Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać buty dla dziecka online?

14:50, 23.03.2020 | art.sponsorowany

Wybór butów dziecięcych może wydawać się problematyczne, zwłaszcza jeśli kupujemy je przez internet. Wielu rodziców zastanawia się, jaki sposób kupowania obuwia dzieciom jest najlepszy. W wielu przypadkach dobieranie ich online pomoże zaoszczędzić nam wiele czasu, który spędzilibyśmy w sklepie. Z drugiej strony obawiamy się, czy wybrane przez nas buty będą odpowiednie dla naszej pociechy. Jak robić zakupy online, aby obuwie dla naszych pociech było odpowiednio dobrane i bezpieczne?
 

Jak wybierać buty dziecięce online? 

Dobrym sposobem na wybranie idealnych butów dla dzieci online jest zapoznanie się z rozmiarówką dostępną na stronie www sklepu, gdyż w każdym sklepie może być ona różna. Najlepiej jest więc nie patrzeć przy wyborze butów dla dzieci na rozmiar, ale głównie na długość wkładki. Musimy również znać dokładny wymiar stopy naszego dziecka. W tym celu należy ją zmierzyć od końca pięty do końca najdłuższego palca. Przykładamy piętę dziecka do ściany bądź framugi drzwi i mierzmy ilość centymetrów od niej do końca palucha. Warto również poznać wymiary stopy w jej najszerszym miejscu. Jeśli wybieramy buty zimowe, do długości wkładki doliczmy około centymetr więcej, ze względu na nieco grubszą skarpetkę oraz ewentualną dodatkową wkładkę.

Należy również wybierać obuwie pod kątem wygody dziecka. Warto postawić na modele, które mają nieco wyższe podbicie, ponieważ w razie, gdyby buty były zbyt luźne, zawsze możemy nieco mocniej je zawiązać albo dopełnić nieco grubszą wkładką. Znacznie łatwiej nam więc dobierać buty zabudowane oraz wiązane, jeśli kupujemy je przez internet. Możemy również rozglądać się za butami letnimi, takimi jak klapki czy sandałki, zwłaszcza takimi, które są regulowane i zapinane na wygodny rzep. 

Niezależnie od tego, czy są to wygodne buty dziewczęce Primigi, czy też buty chłopięce, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

1. Materiał z jakiego wykonane są buty

Najlepiej, by była to tkanina naturalna. Buty wykonane ze skóry znacznie lepiej dopasowują się do stopy dziecka. Możemy również z powodzeniem kupować obuwie wykonane z materiałów tekstylnych, jednak warto by były one przewiewne. Zwracajmy uwagę na ilość twardych elementów zawartych w butach oraz ich rozmieszczenie

2.  Grubość wkładki oraz podeszwy

Warto pamiętać, iż dziecięce stopy są niezwykle wrażliwe. Warto więc zadbać, by nie urażały się podczas chodzenia np. po wyboistych drogach. Grubość podeszwy jest ważna, szczególnie jeśli chodzi o buty zimowe oraz obuwie sportowe.    

3. Odpowiednia wentylacja

Wentylacja w obuwiu jest konieczna, zwłaszcza w momencie, kiedy decydujemy się na zakup butów wiosennych lub letnich. Musimy zwrócić na nią uwagę przede wszystkim w przypadku, gdy chcemy, by nasze dziecko czuło się komfortowo. Możemy wybrać spośród wielu modeli butów dziecięcych z wbudowaną siatką w okolicy palców oraz śródstopia. To ważne, zwłaszcza podczas upalnego lata.

Wygodne i modne buty dla dzieci znajdziesz w ofercie sklepu internetowego z odzieżą dziecięcą olalaKids

Jakie buty dziecięce najlepiej wybierać w sieci? 

Najłatwiej nam wybierać buty dziecięce, które są możliwe do dopasowania do stóp dziecka. Mają np. zapięcie na rzep albo sznurowane zapięcie. Znacznie łatwiej jest nam również wybrać klapki bądź japonki dziecięce, które nie potrzebują żadnych nap.

Unikajmy z kolei kupowania butów, takich jak dziecięce lakierki oraz inne buty wizytowe, te warto przymierzyć w sklepie. Mają one najczęściej inne podbicie, a także są wykonane z nieco twardszego materiału, takiego jak lakierowana skóra. Takie modele butów warto wybierać w sklepie stacjonarnym, gdzie dziecko będzie mogło je przymierzyć i wybierzemy odpowiedni model, który zapewni mu pełną wygodę.

Niezależnie od tego, czy kupujemy buty dziewczęce, czy modne buty chłopięce Primigi, warto sprawdzić, czy sklep daje możliwość odesłania obuwia w momencie, gdy okażą się za luźne lub za małe, czy też możemy wymienić je na inny model. Wiele sklepów z obuwiem dziecięcym daje taką możliwość, co pozwoli nam zyskać chociaż kilka dni na spokojne przymierzenie konkretnych modeli. Możemy nie tylko sprawdzić, czy są odpowiedniej wielkości, ale również czy pasują do różnorodnych outfitów. Taki zakup ma wiele plusów – przede wszystkim mamy więcej czasu na spokojne przymierzenie butów w domu, a także pewność, że będą pasowały do ubrań.

 

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone