Zamknij
REKLAMA

Seniorzy wciąż aktywni zawodowo

15:01, 26.04.2019 | materiały partnera

Według najnowszych danych coraz więcej seniorów decyduje się na dalszą aktywność zawodową. Zazwyczaj jest to praca w niepełnym wymiarze godzin, która, poza emeryturą, jest dodatkowym źródłem utrzymania. Wbrew pozorom starsze osoby mogą liczyć na wiele intratnych propozycji.

Branże najczęściej wybierane przez seniorów

Osoby powyżej 60. roku życia rzadko są usatysfakcjonowane wysokością swojej emerytury. Nic dziwnego, że decydują się na podjęcie pracy – w wielu przypadkach łączna kwota miesięcznych dochodów może wynieść powyżej 6500 zł netto. Oczywiście wysokość zależy od charakteru dodatkowej działalności oraz wartości wypracowanej emerytury. Najczęściej seniorzy są zatrudniani w:

  • sieciach supermarketów,
  • ochronie,
  • sieciach fast food,
  • firmach spedycyjnych,
  • hotelach.

Praca dostosowana do możliwości

W większości przypadków nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie na danym stanowisku, co dodatkowo ułatwia otrzymanie posady. Firmy coraz chętniej decydują się na zatrudnienie seniorów, ponieważ interesuje ich praca w niepełnym wymiarze godzin. Warto podkreślić, że charakter pełnionych obowiązków jest dostosowywany do wieku pracownika. Dla przykładu, seniorzy zatrudnieni w dyskontach nie zajmują się rozkładaniem towaru i nie wykonują zbyt obciążających zajęć.

Oferty pracy online

Na koniec warto podkreślić, że coraz więcej seniorów poszukuje pracy za pośrednictwem Internetu. To właśnie w sieci można najszybciej znaleźć intratne ogłoszenia, które pochodzą od wiarygodnych pracodawców. W wielu z nich znajduje się adnotacja dotycząca możliwości zatrudnienia osób na emeryturze. Seniorzy najchętniej decydują się na propozycje niezwiązane z wysiłkiem fizycznym, takie jak pilnowanie obiektów handlowych lub innych nieruchomości.

Osoby powyżej 60 roku życia nie muszą rezygnować z aktywności zawodowej. Wystarczy zapoznać się z aktualnymi ogłoszeniami pracodawców, którzy kierują swoją ofertę właśnie dla nich. Dla wielu starszych osób jest to najlepsze rozwiązanie, aby zapewnić sobie większą niezależność finansową.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone