Zamknij
REKLAMA

Gdzie ubezpieczyć ciągnik siodłowy

09:27, 08.01.2021 | materiały partnera

Właściciele aut osobowych i pojazdów o masie poniżej 3.5 tony nie mają żadnego problemu ze znalezieniem ubezpieczenia. Firmy ubezpieczeniowe dosłownie prześcigają się w przygotowywaniu coraz to ciekawszych ofert zarówno na OC, jak i AC. Niestety sytuacja komplikuje się wtedy, gdy będziesz próbował kupić polisę dla ciężarówki. Gdzie w takim razie ubezpieczyć takich samochód i jak znaleźć najlepszą ofertę?

Dlaczego trudno znaleźć ubezpieczenie na ciągnik siodłowy?

Jeśli szukasz oferty na ubezpieczenie ciężarówki, musisz wykazać się ogromną czujnością. Okazuje się, że wiele firm ubezpieczeniowych stosuje zaporowe ceny zarówno na OC, jak i AC. W wielu przypadkach są one podbijane celowo, aby zniechęcić to zakupu. Firmy ubezpieczeniowe obawiają się opłacalności takich polis.

Pojazdy ciężarowe są intensywnie eksploatowane, a to oznacza, że są bardzo narażone na wypadki. Co gorsza, gdy ciągnik siodłowy o ogromnej masie spowoduje wypadek, często doprowadza do ogromnych szkód materialnych. Z kolei niechęć do sprzedaży AC wynika przede wszystkim z wysokich kosztów serwisowania takich pojazdów.

Wszystko to sprawia, że zdecydowanie nie powinieneś kupować pierwszego lepszego ubezpieczenia znalezionego na rynku. Różnice pomiędzy ofertami poszczególnych ubezpieczalniami mogą sięgać tysięcy złotych i to tylko dla jednego ciągnika!

Gdzie ubezpieczyć ciągnik siodłowy?

Czas znaleźć odpowiedź na kluczowe pytanie - gdzie w takim razie kupić ubezpieczenie na ciągnik siodłowy? Możesz oczywiście osobiście odwiedzić lub obdzwonić wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Powinieneś zebrać informacje, porównać je ze sobą, a następnie wybrać najlepszą opcję.

Poszukiwanie w Internecie jest w tym przypadku słabą alternatywą. Popularne kalkulatory często nie pozwalają na sprawdzenie cen ubezpieczeń OC i AC dla ciągników siodłowych. Uzyskasz w ten sposób niepełne lub nie do końca rzetelne informacje.

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonych agentów ubezpieczeniowych, np. z https://ubezpieczamy24.com. Osoby te przygotują odpowiednie oferty na Twoje zlecenie. Agencje współpracują z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi, korzystają z różnych zniżek i dlatego często mogą zaproponować bardzo atrakcyjne ceny.

Co może wpływać na wysokość składki za ubezpieczenie ciężarówki?

Ubezpieczalnie wyliczając składkę ubezpieczenia na pojazdy ciężarowe, biorą pod uwagę te same czynniki, co przy autach osobowych. Marka, model, pojemność silnika, wiek auta czy miejsce jego rejestracji - to oczywiście standard. W przypadku ciągników siodłowych pojawiają się jeszcze dodatkowe kwestie, w tym:

- typ pojazdu ciężarowej,

- rodzaj transportu - krajowy lub zagranicznych,

- charakter przewożonych ładunków.

Kupując AC dla ciągnika siodłowego zwróć uwagę na szczegóły

Mając ciężarówkę, na pewno będziesz chciał wykupić dla niej AC. Ubezpieczenie to jest obowiązkowe, jeśli leasingujesz taki pojazd. Niestety w tym przypadku umowy są dość zawiłe. Kupując taką polisę, koniecznie zwróć uwagę na następujące kwestie:

- udział własny w szkodzie - zadbaj o to, aby był taki zapis, gdyż na naprawę z AC długo się czeka i w przypadku drobnych szkód często lepiej zająć się nimi na własną rękę,

- czas na wykonanie oględzin powypadkowych - musi być dłuższy niż standardowo, jeśli do wypadku dojdzie za granicą, przywiezienie pojazdu do kraju może zająć dużo czasu,

- wysokie limity na naprawy prowizoryczne - to zwrot kosztów tzw. szybkiego serwisu, czyli tymczasowej naprawy po awarii, która pozwoli powrócić autem do kraju.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA