Zamknij
REKLAMA

Prawo jazdy – dodatkowy atut podczas rekrutacji

05:29, 01.08.2019 | materiały partnera

Jednym z kluczowych elementów CV, które zwiększają szansę na otrzymanie upragnionej posady, jest informacja o posiadanym prawie jazdy. Możliwość kierowania samochodem to dodatkowy walor, nawet jeśli charakter pracy nie jest ściśle związany z koniecznością poruszania się autem.

Prawo jazdy niezbędne w wielu branżach

W niektórych branżach posiadanie prawa jazdy jest obowiązkowym wymogiem dla kandydatów ubiegających się o pracę. Można tutaj wspomnieć przede wszystkim o pracy w charakterze:

  • magazyniera,
  • kuriera,
  • dostawcy,
  • roznosiciela ulotek lub gońca korespondencji.

Obecnie jednak nawet praca w biurze może wiązać się z kierowaniem pojazdem osobowym. Jeśli firma ma swoje placówki w różnych lokalizacjach na terenie kraju, często konieczne będzie szybkie dostarczenie do innego punktu dokumentacji. Posiadanie prawa jazdy jest także dodatkowym atutem dla osób zatrudnionych w sklepie. W wielu punktach sprzedaży do obowiązków pracujących należy dostarczanie towaru bezpośrednio z hurtowni lub u dostawców. Prawo jazdy to także kluczowy element dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą, którym zależy na szybkim dotarciu do klienta lub potencjalnego kontrahenta.

Nie tylko na samochód osobowy

Dodatkowym atutem dla osób ubiegających się o pracę jest nie tylko prawo jazdy kategorii B, ale także dokument potwierdzający możliwość kierowania innymi pojazdami. Dla przykładu, kierowcy motocykli łatwiej znajdą pracę w pizzerii lub restauracji, która gwarantuje klientom dowóz zamówionych posiłków. Osoby, które mogą kierować autokarami czy dużymi autami dostawczymi, również bez problemu znajdą dla siebie satysfakcjonującą posadę zapewniającą zarobki rzędu 7500 zł netto miesięcznie. Nic dziwnego, że coraz więcej młodych ludzi stawiających pierwsze kroki na rynku pracy zapisuje się na kursy na prawo jazdy z różnych kategorii.

Warto zdobyć prawo jazdy jeszcze w liceum lub na początku studiów, szczególnie jeśli myślimy o zawodzie w charakterze kierowcy – wieloletnie doświadczenie w kierowaniu pojazdem osobowym będzie kluczowym atutem podczas rekrutacji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone