Zamknij
REKLAMA

Depilacja laserowa - bezbolesna i trwała

13:29, 31.05.2019 | materiały partnera

Depilacja laserowa to skuteczna metoda na pozbycie się niechcianych włosów. Jest trwała - pozwala usunąć włosy na zawsze, i to zarówno na nogach, pod pachami czy w okolicach bikini, jak i na twarzy. Jest także bezbolesna i w pełni bezpieczna. Dowiedz się, jak wygląda zabieg depilacji laserowej i jak się do niego przygotować.

Depilacja laserowa - na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu depilacji na wybrane miejsce na ciele kierowana jest wiązka światła lasera. Obecnie stosuje się dwa rodzaje zabiegów:

Fotodepilacja, czyli depilacja z użyciem laserów diodowych. Wiązka światła przepala włos łącznie z cebulką - pochłaniana jest przez znajdującą się we włosie melaninę. Pozwala więc pozbyć się jedynie tych włosów, które mają wystarczającą ilość tego barwnika, a więc są dość ciemne. Podczas zabiegu niszczony jest sam włos oraz komórki odpowiedzialne za jego regenerację, dzięki czemu nie musimy się martwić, że odrosną.

Zabieg laserem Nd-Yag, elitujący fale o długości 1064 nanometrów. Światło tego lasera oddziałuje na naczynia krwionośne odżywiające cebulki włosów, które obumierają. Podczas zabiegu uszkadzane są tylko włosy bądź komórki odpowiedzialne za wzrost włosów. Pozostałe, okoliczne tkanki nie ulegają nagrzaniu ani uszkodzeniu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Depilacja laserowa Lublin zawsze poprzedzona jest konsultacją, podczas której specjalista bada typ i stan skóry i włosów, przeprowadza wywiad w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań, dobiera rodzaj i parametry lasera oraz ilość zabiegów. Następnie wykonywana jest próba lasera. Dopiero, gdy wypadnie ona pozytywnie, przeprowadza się właściwy zabieg.

Do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować. Warto pomyśleć o tym już przed konsultacją z kosmetologiem.

  • na miesiąc przed zabiegiem nie wolno się opalać ani stosować samoopalaczy;
  • również na miesiąc przed zabiegiem należy odstawić leki i zioła fotouczulające, takie jak nagietek czy dziurawiec;
  • na tydzień przed zabiegiem nie może depilować włosów w wybranym miejscu, stosować kosmetyków z retinolem, kwasami owocowymi, witaminą A i C;
  • na kilka dni przed zabiegiem należy wstrzymać się przed stosowaniem peelingów i smarowania skóry maściami leczniczymi;
  • przed zabiegiem należy zgolić skórę, chyba, że próba laserowa odbywa się w dzień planowanego zabiegu;
  • w dzień zabiegu skóra nie powinna być przesuszona ani podrażniona. Musi być czysta - nie wolno stosować żadnych kosmetyków - kremów, dezodorantów ani nawet perfum.

Efekty widoczne są już po jednym zabiegu, jednak aby uzyskać pełny, trwały efekt, należy wykonać serię kilku zabiegów. Każdy z nich trwa około 30 minut i jest bezbolesny. Zwykle wykonuje się 3-6 zabiegów, w odstępach 4-12 tygodni. Warto więc pomyśleć o depilacji laserowej kilka miesięcy przed sezonem letnim, a najlepiej jeszcze zimą.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone