Zamknij
REKLAMA

Specyfika mieszkania z osobą wynajmującą stancję

12:03, 21.10.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jak często przeglądając oferty wynajmu stancji w Internecie, trafialiście na oferty mieszkania z właścicielem, na przykład starszą potencjalnie despotyczną Panią? Mimo początkowych obaw warto mieć na uwadze, że jest to rozwiązanie coraz powszechniejsze wśród studentów. O czym należy pamiętać, gdy się na nie zdecydujemy?

Kontakt o każdej porze dnia i nocy

Zaletą tej formy wynajmu jest wygoda w postaci stałego kontaktu z wynajmującym. Zawsze może dojść przecież do usterki lodówki, problemów z piekarnikiem czy prysznicem. Wówczas wystarczy jedynie powiadomić o tym fakcie właściciela i po problemie. Co więcej, czasami nawet nie trzeba ich zgłaszać, ponieważ trudno wyobrazić sobie sytuację, gdy po zauważeniu mankamentu gospodarz nie zareagowałby na nią w żaden sposób (w końcu mowa o jego własności).

Korzystna cena

Wspólne mieszkanie to także możliwość uiszczania mniejszych opłat za media i czynsz, zwłaszcza gdy porównamy je z typowymi studenckimi stancjami. Ponadto, jeśli żyjemy w dobrych relacjach z właścicielem, nie powinien mieć problemu z przyklepaniem naszej prośby o przedłużenie terminu miesięcznej spłaty.

Nie jesteś u siebie

Oczywiście, tyczy się to też domów studenckich i zwykłych mieszkań, natomiast te na spółkę z posiadaczem, tym bardziej mogą nas ewentualnie ograniczyć oraz zmniejszyć komfort użytkowania. Można zapytać, czemu niektórzy z nich chcą w taki sposób wynajmować swoją nieruchomość? Powodów może być wiele, lecz za te powszechne uważa się chęć uzyskania dodatkowego dochodu bez konieczności wyprowadzki/pilnowanie tego, aby najemca nie dokonał żadnych szkód w mieszkaniu. Czynnik ludzki jest jednak nieubłagany, przez to nikogo nie powinny dziwić napięcia wynikające z niedbania o porządek, kradzież pożywienia, czy nierespektowanie zasad. Ile ludzi, tyle różnych sytuacji.

Przy czym niekoniecznie musi to być wina samego studenta. Nie zawsze przecież już na początku można poznać się na gospodarzu. Serdeczność i wyrozumiałość z początku z czasem mogą się przerodzić w natarczywość i wścibskość. Zatem tego typu forma wynajmu jest prawdziwą równią pochyłą.

Podsumowanie

Widać zatem, że specyfika mieszkania z osobą wynajmującą stancję, nie każdemu przypadnie do gustu. Dobrą alternatywą mogą być akademiki, lecz nie te uniwersyteckie, a prywatne, zapewniające większy komfort i prywatność, aniżeli ich standardowe wersje.

Szukasz pokoju w komfortowym akademiku prywatnym? Sprawdź https://livinnxpoland.pl/pokoje-dla-studentow/.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz