Zamknij
REKLAMA

Przyczepa, namiot czy hotel? Poznaj zalety i wady wakacyjnych noclegów

10:34, 25.09.2019 | artykuł sponsorowany

Planując wakacyjną przygodę pierwszą rzeczą, którą powinno się wybrać, jest rodzaju noclegu na czas urlopu. Oprócz tradycyjnego hotelu do dyspozycji pozostają namioty oraz przyczepy - na co się zdecydować? Postaramy się ułatwić Wam wybór, przedstawiając zalety i wady wszystkich rozwiązań.

 

Bez niespodzianek - Hotel

Jeżeli nie szukacie wakacyjnych przygód i chcecie wypocząć w spokoju, hotelowy pokój będzie idealnym do tego miejscem. Renomowane hotele urozmaicą Wasz pobyt dodatkowymi atrakcjami, które są wliczone w cenę. Takimi atrakcjami mogą być masaże, wieczory rozrywkowe lub możliwość skorzystania z basenu. Dodatkowym atutem takiego noclegu jest możliwość wykupienia pakietu all-inclusive, zapewniającego posiłki, przekąski i dowolną ilość napojów podczas pobytu.

Nad noclegiem w hotelu warto zastanowić się, jeżeli jedziecie zwiedzać duże miasta. Przedostać się z obrzeży wielkich aglomeracji do centrum może okazać się problematyczne, dlatego lepiej zarezerwujcie pokój w centrum, aby móc w każdej chwili wyjść i zwiedzać odwiedzane przez Was miasto. Hotel to także gwarancja, że nawet podczas niepogody będziecie mogli spędzić ten czas w komfortowych warunkach. Hotel cenowo może okazać się droższy od naszych kolejnych propozycji noclegów, jednakże jest również najbardziej wygodnym miejscem do spędzenia urlopu.

Przyczepa - czyli czas ruszać w trasę

Jeżeli uwielbiacie niespodzianki i cenicie sobie możliwość swobodnego wyboru miejsca docelowego wakacji, to rozwiązanie będzie dla Was idealne. Wystarczy samochód z hakiem i przyczepa. Dzięki temu nie musicie martwić się o miejsce w hotelu, a plany można zmieniać jeszcze podczas podróży. Oznacza to, że jadąc do wybranego celu, jest możliwość zatrzymania się w wielu ciekawych miejscach, nie martwiąc się o rezerwacje i wpłacone zaliczki. 

Takie wyjazdy wiążą się z długim czasem spędzonym na drogach i autostradach, jednakże przyczepa zapewni odpoczynek w komfortowych warunkach. Dodatkowym atutem jest możliwość zabrania rzeczy w niemal dowolnej ilości, potrzebnych podczas wyjazdu. Nie będziecie musieli martwić się o to, czy do walizki zmieszczą się buty treningowe dla mężczyzn lub kobiet albo, których spodni nie pakować ze względu na limit kilogramów bagażu. Jednakże tak spędzone wakacje to także obowiązki związane ze sprzątaniem, konserwacją techniczną zarówno przyczepy, jak i samochodu. Głównym kosztem takiej wyprawy będzie paliwo i koszt parceli w ośrodkach wczasowych.

Namiot - poczuj naturę

Każdy pasjonat spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu powinien docenić taką formę wakacji. Wystarczy namiot i zapas żywności. Dobierz odpowiedni namiot do ilości osób w nim śpiących, tak aby nie okazało się, że będzie w nim panował zbyt duży ścisk. Nie zapomnij również o małej turystycznej kuchence gazowej (ewentualnie grillu) i kilku akcesoriach kuchennych. Dobrym pomysłem jest również zabranie środka przeciw komarom. Pola namiotowe oferują swoim gościom bezpłatny dostęp do kabin prysznicowych oraz często do kuchni polowych. Jest to jedna z najtańszych form spędzania wakacji, ale jednocześnie pozwalająca na prawdziwy relaks w otoczeniu przyrody.

Z pewnością wakacje to ten czas, który powinien być pełny relaksu i odpoczynku. Jednakże odpoczynek może oznaczać co innego dla każdego z nas. Mamy nadzieję że po lekturze powyższych form noclegu, znajdziecie swój ulubiony i udacie się na idealnie spędzone wakacje.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone