Zamknij
REKLAMA

Auto dla każdego

14:59, 13.07.2020 | materiały partnera

Samochód dla wielu z nas stał się drugim domem. No, może trzecim – po mieszkaniu oraz pracy, ale w związku z dojazdami do firmy, zakupami, wycieczkami, czy wakacjami, spędzamy w nim coraz więcej czasu. Co za tym idzie – zużywamy coraz więcej paliwa, a więc jego eksploatacja staje się kosztowniejsza, a także zdecydowanie mniej przyjazna dla środowiska. Być może nastał czas, by pomyśleć o samochodzie z napędem hybrydowym?

1. Hybrydą w XXI wiek

2. Toyota na dłużej

3. Mity i fakty

Hybrydą w XXI wiek

Hybrydy są coraz modniejsze wśród posiadaczy aut. Pozwalają one zaoszczędzić na zużyciu benzyny, dzięki temu, że posiadają także silnik elektryczny, który w zależności od potrzeb może się przełączać na bardziej efektywną formę napędu, w trakcie jazdy. Silnik elektryczny odzyskuje energię, powstającą w czasie hamowania, aby podczas jazdy ze stałą prędkością przekazać jej nadwyżki do akumulatora hybrydowego, by powtórnie ją wykorzystać, np. podczas poruszania się w wielokilometrowym korku. Takie działanie zmniejsza zużycie energii oraz emisję spalin do niezbędnego minimum.

Toyota na dłużej

Jedną z popularniejszych marek produkujących samochody o napędzie hybrydowym jest Toyota. Szukając odpowiedniego modelu auta tej japońskiej marki możemy wejść na stronę: https://www.toyota.anwa.eu/. Znajdziemy tutaj kilka propozycji tego typu samochodów – wystarczy tylko podjąć odpowiednią decyzję. Obecnie w portfolio Toyoty na w/w stronie internetowej mamy dziewięć modeli samochodów. Dlaczego warto zainwestować w hybrydę? Otóż w przypadku niektórych modeli ta sama ilość benzyny wystarczy nam na przejechanie dwukrotnie dłuższego odcinka, niż w przypadku samochodu o klasycznym, benzynowym silniku. Hybryda dzięki innemu sposobowi hamowania bardziej „szanuje” klocki hamulcowe – zużywają się one trzykrotnie później niż w konwencjonalnym aucie. Najtańsze hybrydy możemy już kupić w cenie przyzwoitego diesla o podobnych osiągach.

Mity i fakty

Wbrew pozorom także akumulator hybrydowy nie jest szczególnie drogi w wymianie i jest przewidziany aż na dziesięć lat bezawaryjnej jazdy – na co producent udziela gwarancji, a nierzadko wytrzymuje nawet ponad milion kilometrów. Samochody hybrydowe są mało awaryjne i właściwie wizyty u mechanika ograniczają się do niezbędnego minimum, wynikającego z harmonogramu użytkowania auta. Inwestycja w hybrydę marki Toyota wydaje się być jak najbardziej trafnym rozwiązaniem, które mieści w sobie wiele niepodważalnych zalet. Technologia rozwijana od ponad dwudziestu lat daje gwarancję, że samochód tego typu na pewno nas nie zawiedzie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA