Zamknij
REKLAMA

Ultrabook, czyli ultra lekki laptop. Szukamy przenośnego komputera do pracy

11:53, 28.01.2019 | artykuł sponsorowany

Każdy, kto potrzebuje komputera do pracy, a jednocześnie często podróżuje lub pracuje poza domem, docenia zalety laptopów. Wystarczy wydajna bateria, by móc korzystać z narzędzia przez co najmniej kilka godzin, bez konieczności szukania najbliższego gniazdka. Niestety, wiele laptopów wciąż posiada jedną zasadniczą wadę: są za ciężkie. Tutaj wkraczają ultrabooki, których waga najczęściej nie przekracza 1 kilograma. Są też cienkie, więc zmieszczą się nawet do niewielkiej torebki. Jak wybrać najlepszego ultrabooka?

Co powinien posiadać dobry ultrabook?

Na co zwrócić uwagę, kupując ultrabooka?

Musi być lekki

Jeśli myślisz o rozwiązaniu tego typu, na pewno priorytetem jest dla Ciebie jego niewielka waga. Z racji, że ultrabooki w założeniu mają być lekkie, każdy sprzęt opatrzony tym mianem taki będzie. Przy okazji warto zastanowić się nad rozmiarem laptopa, jaki będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli chcesz nosić go w codziennej torebce, wybierz model o przekątnej 11 czy 12 cali. Również 13-calowe ultrabooki zmieszczą się do niewielkich bagaży.

Tylko długi czas baterii

Skoro ma być to laptop do pracy poza domem, niezwykle istotny jest też czas pracy baterii po jednym naładowaniu. Na rynku znajdziesz ultrabooki, których producenci zapewniają o możliwości korzystania z nich nawet przez 12 godzin. Do rekordzistów zdecydowanie należą modele firmy Apple.

Funkcje ekranu

W zależności od tego, do czego przede wszystkim ma Ci służyć nowy sprzęt, możesz zwrócić uwagę również na funkcję jego ekranu. Coraz więcej ultrabooków wyposaża się w dotykową obsługę ekranów, z czego korzystają np. graficy. W kwestii ekranu istotna jest też jego matryca, a właściwie jej wykończenie – błyszczące lub matowe. To pierwsze nie sprawdzi się, jeśli z urządzenia będziesz korzystać w dużej mierze na zewnątrz. Promienie słoneczne odbijające się od powłoki ekranu mogą skutecznie zaburzyć wygodne korzystanie z ultrabooka.

Wyposażenie ułatwiające pracę

Przy zakupie nowego sprzętu nie można zapomnieć o dodatkach, które ostatecznie wpływają na komfort pracy. W ultrabooku, który wybierasz z myślą o podróżach i zdalnej pracy, niezwykle istotny jest touchpad – w końcu nie zawsze będziesz mieć możliwość korzystania z przenośnej myszy. Touchpad powinien być dość duży i intuicyjny, tak, by brak myszki nie przeszkadzał w codziennym użytkowaniu.

Zwróć też uwagę na złącza: obecność portów USB, interfejsu Thunderbolt, czytnika pamięci flash. Przed zakupem koniecznie zorientuj się, których złączy używałeś do tej pory i czy brak któregoś z nich nie będzie utrudnieniem.

Polecane modele ultrabooków

Zestawiliśmy przetestowane ultrabooki i podzieliliśmy je na kategorie. Zobacz, które modele są szczególnie ciekawe:

·         - Ultrabook do 3000 zł: Lenovo ThinkPad E485 z 8 GB pamięci RAM i matową matrycą,

·         - Ultrabook z dotykowym ekranem: HP EliteBook x360 z pojemnym dyskiem SSD 256 GB,

·         - Elegancki ultrabook: Apple MacBook Air 13 z baterią wytrzymującą 12h pracy.

 

Jeśli chcesz poznać ich specyfikacje, a także dowiedzieć się więcej o polecanych modelach, zobacz ofertę ultrabooków i wybierz najlepszy dla siebie.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone