Zamknij
REKLAMA

Jak rozchodzić buty?

08:20, 21.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Ostatnio zakupione buty podczas przymierzania w domu okazały się za ciasne i wywołują uczucie dyskomfortu? Jeśli obuwie spodobało ci się na tyle, że nie chcesz go wymienić na inne, istnieje spore prawdopodobieństwo, że uda ci się je rozchodzić i dopasować do swojej stopy. Poniżej prezentujemy kilka metod, które mogą ułatwić ci to zadanie. Przed zastosowaniem niektórych sposobów, weź pod uwagę materiały, z jakich wykonane jest obuwie, które zamierzasz rozciągnąć.

Sposób 1 – włożyć buty do zamrażarki

Choć pomysł ten może się wydawać kuriozalny, wiele osób potwierdza jego skuteczność. Dwa szczelne woreczki napełniamy wodą i umieszczamy je w butach. Następnie odkładamy obuwie do zamrażarki na całą noc. Woda zamieni się w lód, tym samym zwiększając swoją objętość, co pozwoli na delikatne rozciągnięcie butów.

Sposób 2 – wysusz buty suszarką do włosów

Kolejny domowy sposób cieszący się sporą popularnością. Jeśli chcesz rozciągnąć ciasne obuwie, nałóż grube skarpety z wełny i załóż buty. Później włącz suszarkę do włosów i ciepłym powietrzem ogrzewaj miejsce, które zamierzasz rozciągnąć. Pod wpływem ciepłego powietrza materiał zmięknie, co umożliwi nam wymodelowanie cholewki i dopasowanie jej do naszej stopy.

Sposób 3 – wypchaj buty starymi gazetami

Sposób ten jest znany od lat. Polega na szczelnym wypełnieniu wnętrza obuwia kulkami ze starych gazet. Musisz wykorzystać dużą ilość gazet, by umożliwić rozciągnięcie butów. Efekt powinien być zauważalny po 12 godzinach.

Sposób 4 – załóż mokre skarpety

Załóż wilgotne skarpety (wyciśnięte, by nie kapała z nich woda) i wsuń delikatnie stopy w buty. W ten sposób użytkuj obuwie przez kilka godzin w domowym zaciszu. Początkowo może powodować to delikatny dyskomfort, jednak efekty tej metody powinny być zadowalające.

Sposób 5 – preparaty ze sklepu

Praktycznie każdy sklep z butami posiada specjalistyczne preparaty. Spryskujemy nimi wnętrze obuwia, zakładamy buty i czekamy, aż dopasują się one do kształtu naszej stopy. Na rynku istnieją także preparaty w postaci kremów, którymi smaruje się wnętrze butów w celu ich rozciągnięcia. Ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku obuwia ze skórzanym wnętrzem.

Sposób 6 – pomoc specjalisty

Jeśli nie chcesz się wykorzystywać domowych metod, możesz zanieść buty do specjalisty. Profesjonalny szewc bez problemu poradzi sobie z rozciągnięciem obuwia przy pomocy prawidła. Koszt takiej usługi jest niewielki.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone