Zamknij
REKLAMA

Sprawdź VIN. Oto 5 korzyści z wygenerowania raportu

00:00, 17.07.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Poszukiwania używanego auta przypominają nieco spacer po polu minowym. Sprawdzając numer VIN, unikniesz jednak pułapek zastawianych przez handlarzy.

Bezwypadkowy, pierwszy właściciel, kilkadziesiąt kilometrów przebiegu, garażowany – te zwroty, zamiast uspokajać, coraz częściej niepokoją osoby szukające auta z drugiej ręki. Zupełnie słusznie, bo już dawno przestały być gwarancją dobrego zakupu, a stały się zwykłą przynętą, chętnie stosowaną przez handlarzy. Na szczęście w starciu z nimi kupujący nie jest bezbronny. By zdemaskować fortele nieuczciwych sprzedających, najlepiej po prostu sprawdzić numer VIN samochodu na http://www.carvertical.com/pl/sprawdzenie-vin/.

Poznaj przeszłość pojazdu

Z raportu wygenerowanego na stronie raportu dowiesz się między innymi, jaką przeszłość ma za sobą auto, którego zakupem jesteś zainteresowany. Dzięki temu zweryfikujesz prawdziwość deklaracji sprzedającego o bezwypadkowości i idealnym stanie pojazdu. Raport carVertical to źródło wiedzy o szkodach zgłaszanych przez jego poprzednich właścicieli oraz kosztach ich likwidacji. A te mogą być naprawdę wysokie – w niektórych przypadkach odnotowanych w bazie ich łączna wysokość wynosi kilkadziesiąt tysięcy euro.

Dowiedz się, czy nie jest kradziony

Kolejne ryzyko związane z kupnem używanego auta to możliwość zostania nieświadomym paserem. Nabywając kradziony samochód, narażasz się nie tylko na odpowiedzialność karną, ale też utratę pieniędzy wpłaconych oszustowi. Tych wątpliwych atrakcji unikniesz jednak dzięki raportowi ze strony carVertical. Serwis prześwietli dla ciebie bazy kradzionych pojazdów z całej Europy i ostrzeże cię, jeśli auto z takim numerem VIN zostało zgłoszone w którymś z krajów.

Sprawdź, czy wyposażenie jest kompletne

W numerze VIN zakodowana jest też informacja o wersji wyposażeniowej danego samochodu. Dzięki carVertical w kilka minut dowiesz się, jakie elementy powinny znaleźć się na pokładzie kupowanego przez ciebie auta. Wygenerowaną listę podczas oględzin możesz więc porównać ze stanem faktycznym, a ewentualne braki wykorzystać jako argument w negocjacjach cenowych.

Obejrzyj stare zdjęcia auta

Znane powiedzenie o tym, że jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów, w przypadku oceny używanego auta znajduje solidne potwierdzenie. O ile wielkość szkody zgłoszonej do towarzystwa ubezpieczeniowego może zadziałać na wyobraźnię, to dopiero na zdjęciu widać prawdziwą skalę zniszczeń. Dlatego w raporcie carVertical znajdziesz również archiwalne fotografie samochodu – w tym te wykonane po kolizjach, w których brał udział. Zdjęcia pozwolą ci też ocenić, czy poprzedni właściciele pojazdu właściwie o niego dbali.

Porównaj ceny danego modelu

Kupując auto na rynku wtórnym łatwo przepłacić. Porównanie podobnych ofert jest czasochłonne i wymaga przeszukania co najmniej kilku serwisów ogłoszeniowych. Tego, jakie są aktualne ceny rynkowe danego modelu, dowiesz się dzięki raportowi carVertical. Taka opcja przyda się nie tylko kupującym, ale też osobom, które chcą sprzedać swój samochód, a nie wiedzą, jaka jest jego wartość.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

MaciekMaciek

0 0

Nasprawdzane przygotujcie 65zl i to promocja haha 10:53, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone