Zamknij
REKLAMA

Szybki remont domu - czy jest możliwy?

13:55, 30.10.2020 | materiały partnera

Młodzi ludzie, którzy swoje pierwsze mieszkanie kupują po niższej cenie lub dziedziczą po kimś z rodziny, muszą mierzyć się z jego remontem. Wiele osób uważa, że o wiele łatwiej jest wybudować nowy dom, czy decydować się na remont starego. Gdy nowe lokum nadaje się jedynie do całkowitego remontu zaczynają się wyzwania. Co w przypadku, gdy kończą się środki na remont, a dom nie jest wykończony nawet w połowie? Czy jest możliwy tani remont mieszkania? Zapraszamy do lektury.  

Stary dom lub mieszkanie – lekki lifting czy gruntowny remont? 

Nie warto oszukiwać się już na początku remontowej drogi – nie zawsze jest możliwy szybki i tani remont mieszkania czy domu. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest nieruchomość. Często mimo ogólnie dobrego na pierwszy rzut stanu mieszkania czy domu, w późniejszym etapie pojawiają się problemy i poważne uszkodzenia, które sprawiają, że ani tani, ani szybki remont nie będzie możliwy. Ważne - nie należy również decydować się na inwestycję w powierzchowne odnowienie wnętrza, które nadaje się jedynie do gruntownego remontu. Nieszczelne instalacje, dziurawe rury, grzyb na ścianach czy przeciekający dach - prędzej czy później i tak trzeba będzie zająć się ich wymianą lub naprawą. Do tego omijanie tego typu usterek może powodować jeszcze większe koszta – woda może zalać świeżo malowane ściany i remont na nic.  

Sprawdź najważniejsze kwestie i znajdź usterki 

Niezwykle istotne jest więc, by przed przystąpieniem do remontu sprawdzić dokładnie stan techniczny ścian. Warto skorzystać z usług sprawdzonego fachowca, który postawi właściwą diagnozę. Jeśli ściany są mocno uszkodzone, zagrzybione czy popękane nie obejdzie się bez skucia tynków, co oczywiście znacznie wydłuży czas trwania remontu. Nie wspominam tu nawet o tak poważnych zmianach jak wyburzanie czy przesuwanie ścian działowych, co oczywiście również znacząco wpływa na długość remontu. Pamiętajmy, że są to nie tylko długotrwałe, ale przede wszystkim kosztowne przedsięwzięcia. Warto się do tego przygotować już na etapie planowania remontu.  

Kolejną ważną kwestią jest sprawdzenie stanu instalacji, zarówno wodnej, elektrycznej, jak i gazowej. Szczególnie ważne jest to w przypadku starego budownictwa, gdzie często mogą pojawiać się problemy. Tu również nie obejdzie się bez fachowej opinii.   

Ważne jest również sprawdzenie stanu dachu. Jeśli są w nim dziury i przecieka – nie bagatelizuj tych usterek, gdyż mogą one prowadzić do poważniejszych uszkodzeń. W przypadku zalania - cała praca wykonana dotychczas i pieniądze włożony w remont pójdą na marne. Do przeprowadzenia remontu z pewnością przydadzą się profesjonalne narzędzia - szlifierka kątowa akumulatorowa DeWalt oraz szlifierka kątowa Makita z regulacją obrotów. Wszystko to znajdziesz z łatwością w Internecie. Odwiedź sklep z narzędziami online i ciesz się najwyższą jakością sprzętów i akcesoriów budowlanych.  

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA