Zamknij
REKLAMA

Dieta pudełkowa a redukcja wagi ciała

15:46, 16.04.2019 | Materiał Partnera

Jak zabrać się za odchudzanie

Wiosna to specyficzny czas, kiedy to odkrywamy nasze pozostałości po zimowej stagnacji w postaci dodatkowych kilogramów. Mając z tyłu głowy wakacje i konieczność pokazywania się chociażby nad morzem w stroju kąpielowym, bardzo często nasze myśli skłaniają się ku temu, by skutecznie poprawić sylwetkę. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu może okazać się dieta pudełkowa Warszawa jako fit alternatywa dla dotychczasowych wizyt w licznych barach szybkiej obsługi, gdzie ceny dobrego posiłku porównywalne są z niejednym cateringiem dietetycznym.

 

Znaczenie cateringu dietetycznego w utracie wagi

Każdy trener personalny przyzna, że od diety zależą wszelkie efekty treningów. To, co jemy, jest swoistym paliwem dla organizmu. Nadmiar tego paliwa odkładany jest w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz oczywistego przelicznika, jakim to jest kaloryczność, warto jest także zwrócić uwagę na jakość i skład pożywienia. Każdy proces odchudzania, bez względu na specyfikę pracy, styl życia i stan zdrowia, zacząć należy od zbadania tkanki tłuszczowej i uczciwego zapisywania ilości spożywanych posiłków. Dietetyk podczas konsultacji, która jest wskazana dla każdego podchodzącego do odchudzania, na podstawie zapisków obliczy dotychczasową podaż kaloryczną i jakość pożywienia, a następnie dopasuje nową dietę. Pozwoli to dopasować pakiet z cateringu dietetycznego w Warszawie, który to będzie dostarczany codziennie wprost pod drzwi. Większość firm posiada pakiety już od około tysiąca kilokalorii, co daje możliwość zastosowania diety redukcyjnej nawet dla kobiet o drobnej budowie. Nawet zachowując mało aktywny tryb życia, wskutek zmiany diety możliwe jest efektywne zrzucanie tkanki tłuszczowej.

 

Dieta pudełkowa zamiast suplementów?

W procesie odchudzania wiele osób poszukuje produktów w stylu spalaczy tłuszczu znanych bardziej ze swojej angielskiej nazwy fat killer lub fat burner. O ile podkręcenie procesu termogenezy i pobudzenie krążenia może być bodźcem do szybszego czerpania z zapasów tłuszczowych organizmu, o tyle stosując nadpodaż pożywienia nie uzyskamy żadnych efektów. Suplementy w niewielkim stopniu tylko przyspieszają to, co i tak wynika bezpośrednio z diety. O wiele lepiej jest te setki złotych przeznaczyć na dobrą dietę pudełkową, a zamiast kolejnych suplementów dać sobie pół godziny dowolnej aktywności fizycznej dziennie. Już po około piętnastu minutach ciągłego, nawet niewielkiego wysiłku fizycznego dochodzi do uruchomienia zapasów lipidowych organizmu. Nie musi to być bieg, może to być spacer, jazda na rowerze, aerobik lub inna gimnastyka w domu, dłuższe wyjście z psem do parku. Stosując abonament żywieniowy fit wraz z dorzuceniem dodatkowej aktywności fizycznej efekty ujrzymy o wiele szybciej, aniżeli stosując suplementy z apteki lub sklepu dla sportowców. Kawa wypita przed takim spacerem będzie wystarczającym bodźcem do zwiększenia ciśnienia krwi i osiągnięcia optymalnego poziomu korzystania z tychże zapasów, które to nam przeszkadzają.

 

Czy to bezpieczne?

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że stosowanie zbilansowanej diety, która to w gastronomii dla sportowców układana jest przez doświadczony zespół dietetyków, jest nie tylko bezpiecznym, ale również prozdrowotnym działaniem. Świeże warzywa i owoce to oprócz niskiej zawartości kalorii źródło wielu cennych witamin i minerałów, które pozwolą szybciej i efektywniej korzystać z uroków spacerów, jazdy na rowerze i przeróżnych aktywności fizycznych. Nawet najlepszy suplement witaminowy nie zastąpi tego, co możemy znaleźć w naturze. Przyswajalność naturalnych produktów jest o wiele lepsza, aniżeli jakichkolwiek odżywek syntetycznych.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone