Zamknij
REKLAMA

Rowery trekkingowe - propozycja na wiosenne wycieczki

09:45, 26.05.2020 | materiały partnera

Wiosna zawitała już w pełni - pogoda robi się coraz cieplejsza i bardziej przyjemna, dzień stał się znacznie dłuższy, a my mamy ochotę więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Zmiany widać również na ścieżkach rowerowych, na których każdego dnia pojawiają się nowi kolarze. Rowery trekkingowe doskonale sprawdzą się w mieście, jak i poza nim - przyjrzyjmy się bliżej ich konstrukcji oraz sprawdźmy, kiedy najlepiej kupić rower trekkingowy.

Rowery trekkingowe damskie i rowery trekkingowe męskie - konstrukcja dostosowana do podróży dookoła świata

Charakter tych dwukołowców mówi sam za siebie - są one przystosowane do pokonywania długich tras po mieszanych terenach. Ich geometria zbudowana jest tak, by zapewnić użytkownikom wydajną jazdę i optymalny komfort podczas długich podróży. Rowery trekkingowe wyposażane są w rozmaite akcesoria, które mają ułatwić i przygotować je na długie wyjazdy. W ich wyposażeniu może znaleźć się bagażnik, pełne oświetlenie zasilane z piast, czy błotniki. Opony stosowane w takich modelach umożliwiają wygodne poruszanie się po chodnikach, drogach rowerowych i asfalcie, a także nieutwardzonych ścieżkach, poboczach czy leśnych trasach. Waga, mimo pełnego wyposażenia nie jest bardzo wysoka, zazwyczaj przybliżona jest do aluminiowych rowerów górskich i mieści się między 13, a 16 kilogramów.

Kiedy wyposażyć się w rower trekkingowy?

Każdy model jednośladu ma swoje konkretne zastosowanie, w którym sprawdza się najlepiej. Tak również jest z rowerami trekkingowymi, których przeznaczeniem jest pokonywanie długich dystansów. Ten rodzaj jednośladu sprawdzi się jednak także na co dzień, możemy nim swobodnie dojeżdżać do pracy, szkoły czy na zakupy. Od modeli crossowych trekkingi wyróżniają się głównie dodatkowym wyposażeniem i ewentualnymi wzmocnieniami konstrukcji, co oznacza także nieco wyższą wagę roweru. Warto więc wziąć to pod uwagę jeżeli musimy często rower znosić do piwnicy, czy wnosić na któreś piętro w bloku.

Rower trekkingowy najlepiej posłuży nam gdy naszym celem będzie pokonywanie dużych odległości. Będą z niego zadowolone osoby kochające tryb życia podróżnika, które miewają ochotę spakować się w plecak i sakwy rowerowe i jechać dookoła świata. Pomiędzy kolejnymi podróżami wybierzemy się na nim do parku, lasu, czy po prostu dojedziemy do pracy.

 

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

 

Gdzie kupić rower trekkingowy?

Zakupu jednośladu zawsze powinno się dokonywać w specjalistycznym sklepie rowerowym. Wybierając takie miejsce mamy pewność, że nie tylko kupimy sprzęt znanego i cenionego producenta, ale także uzyskamy profesjonalną poradę. Przed zakupem możemy mieć wątpliwości, warto więc zadawać pytania sprzedawcy, by je rozwiać. W profesjonalnym sklepie dowiemy się, czy rower trekkingowy jest na pewno dla nas i czy taki typ jednośladu spełni nasze wymagania. Dodatkowo, będziemy mogli razem z nowym pojazdem kupić wszystkie potrzebne i przydatne akcesoria i dodatki - pojemne sakwy na bagażnik, wytrzymały plecak, czy odzież, dzięki której będzie nam jeszcze wygodniej.

Rowery trekkingowe Warszawa i rowery trekkingowe Gdańsk kupisz w specjalistycznych sklepach Sportsalon, w których uzyskasz profesjonalną poradę doświadczonych sprzedawców, a także znajdziesz nie tylko jednoślady, ale i wszystko, co będzie potrzebne na wycieczkach. Jeżeli preferujesz kupować rowery trekkingowe przez internet – online znajdziesz wszystkie produkty dostępne w Sportsalonach.

Rowery trekkingowe to charakterystyczne konstrukcje, które sprawdzą się u wielu użytkowników. Przed zakupem warto przetestować wybrany model, dowiedzieć się o nim więcej, a także posłuchać porad wykwalifikowanego sprzedawcy, który ma już za sobą wiele przejechanych kilometrów. Pełne doświadczenie zakupu roweru i dobrze dobrane akcesoria z pewnością jeszcze lepiej poprawią nasze wrażenia z korzystania z nowego roweru. 

Zainteresowany serwisem oraz zakupem rowerów? Zamów online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop