Zamknij
REKLAMA

Trening personalny online. Dlaczego warto postawić na taką formę treningu?

00:00, 16.07.2020 | materiały partnera

Nie masz możliwości umówić się na osobisty trening z trenerem personalnym? A może chciałbyś wykonywać skuteczne i bezpieczne ćwiczenia w zaciszu swoich czterech ścian? Jeśli tak, to trening personalny online to rozwiązanie szyte na miarę Twoich indywidualnych potrzeb.

Dlaczego warto ćwiczyć online?

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej spraw możemy załatwić przez internet. Nie da się ukryć, że jest to niezwykle wygodna i kusząca forma. Także współpraca z trenerem personalnym online staje się coraz częstszą metodą treningową wybieraną przez wiele aktywnych osób. Taki rodzaj relacji między trenerem a trenującym przynosi wiele wymiernych korzyści. Co możemy zaliczyć do zalet owego rozwiązania? Czy plany treningowe i żywieniowe przekazywane za pośrednictwem internetu mogą być skuteczne?

Zalety treningu personalnego online

Trening personalny online oczywiście nie zakłada żadnego kontaktu face to face z naszym coachem. Nie oznacza to jednak, iż po otrzymaniu planu treningowego jesteśmy pozostawieni sami sobie. Współpraca online polega na ciągłym kontakcie mailowym bądź telefonicznym z trenerem. Wstępna szczegółowa rozmowa oraz ciągłe monitorowanie postępów trenującego zapewniają stałą opiekę nad całym procesem treningowym. Dla wielu osób trening personalny online to brak stresu związanego z fizyczną obecnością trenera przy zachowaniu jednoczesnej kontroli ze strony coacha. Poza tym treningi wykonujemy wtedy, gdy mamy taką możliwość, a to z kolei spora zaleta dla osób ceniących sobie niezależność.

Do głównych zalet treningów online zaliczamy:

  • oszczędność czasu,
  • oszczędność pieniędzy,
  • wygodę,
  • niezależność,
  • stały kontakt z trenerem.

Możliwości współpracy online z trenerem personalnym

Jakie są trzy podstawowe możliwości nawiązania współpracy z trenerem personalnym online?

  • Trening personalny - to trwające zwykle około godziny spotkanie przy pomocy wybranej aplikacji typu Skype. Podczas treningu coach zadba o prawidłową technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń, właściwe ułożenie ciała oraz odpowiednią motywację.
  • Współpraca online - jest to stała współpraca z wybranym trenerem personalnym, która polega na systematycznej kontroli osiąganych rezultatów. Obejmuje ona specjalnie przygotowany indywidualny plan treningowy i żywieniowy odpowiadający osobistym potrzebom osoby trenującej. Zaletą tej formy współpracy jest możliwość odbywania zdalnych sesji, stały kontakt z trenerem oraz bieżąca kontrola postępów.
  • Indywidualny plan treningowy lub żywieniowy - opcja ta zakłada otrzymanie indywidualnego planu dotyczącego ćwiczeń lub diety, który pomoże szybciej zbudować siłę i masę mięśniową lub zgubić nadprogramowe kilogramy. Przygotowany plan uwzględnia upodobania żywieniowe, warunki zdrowotne oraz obrane cele treningowe osoby trenującej.

Trening personalny online - dla kogo?

Trening personalny online to doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających już jakieś doświadczenie i wiedzę na temat prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń. Jeśli natomiast jesteś na samym początku swojej drogi, możliwe że dobrą opcją będzie odbycie kilku stacjonarnych sesji z trenerem personalnym. Podczas tych zajęć nauczymy się prawidłowo wykonywać wszelkie ćwiczenia oraz właściwie ustawiać ciało a doświadczony coach zadba o nasze bezpieczeństwo. Ponadto będzie to zdecydowanie łatwiejszy start i większa początkowa motywacja do rozpoczęcia drogi do osiągnięcia zamierzonych celów. Po zdobyciu takiego cennego doświadczenia bez problemu odnajdziesz się w świecie treningów personalnych online. Drugą grupą osób, dla których trening personalny online okaże się zbawieniem są ci, którzy cierpią na permanentny brak czasu. Treningi wirtualne dają bowiem zdecydowanie więcej swobody w kwestii planowania sesji treningowych. A co jeśli mieszkasz na obszarze oddalonym od miasta i nie masz możliwości uczęszczać na regularne spotkania z trenerem? Opcja treningów online to strzał w dziesiątkę także i w Twoim przypadku.

Artykuł powstał w konsultacji z Adrianem Bugno, trenerem personalnym i fizjoterapeutą. Dowiedz się więcej na https://adrianbugno.pl/trener-personalny-online/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA