Zamknij
REKLAMA

Stal do produkcji części narażonych na obciążenia

08:26, 17.02.2020 | materiały partnera

Wybór stali to trudne zadanie i nawet jeżeli masz w tym doświadczenie, to zawsze dobrze jest poradzić się dostawcy. Dzięki temu zyskujesz pewność, że inwestycja w materiały będzie trafiona, a przygotowane z nich części spełnią wszystkie oczekiwania.

  1. Doradztwo związane z zakupem stali
  2. Stal żaroodporna i żarowytrzymała
  3. Największy wybór stali przemysłowej

Sprawę na szczęście ułatwia fakt, że każdy rodzaj stali wykorzystywany w przemyśle można kupić w jednej firmie. Jest to doświadczony sprzedawca z wieloletnim doświadczeniem w branży, który zapewnia wsparcie na każdym etapie sprzedaży.

Doradztwo związane z zakupem stali

Zakup odpowiedniej stali jest o tyle utrudniony, że w ofercie znajdują się różne rodzaje i gatunki. Chociaż na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podobnie, to występują pomiędzy nimi ogromne różnice. Przykładowo, niektóre rodzaje stali sprawdzą się do produkcji narzędzi, natomiast inne będą odpowiednie do stosowania w środowisku kwasowym. Wystarczy jednak, że zadzwonisz do firmy lub skontaktujesz się mailowo z jej przedstawicielem i określisz, do jakich zastosowań potrzebujesz stali, a uzyskasz niezbędne wsparcie. Pamiętaj również, że jeżeli planujesz złożyć zamówienie na duży zapas stali, to uzyskasz lepsze ceny niż przy zamawianiu pojedynczych blach, rur oraz prętów.

Stal żaroodporna i żarowytrzymała

Wielu producentów pieców stawia na stal 1.4828, gdyż jest to wysokostopowy gatunek charakteryzujący się odpornością na utlenianie do temperatury sięgającej nawet 1000 stopni Celsjusza. W porównaniu z innymi rodzajami stali wyróżnia się ona obniżoną zawartością chromu oraz niklu. Jeżeli natomiast chcesz wyprodukować elementy, które będą narażone na wysokie temperatury oraz obciążenia, skorzystaj ze stali H20N12S2. Producent oferuje ją w postaci blach, rur i prętów, dlatego łatwo dopasujesz ją do swoich potrzeb. Szczegółowa specyfikacja stali wraz ze składem chemicznym i własnościami mechanicznymi dostępna jest na stronie dostawcy. Znajdziesz ją pod adresem https://virgamet.pl/h20n12s2-x15crnisi2012-4828-aisi-309-uns-s30900-stal-zaroodporna.

Największy wybór stali przemysłowej

Oprócz stali AISI 309 firma może dostarczyć dowolne inne rodzaje, czego przykładem mogą być stal do produkcji łożysk tocznych (popularnie określana jako stal łożyskowa), stal kwasoodporna, nierdzewna (wyjątkowo odporna na korozję) oraz stal stopowa, którą można poddać procesowi ulepszania cieplnego. Nie trać jednak czasu na samodzielny dobór materiałów i nie ryzykuj, że popełnisz błąd, skoro specjalista może zrobić to za ciebie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone