Zamknij
REKLAMA

Jaki materac wybrać dla osób bardzo wysokich?

08:38, 28.01.2020 | materiały partnera

Osoby o sporym wzroście często narzekają, że trudno jest im znaleźć materac do spania, który będzie dla nich odpowiednio długi. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw ich potrzebom i umożliwiają wykonanie materaca na indywidualne zamówienie. Można zamówić materac 200x220, na którym wyśpią się dwie wysokie osoby dorosłe lub w innym rozmiarze. Jaki model takiego materaca warto wybrać, aby zapewnić sobie odpowiedni komfort snu?

Materac 200x220 z najlepszych surowców 

Dostępne są rozmaite surowce, a każdy z nich wykazuje się inną funkcjonalnością. W zależności od wagi ciała osoby śpiącej, wystarczy dopasować odpowiedni materiał. Dla osób bardzo wysokich na pewno nie są odpowiednie materace miękkie wykonane z pianek, ponieważ maksymalna waga ciała użytkownika takiego materaca może wynosić około 60 kg. W przypadku materacy średnio twardych jest to maksymalnie 100 kg, dlatego również nie są one zalecane takim osobom.

 

Dobrym rozwiązaniem będzie na pewno materac twardy dostępny na przykład na Godre.pl, a niekiedy nawet bardzo twardy. Zwykle taki materac 200x220 poza pianką wypełniony jest również lateksem lub włóknem kokosowym, które zapewniają jego odpowiednią twardość. W przypadku wysokich użytkowników sprawdzają się też materace kieszeniowe sprężynowe. Ich zaletą jest niezwykła trwałość. Każda sprężyna w takim materacu znajduje się w odrębnej kieszeni i działa całkowicie niezależnie, co także gwarantuje wygodę.

=== Materac 200x220 kupisz na https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-200x220-cm-do-lozka-do-spania ===

Jak zadbać o swój materac 200x220, aby wydłużyć jego żywotność?

Decydując się na tak duży rozmiar materaca, najlepiej wybrać produkt dość wysoki, aby nie łamał się podczas zmiany pościeli, czy też zmiany jego ułożenia. Większość producentów, na przykład Godre zaleca, aby materaca nigdy nie przewozić w formie rolowanej, ponieważ może to zaszkodzić jego konstrukcji. Najlepiej, aby transportować go zawsze na płasko, na jednym z boków. Poza tym, w warunkach domowych materac powinien być systematycznie odkurzany, co zapobiega rozwoju roztoczy. Nie powinno się go za to moczyć.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone