Zamknij
REKLAMA

Indywidualna receptura antyalkoholowa, czyli detoks alkoholowy

11:44, 07.01.2020 | materiały partnera

Obecnie wiele kwestii sprawia, że życie ludzkie może ulec znacznemu skróceniu. Mają na to wpływ aspekty losowe, ale również decyzje podejmowane przez człowieka. Jedną z nich jest świadome nadużywanie alkoholu. Nawet jeden kieliszek wódki, który wynosi więcej, aniżeli kobieta lub mężczyzna może wypić w ciągu dnia, zabiera 15 minut z długości życia. Skutki alkoholizmu są powodem 3 milionów przypadków śmiertelnych na świecie w ciągu 365 dni. Wszystko, co zostało wywołane przez alkohol w organizmie i psychice człowieka, może zostać usunięte poprzez wykonanie detoksu alkoholowego.

Detoks alkoholowy - pomyślna walka z uzależnieniem

Bez względu na rodzaj uzależnienia walka z nim bywa trudna. Zwykle wymaga bliżej nieokreślonej ilości czasu oraz pełnego przygotowania do zmiany nawyków oraz postępowania. Przymusowe leczenie niekiedy nie przynosi efektów i prowadzi jedynie do szybkie nawrotu choroby. Do tej pory nie określono czasu, w którym najkorzystniejsze jest rozpoczęcie leczenia. Dlatego też metody stosowane w przypadku choroby alkoholowej można zastosować w każdym momencie, gdy nie występują jakieś przeciwwskazania i nic nie zagraża zdrowiu oraz życiu człowieka. Podobna zasada funkcjonuje, jeśli chodzi o detoks alkoholowy. W Krakowie również możliwe jest skorzystanie z pomocy tego zabiegu, jak i innych metod np. esperalu oraz terapii psychologicznej. Detoks alkoholowy jest nie tylko wykorzystywany jako sposób leczenia alkoholizmu, ale działa także w przypadku objawów kaca. Detoks alkoholowy uznawany jest za sposób na szybką i bezpieczną regenerację organizmu oraz oczyszczenie go ze zbędnych metabolitów alkoholowych. Stabilizuje też kondycję psychiczną.

 

Wykonywanie detoksu alkoholowego

W każdej klinice oferującej detoks alkoholowy w Krakowie, zabieg nie odbywa się, jeśli pacjent nie zostanie do niego właściwie przygotowany. Jednakże od leczonej osoby nie są wymagane żadne działania przed zabiegiem. Wszystko dzieje się w trakcie wywiadu medycznego. Ukazuje, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia detoksu alkoholowego oraz jednocześnie pozwala zebrać informacje na temat stanu zdrowia oraz niedoborów w organizmie powstałych wskutek uzależnienia od alkoholu lub jego za często picia w zbyt dużych ilościach. Podczas detoksu alkoholowego nie jest wykorzystywany żaden rodzaj znieczulenia. Witaminy, sole mineralne, elektrolity i inne substancje są dostarczane do organizmu przez dożylne wkłucie. Wykorzystywane płyny nie są odrzucane przez ciało, ponieważ traktuje je jako naturalne wsparcie. Ich ilość oraz stężenie zależą od informacji i wyników badań zebranych w trakcie wstępnej rozmowy ze specjalistą. Długość detoksu alkoholowego również od tego zależy. Wynik wywiadu medycznego nie decyduje jednak o sile efektu odtrucia alkoholowego.

Zalety wykonania detoksu alkoholowego

Dla alkoholików oraz osób cierpiących z powodu kaca, ze względu na stałe odczuwanie skutków picia płynu etylowego, ważna jest szybkość działania zabiegu. Ma to miejsce w przypadku detoksu alkoholowego. W Krakowie specjaliści dbają, aby pacjenci czuli się bezpieczni w trakcie zabiegu, a trzeźwość oraz ogólna poprawa zdrowia fizycznego oraz psychicznego nie była zbyt gwałtowna. Precyzyjność oraz indywidualne dopasowanie lekarstw to tylko jedne z cech detoksu alkoholowego. Cena również nie jest wysoka. Waha się od kwoty 600 zł wzwyż. Zabieg nie ma formy doraźnej i jednokrotne wykonanie odtrucia alkoholowego jest wystarczające.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%