy lub założenie dźwigni);
  • dyskwalifikacja jednego z zawodników za złamanie zasad;
  • wyłonienie zwycięzcy na podstawie wspomnianych punktów.

To oznacza, że gracze mogą obstawiać, w jaki sposób zakończy się dana walka. W tym przypadku kursy mogą być bardzo zróżnicowane. Jeżeli wybrany pojedynek ma wyraźnego faworyta, kursy na nokaut będą stosunkowo niskie. Tymczasem przy wyrównanych starciach jest na odwrót. Toteż obstawianie MMA bez dwóch zdań wymaga znajomości tego sportu oraz sporej wiedzy o samych zawodnikach.

Niektórzy bukmacherzy próbują także przenieść na grunt MMA zakłady znane ze świata piłki nożnej jako Over/Under. Tutaj przedmiotem zakładu jest liczba rund w danym starciu. Jeśli np. gracz obstawi Under 1,5, pojedynek musi zakończyć się już w pierwszej rundzie. Takie zakłady mogą być ciekawym urozmaiceniem podczas typowania.

Gdzie można obstawiać MMA?

Jeszcze nie tak dawno temu MMA było dość niszowym sportem w ofertach bukmacherów. Tylko większe firmy mogły się poszczycić posiadaniem takich zakładów. Choć dzisiaj praktycznie każdy bukmacher oferuje typy na MMA, ich dostępność wciąż stoi na różnym poziomie.

Najwięksi polscy bukmacherzy, czyli firmy STS i Fortuna, oferują naprawdę szeroki wybór zakładów dotyczących MMA. Dlatego amatorzy sportów walki odnajdą tam mnóstwo ciekawych typów. Dostępne zakłady obejmują zarówno polskie, jak i międzynarodowe gale sportów walki. Jeżeli zaś chodzi o bonusy, ostatnie badania dowodzą, że to STS oferuje graczom najlepszy bonus bukmacherski. Natomiast decyzja o wyborze bukmachera zawsze należy do samego gracza.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%