Zamknij
REKLAMA

Ile czasu mija do aktywacji polisy ubezpieczeniowej? Sprawdź, czy zdążysz przed wyjazdem

11:21, 30.05.2019 | Materiał Partnera

Formalności przed wyjazdem mogą zająć wiele tygodni. Wśród nich nie wolno zapomnieć o ubezpieczeniu. Sprawdź, kiedy kupić polisę, by była ważna już w dniu rozpoczęcia wakacji i obowiązywała do końca urlopu.

Sposób, w jaki planujemy wyjazdy, bardzo się w ostatnich latach zmienił. Dawniej droga na wakacje wiodła do biura turystycznego, a w przypadku wycieczek organizowanych samodzielnie: do biura linii lotniczych i osobno do ubezpieczalni. Przygotowania trzeba było zacząć wiele miesięcy przed spodziewaną podróżą. Teraz jednak zarówno polisę, jak i bilet możesz kupić w dowolnej chwili. Przeczytaj pod tym linkiem, ile dni przed wyjazdem wykupić polisę? Może Cię zaskoczyć, że wcale nie musisz zaczynać przygotowań na kilka miesięcy przed wyprawą, ale też nic nie jest stracone nawet, gdy już rozpoczął się urlop.

Kiedy kupić polisę, by była najtańsza?

Im wcześniej, tym ubezpieczenie jest tańsze. Ale różnice są symboliczne, bo wynoszą najwyżej kilkanaście procent. Kupno polisy pół roku przed wakacjami nie jest więc obowiązkowe, ale osoby, które lubią wszystko mieć zaplanowane z wyprzedzeniem, mogą to zrobić.

Polisa kupowana na kilka tygodni przed odlotem będzie nieco droższa, ale nieznacznie. Większość osób rozważających, kiedy kupić ubezpieczenie, decyduje się w końcu na ten wariant. Nie trzeba martwić się formalnościami w ostatniej chwili, ale też da się uniknąć planowania na pół roku w przód, co bywa trudne. Przez internet możesz kupić polisę nawet w dniu wycieczki. Uważaj jednak na szczegóły ofert, by mieć pewność, że jesteś chroniony już w momencie przekraczania granicy, a nie dopiero po konkretnej dacie.

Czy polisę można kupić już na wakacjach?

Ubezpieczyciele zdają sobie sprawę ze zmieniającej się rzeczywistości i starają się do niej przystosować. Coraz więcej osób decyduje dziś, a wyjeżdża następnego dnia. Nawet w takim wariancie da się ubezpieczyć na ostatnią chwilę. Sprawdzając, kiedy kupić polisę poprzez strony ubezpieczycieli dowiesz się, że możesz to zrobić nawet wtedy, gdy już jesteś na wakacjach. Jest tylko jedno ograniczenie. Zacznie ona obowiązywać dopiero po kilku dniach. W ten sposób ubezpieczyciele zabezpieczają się przed sytuacją, gdy turysta złamałby nogę, a następnie zamówił polisę, by dostać odszkodowanie.

Polisa ważna przez cały rok

Kiedy więc kupić polisę? Na ile dni przed wyjazdem zakup polisy będzie opłacalny? Najbezpieczniejszy będzie wykup polisy na kilka tygodni przed wyprawą. Ominie Cię wtedy okres karencji i ze wszystkim zdążysz, mając pewność, że polisa będzie obowiązywała od pierwszego dnia.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym scenariuszu. Czasem wyjazdy są nagłe i trudno je zaplanować. Jeśli często podróżujesz i nie wiesz, kiedy przypadnie wyprawa, możesz kupić polisę z góry na cały rok. Będzie obowiązywała tylko w Polsce, w Europie lub na całym świecie zależnie od tego, który wariant wybierzesz. Jeśli często jeździsz na narty i chcesz mieć wolność wyboru kierunku w ostatniej chwili, ubezpiecz się od takich sportów w pakiecie europejskim lub obowiązującym na wszystkich kontynentach.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone