Zamknij
REKLAMA

Wirtualny zegar - zawsze na czas

08:07, 05.01.2021 | materiały partnera

Zastanawiałeś się kiedyś, jaka godzina jest obecnie na drugiej półkuli? A może interesuje Cię czas naszych wschodnich sąsiadów? Wiedza o czasie w różnych krajach może być niezwykle ważna w codziennym życiu, zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Szczególnie że w niektórych miejscach, strefy czasowe mogą różnić się nawet w sąsiadujących ze sobą regionach. Dowiedz się, jak sprawdzić jak jest godzina w innym kraju i do czego jeszcze przydać może się wirtualny zegar.

1. Jak być zawsze na czas? To problem nie tylko współczesnych ludzi
2. Wirtualny zegar – dlaczego warto skorzystać?

Jak być zawsze na czas? To problem nie tylko współczesnych ludzi

Mimo że współczesna epoka kojarzy się szczególnie z pośpiechem, a „czas to pieniądz”, chęć określenia godziny nie jest domeną obecnych czasów. Pierwsze zegarki, które ułatwić miały funkcjonowanie w społecznościach, powstały już wiele wieków temu. Pierwsze z nich bazowały na położeniu słońca i cienia. Wraz z upływem lat zmieniały się sposoby liczenia czasu, nie zmieniło się jednak jedno – umiejętność określenia czasu jest niezwykle istotna.
Obecnie samo odczytanie godziny jest banalnie proste – mamy do dyspozycji zarówno niewielkie zegarki przenośne różnego typu, jak i zegarki w urządzeniach mobilnych, dzięki czemu określenie godziny w miejscu, w którym przebywamy, nie stanowi problemu. Co, jeśli jednak planujemy podróż lub umawiany się na spotkanie online z mieszkańcem z innej strefy czasowej? W takim przypadku przydatny staje się zegar online, który zbiera informacje z ponad 400 stref czasowych, dzięki czemu użytkownik może łatwo poznać, która jest godzina w interesującym go kraju czy regionie.

Wirtualny zegar – dlaczego warto skorzystać?
Zegar online oferuje jednak dużo więcej niż jedynie możliwość poznania godziny w dowolnym miejscu na świecie. Oprócz tego posiada szereg funkcji, które ułatwiają codzienne życie. Do takich należy oczywiście budzik. Z budzika korzystają niemal wszyscy, którzy nie chcą lub nie mogą się spóźniać.
Inna przydatna opcja to stoper, który ułatwia trening sportowy oraz rywalizacje. Organizując swój dzień, warto skorzystać natomiast z minutnika. Zegar odmierzający minuty umożliwia ustawienie konkretnej godziny, po której wybrzmi alarm. Dzięki temu określić można, ile czasu spędziliśmy na pracy, gotowaniu czy nauce.
Co ważne, ze wszystkich tych funkcji skorzystać można dzięki jednemu, wirtualnemu zegarowi.
Chcesz być zawsze na czas albo interesuje Cię wiedza o czasie? Zobacz jak pomóc może Ci w codziennym życiu www.wirtualnyzegar.pl.

Ten zegar online jest również dostępny w 3 innych językach:
Hiszpański - relojvirtual.es
Włoski - lorologioonline.it
Węgierski - virtualisora.hu

Najlepsze w tych aplikacjach online jest to, że są one całkowicie bezpłatne i można ich używać na dowolnym urządzeniu, takim jak laptopy, komputery PC, tablety, a nawet telefony komórkowe. Jedną z naprawdę wyróżniających się funkcji jest możliwość korzystania z trybu pełnoekranowego. Jest to bardzo przydatne w sytuacjach takich jak egzaminy, wydarzenia sportowe i wiele innych.

Jeśli potrzebujesz aplikacji w innych językach, możesz w prosty sposób skorzystać z Google Translate lub po prostu wynająć tłumacza z języka polskiego na angielski na tlumaczpolskoangielski.pl, który wykona za Ciebie tłumaczenie.

Należy jednak zauważyć, że te zegary online nie są w 100% niezawodne i mogą nie być odpowiednie w niektórych sytuacjach. Na przykład podczas wydarzeń sportowych na wysokim poziomie lepiej będzie używać profesjonalnego sprzętu do mierzenia czasu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA