Zamknij
REKLAMA

Jaki dron wybrać na początek?

08:38, 28.09.2020 | materiały partnera

Latanie dronem to ekscytujące hobby, które łączy zwykłych entuzjastów z profesjonalnymi pilotami, fotografami, youtuberami czy osobami kręcącymi różne filmy. Począwszy od zwykłych dronów, które mogą kosztować ok. 200-300 zł, po profesjonalne maszyny do ścigania się i kręcenia wysokiej jakości filmów za kilka tysięcy złotych – tutaj naprawdę nie ma ograniczeń. A ponieważ oferta na rynku jest tak różnorodna, zarówno pod kątem designu, jak i parametrów, zakup nowego – a zwłaszcza pierwszego – drona może być trudną decyzją.

Poniższy przewodnik pozwoli Ci poznać poszczególne typy dronów i wszystko, co amator dronów wiedzieć powinien.

Kupujemy pierwszego drona

Drony to zdalnie sterowane urządzenia latające, które pozwalają nam na uzyskanie świeżego spojrzenia na otaczający nas świat poprzez robienie zdjęć i kręcenie filmów z różnych perspektyw. Wiele z dostępnych na rynku zdalnie sterowanych dronów oferuje tryb pierwszej osoby (FPV), który pozwala w czasie rzeczywistym cieszyć się widokami z lotu ptaka.

Zanim jednak przyjdzie czas na pierwsze loty, musimy zastanowić się nad trzema ważnymi czynnikami: budżetem, celem w jakim kupujemy drona oraz naszym poziomem zaawansowania. Poniżej kilka krótkich wskazówek:

- wybór tańszego sprzętu to dobry pomysł na początek przygody z dronami, który pozwoli nam opanować podstawy, a potem przesiąść się na lepszy model;

- większość dronów obecnych na rynku można podzielić na dwie kategorie cenowe: drony poniżej 500 PLN i drony powyżej 1000 PLN. Tańsze modele będą miały podstawowe funkcjonalności i opcje sterowania, podczas gdy, np. dron do 500 zł będzie już miał bardziej zaawansowane kamery o wysokich rozdzielczościach i tryby autonomicznego lotu;

- większość dronów jest dość łatwa do naprawienia, jeżeli zdarzy im się jakaś kolizja, ale części mogą być dość drogie;

- czas lotu każdego z modeli dronów jest ograniczany przez pojemność baterii;

- musisz przyzwyczaić się do pozostawania w zasięgu drona.

Drony dla początkujących

Zwykle są to modele o niższych cenach (większość modeli można kupić za mniej niż 500 zł),  które są nastawione bardziej na zabawę, niż użytek profesjonalny. Ich sterowanie jest bardzo intuicyjne, a obsługi łatwo się nauczyć; często też do sterowania może nam posłużyć aplikacja na smartfona.

Zwykle drony dla początkujących przewidują czas lotu nie dłuższy niż 10 minut. Mogą być w stanie wykonać proste triki, jednak nasze początki zabawy z dronem powinny być skoncentrowane raczej na nauczeniu się sterowania sprzętem tak, aby czuć się pewnie z kontrolerem w dłoni.

Niektóre modele, np. Eachine E52-TX lub VISUO Shark XS809S, oferują nawet możliwość robienia zdjęć i filmów za pomocą wbudowanej kamery i aparatu, jednak nie możemy tutaj liczyć na ich wysoką jakość. Nie jest to jednak powód, aby się do nich zniechęcać – na początek będą idealne, nie kosztują fortuny (odpowiednio 149 PLN i 300 PLN na KapitanDron.pl) i kiedy już opanujemy latanie dronem, możemy poszukać czegoś lepszego.

Gdzie kupić drona?

Zawsze polecamy kupowanie tego typu sprzętu z profesjonalnych źródeł. W ten sposób mamy pewność, że otrzymujemy oryginalnego, w pełni sprawnego drona, co ma niebagatelne znaczenie w kontekście naszego bezpieczeństwa. KapitanDron.pl oferuje gwarancję dystrybutora na wszystkie urządzenia, które sprzedaje. Zanim podejmiemy decyzję, możemy sami poczytać opinie innych użytkowników i porównać specyfikacje interesujących nas urządzeń.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA