Zamknij
REKLAMA

Odzież ochronna na budowę -5 rzeczy, które potrzebujesz

00:00, 21.11.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Odpowiednia odzież ochronna to gwarancja bezpieczeństwa osób pracujących na budowie. Czym się kierować przy jej wyborze? Co powinno znaleźć się obowiązkowo w wyposażeniu każdego pracownika budowlanego?

Budowa to miejsce, w którym pracownicy zgodnie z przepisami BHP muszą być ubrani w odpowiednią odzież ochronną. Powinni też posiadać akcesoria, które zapewnią im wygodę komfort i bezpieczeństwo. Wszystko to oferują w ogromnym wyborze producenci oraz sklepy stacjonarne i internetowe. Oto, co między innymi można w nich kupić. 

Spodnie robocze

Odzież na budowę to przede wszystkim trwałe i wygodne spodnie. Najlepiej sprawdzają się te uszyte z naturalnej bawełny z domieszką syntetycznego tworzywa. Najwygodniejszy fason to spodnie z szelkami o regulowanej długości(popularne ogrodniczki). Ze względów praktycznych powinny mieć jak najwięcej kieszeni: jedną duża na piersiach, dwie z boków, dwie z tyłu i dodatkowe z boku na wysokości kolan. Dzięki temu pracownik nie musi trzymać w rękach telefonu, miarki czy ołówka. Doskonałym rozwiązaniem są również spodnie ze wzmocnieniami na kolanach, które zapobiegają przetarciom. Na okres zimowy producenci proponują specjalną wersję spodni roboczych wyposażoną w ocieplenie. Praktyczne są również gumowane końcówki nogawek. 

Buty ochronne

Podczas wielogodzinnej pracy na budowie niezbędne jest wygodne obuwie. Ale komfort to nie jedyne kryterium, jakim należy się kierować przy wyborze. Buty robocze powinny przede wszystkim dobrze chronić stopę przez zmiażdżeniem przez spadające ciężary. Najlepsze są modele z tzw. podnoskiem, czyli wzmocnieniem w przedniej częścibuta na wysokości palców. Najlepiej kupować buty robocze z wysoką cholewką sięgająca za kostkę, aby stabilizowała nogę; powinny też być sznurowane, bo wtedy najłatwiej dopasować je do grubości łydki. Do prac w podmokłym terenie można kupić gumowce – na zimę dostępne również w opcji ocieplanej. Buty robocze powinny mieć również grubą, twardą podeszwę, której nie przebije gwóźdź ani nie przetnie kawałek metalu. 

Kask budowlany

Pracownicy budowlani powinni nosić na głowach kaski. Taki kask musi być przede wszystkim wytrzymały – wykonany z wysokiej klasy tworzywa o odpowiedniej strukturze, które w razie uderzenia skutecznie pochłonie energię. Ważna jest również budowa kasku – wszelkie profile, rowki i wyżłobienia zostały na nim umieszczone po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Nierówna powierzchnia skutecznie pochłania energię uderzenia spadającego przedmiotu. Kask musi oczywiście nie tylko bezpieczny, ale również wygodny –jego noszenie przez kilkanaście godzin dziennie nie powinno powodować jakiegokolwiek bólu czy nawet dyskomfortu.Specjalny kask z „daszkiem”, podobnie jak z okularami, jest niezbędny przy wykonywaniu niektórych typów prac, takich jak spawanie, szlifowanie i skrawanie. 

Rękawice robocze

Dłonie to jedna z najwrażliwszych części naszego ciała. Dlatego podczas prac budowlanych powinny być chronione rękawicami. Dobrze sprawdzają się rękawice materiałowe z gumowaną częścią spodnią – są na tyle miękkie, że można w nich manipulować nawet precyzyjnymi narzędziami. Przy pracach, podczas których precyzja nie jest konieczna, a dłonie są narażone na większe obrażenia w związku zczęstym kontaktem z materiałami o ostrej powierzchni i krawędziach, lepszym wyborem są dużo sztywniejsze rękawice z naturalnej lub sztucznej skóry. Takie rękawice chronią również przed porażeniem prądem.W sprzedaży są również ciepłe robocze rękawice zimowe

Okulary ochronne

Dodatkowym elementem wyposażenia pracownika budowlanego powinny być okulary ochronne. Ich używanie nie może powodować dyskomfortu, ale przede wszystkim muszą dobrze spełniać swoją funkcję, czyli skutecznie chronić oczy przed pyłem, chemikaliami i brudem; w tym celu powinny przylegać do twarzy. Dobre okulary ochronne są wykonane z tworzywa wysokiej jakości i odpornego na zarysowania. W sprzedaży są również specjalne okulary, których można używać równocześnie ze szkłami korekcyjnymi.

 

Odpowiednia odzież ochronna i akcesoria budowlane zwiększają bezpieczeństwo pracowników. Warto zapoznać się z najnowszą ofertę producentów i sklepów.

REKLAMA
(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone