Zamknij

Powietrzne pompy ciepła ? sprawdź korzyści

14:00, 07.08.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:05, 07.08.2020

Współczesne zmiany klimatyczne oraz ogólna tendencja do odejścia od nieodnawialnych źródeł energii wymusiły na nas poszukiwania rozwiązań, które będą wydajne, ekonomiczne, ale przede wszystkim: przyjazne środowisku. Z pewnością właśnie te cechy charakteryzują pompy ciepła. Na czym polega ogrzewanie wody w domu tą metodą? Czy rzeczywiście jest to tak ekologiczne i opłacalne? Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu takiej instalacji?

Specyfika pomp ciepła

Powietrzna pompa ciepła wykorzystywana jest ze względu na przyjazny dla środowiska charakter, ale również na techniczne, a także ekonomiczne zalety. To ekologiczny sposób na ogrzewanie wody użytkowej, ale również całych budynków. Jej instalacja jest łatwym procesem. Odpowiednio dobrany podgrzewacz zapewni ciepłą wodę i komfort termiczny w domu nawet sześcioosobowej rodzinie. Dzisiaj jest to rozwiązanie, z którego coraz częściej korzysta się również na szerszą niż domowa skalę. Specjalne dotacje pozwalają na sfinansowanie w znacznym stopniu tego zielonego rozwiązania cieplnego. Zanim zdecydujemy się na powietrzne pompy ciepła, warto przyjrzeć się porównaniom rachunków i szkodliwości względem środowiska, okazuje się bowiem, że to korzystna pod wieloma względami metoda. Jakie są jej zalety? Czy naprawdę można odczuć różnicę w eksploatacji i opłacalności? Wydajność ma tutaj kluczowe znaczenie, w tej kwestii najlepiej zwrócić się do specjalistów, którzy podpowiedzą nam, która wersja będzie najbardziej odpowiadała naszym potrzebom i wyjdzie naprzeciw naszym oczekiwaniom.

Zalety pomp ciepła

Zalety pomp ciepła można by wymieniać długo. Do najważniejszych jednak należy to, jak znacząco to rozwiązanie obniża nam koszt budowy domu. Jeśli bowiem zdecydujemy się na takie ogrzewanie wody, odpadają nam koszty budowy instalacji kominowej czy kotłowni. To także niskie koszty eksploatacji i ograniczenie zaangażowania w obsługę całej instalacji. Wystarczy odpowiednia regulacja i całość działa jak dobrze naoliwiona maszyna – bez wiecznego dokładania drewna, węgla czy innego paliwa. Szacuje się, że koszt instalacji pomp ciepła zwraca się już w pięć do siedmiu lat, jeśli porównamy to rozwiązanie z ogrzewaniem na olej opałowy, płynny gaz czy nawet ogrzewanie elektryczne. Całość jest natomiast bardzo długotrwała, jeśli zadbamy o prawidłową instalację, najpewniej czeka nas pół wieku bezawaryjnej eksploatacji. Oszczędność czasu, a być może przede wszystkim środowiska to coś, o co warto powalczyć. Pompy ciepła nie bez powodu są hitem na rynku, jeśli chodzi o ogrzewanie wody.

Sprawdź ofertę powietrznych pomp ciepła na https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-pcwu-dla-cwu/.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%