Zamknij
REKLAMA

Zdrowie – czy Ty tak naprawdę o nie dbasz?

12:56, 04.04.2019 | artykuł sponsorowany

„Ślachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz” - to jest fragment fraszki „Na zdrowie” Jana Kochanowskiego z XVI wieku. W dzisiejszych czasach słowa poety mogą wydawać się już nie aktualne, ale nic bardziej mylnego. O zdrowie trzeba dbać nie ważne czy masz lat 20 czy 60, a ten artykuł podpowie dlaczego warto dbać o siebie i na co zwrócić uwagę.

  1. Jak żyć zdrowo?
  2. Zalety zdrowego trybu życia.
  3. Dlaczego warto dbać o tarczycę?
  4. Jakie suplementy diety stosować?

Jak żyć zdrowo?

Pytanie jak zdrowo żyć pojawia się często z ust osób, które już teraz zmagają się z chorobami oraz niepełnosprawnością. Niestety czasem jest już za późno, aby odwrócić bieg historii i być zdrowym jak kiedyś. Jednak choroba innych może być cenną lekcją dla kogoś, kto tak naprawdę niewiele zastanawiał się nad swoim zdrowiem. Czym jest zdrowie? Jest to termin dość rozległy, ale według Wikipedii zdrowie to: „stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, a nie tylko całkowity brak choroby czy niepełnosprawności".

Aby móc cieszyć się zdrowiem https://byc-zdrowym.pl/ przez długie lata warto zacząć od regularnych posiłków, a przede wszystkim nie omijać śniadań. Warto też pić dużo wody (około 2 litrów dziennie) oraz jeść dużo warzyw i owoców, które są bogate w ważne witaminy. Zdrowe życie również wiąże się z kolejnym ważnym aspektem - systematycznymi badaniami profilaktycznymi: morfologia oraz badanie moczu powinny być wykonywane co roku. Kobiety powinny się również badać systematycznie u ginekologa, a mężczyźni u urologa. Pomocne również będą regularne ćwiczenia fizyczne, które zapewnią odpowiednią ilość ruchu i lepszą kondycję fizyczną na długie lata.

Zalety zdrowego trybu życia.


Osoby, które odzyskały ponownie radość życia po przebytej chorobie z pewnością doceniają zalety zdrowego trybu życia. Zdrowe życie sprawia, że żyjemy dłużej i jesteśmy pełnosprawni przez dłuższy okres życia. Co więcej, jeśli zastosujemy https://byc-zdrowym.pl/blog-zdrowiu-nasze-porady/, możemy być pewni, że nie będziemy chorować często, a jeśli już trafi się jakieś przeziębienie, to będzie ono występowało w łagodniejszej formie. Jednak największą zaletą bycia zdrowym jest niezależność – nie musimy nikogo prosić o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy czy sprzątanie.

Dlaczego warto dbać o tarczycę?

Tarczyca to niezwykle ważny narząd naszego ciała, który znajduje się w okolicach szyi. Jest niezbędny do życia dla kobiet jak i mężczyzn. Gruczoł ten głównie służy do produkcji hormonów tarczycy, tyroksyny (T4) oraz trijodotyroniny (T3). Tarczyca odpowiada za prawidłowy metabolizm,a poszczególne hormony współpracują z narządami w całym organizmie. Warto również dodać, że tarczyca jest sterowana przez przysadkę mózgową.

Dlaczego warto dbać o tarczycę jest to jednym z wielu pytań zadawanych przez pacjentki endokrynologów (lekarze zajmujący się regulowaniem hormonów tarczycy). Aby poznać odpowiedzi na to pytanie warto zapoznać się z powszechnymi chorobami tarczycy:

  • nadczynność tarczycy – spowodowana nadmierną produkcją hormonów
  • niedoczynność tarczycy – spowodowana niedostateczną produkcją hormonów

Co więcej, tarczyca może również być powodem, dlaczego kobieta nie może zajść w ciąże, dlatego warto monitorować jej poziom przed rozpoczęciem planowania potomstwa.

Odpowiednia opieka nad tarczycą i jej hormonami może ustrzec pacjentów przed objawami, takimi jak:

  • wahania nastrojów
  • ciągłe zmęczenie
  • otępienie
  • spowolnienie ruchowe jak i umysłowe

Jak zatem dbać o tarczycę?

Na początku warto zaopatrzyć się w solidną edukację na temat tarczycy, jej hormonów oraz przyczyn chorób – niektóre z nich możemy sami wyeliminować. Warto również sięgnąć po suplementy diety https://byc-zdrowym.pl/thyrolin-na-problemy-z-tarczyca-cena-opinie-sklad/ odpowiednio dobrane, aby regulować poziom hormonów tarczycy.

Jakie suplementy diety stosować?

Mnóstwo klientów aptek jak i forów internetowych pyta się: jakie suplementy stosować. Nie ma się co czarować, niestety żyjemy w kraju, gdzie słońce nie zawsze świeci, a powietrze nie jest najlepszej jakości. Dlatego zawsze warto uzupełniać naszą dietę w odpowiednie suplementy diety, które pomogą nam zwalczyć choroby (możemy rzadziej chorować na grypę) lub poprawią wygląd naszej skóry i włosów https://byc-zdrowym.pl/locerin-tabletki-na-wlosy-dla-kobiet-opinie-cena-sklad/. Zestawy suplementów diety są bogate w witaminy, które poprawią nasz nastrój, np. magnez, witamina C oraz D3. Co więcej, istnieje możliwość zakupienia suplementów diety dedykowanych do konkretnego typu pacjentów, np. osób starszych, kobiet w ciąży czy studentów.

Przed zakupem warto zrobić mały rekonesans i dowiedzieć się o skuteczności danego suplementu, jego składzie (aby uniknąć alergii) oraz cenie (nie każdy suplement diety jest sprzedawany w atrakcyjnej cenie). Te i wiele innych informacji można znaleźć na forach internetowych oraz w komentarzach kupujących na serwisach aukcyjnych oraz sklepach internetowych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone