Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać ubezpieczenie domu lub mieszkania?

13:17, 10.04.2019 | artykuł sponsorowany

Lista czynników, które mogą doprowadzić do szkód w domu lub mieszkaniu jest naprawdę długa. Obejmuje między innymi włamanie, działanie wandali, zniszczenia powstałe w wyniku powodzi lub nawałnic i zdarzenia losowe takie jak zwarcie instalacji elektrycznej bądź pęknięcie rury. Likwidacja szkód może być w takich przypadkach naprawdę kosztowna, a straty sięgają niekiedy kilkuset tysięcy złotych. Ich ryzyko jest szczególnie duże podczas wakacyjnych wyjazdów, kiedy dom pozostaje bez opieki. Dlatego przed urlopem warto ubezpieczyć dom.

Ubezpieczenie domu – na czym polega?

Większość ubezpieczeń domu lub mieszkania to w gruncie rzeczy pakiety kilku polis, z których każda zapewnia ochronę przed innym ryzykiem i obejmuje inne elementy budynku i jego wyposażenia. Poszczególne polisy różnią się też wysokością kwot (sprawdź ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania/domu na rankomat.pl), które można utrzymać w przypadku zaistnienia szkody. Jak jednak dowiedzieć się, jaką ochronę w ramach konkretnej oferty zapewnia ubezpieczyciel i ocenić, czy dana polisa spełnia twoje oczekiwania?

Ubezpieczenie domu – czytaj umowy

Najlepszym źródłem informacji na temat polisy jest oczywiście umowa, którą podpisujesz z towarzystwem ubezpieczeniowym. Wraz z nią powinny zostać dostarczone ogólne warunki ubezpieczenie (OWU). Dane, na które koniecznie powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze oferty to przede wszystkim wysokość kwoty, którą można uzyskać na likwidację szkód oraz to, w jakich sytuacjach pieniądze nie zostaną wypłacone. Tego ostatniego dowiesz się z sekcji „wyłączenie odpowiedzialności”. Zawiera ona ważne informacje, z którymi bezwzględnie powinieneś się zapoznać. Może bowiem okazać się, że ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania w razie powodzi, jeśli dom nie posiadał określonych zabezpieczeń lub jeżeli do zniszczeń doszło w wyniku zdarzeń losowych takich jak pęknięcie rury. Warto więc upewnić się, czy polisa obejmuje ryzyko, przed którym chcesz się zabezpieczyć.

Ubezpieczenie domu – jak wybrać?

Wybór najkorzystniejszego ubezpieczenia wymaga zapoznania się z wieloma ofertami, a następnie porównania ich ze sobą pod kątem najważniejszych parametrów. To zajęcie bardzo czasochłonne. Warto więc skorzystać z narzędzi, które sprawią, że stanie się ono szybsze i wygodniejsze. Dobrym sposobem będzie znalezienie ubezpieczenia mieszkania z rankomat.pl. Dzięki tej porównywarce w kilka minut zestawisz ofert różnych ubezpieczycieli i wybierzesz wśród nich tę, która będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone