Zamknij
REKLAMA

System monitoringu pojazdów - bezpieczeństwo kierowców i niższe koszty eksploatacji

10:26, 28.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Jeszcze do niedawna monitorowanie pojazdów oznaczało głównie sprawdzanie położenia konkretnego samochodu w danej chwili oraz ukazanie (za pomocą sygnału GPS), z jaką prędkością się porusza. Obecnie systemy te są znacznie bardziej rozbudowane i umożliwiają np. obniżenie wydatków związanych z pojazdami.

Badanie zrealizowane dla Carefleet SA wykazało, że 40,6% właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw używa technik umożliwiających ograniczenie kosztów będących skutkiem niewłaściwej eksploatacji pojazdów. Poza tym 60% z tej liczby deklaruje, że używa do tego celu systemu GPS, gdyż pozwala on sprawdzić styl jazdy kierowców. Współczesne technologie mają jeszcze większe możliwości – na przykład zwiększają bezpieczeństwo podróżujących.

Monitoring rozwija ecodriving

Brytyjska firma Vision Track już od osiemdziesięciu lat oferuje swoim klientom najnowsze rozwiązania z dziedziny monitoringu i telematyki (przekazywania danych za pomocą telekomunikacji). Dzięki zastosowaniu monitoringu pojazdów dyspozytorzy kontrolujący pracę kierowców floty mają wgląd w niemal każdy aspekt każdego pojazdu będącego aktualnie w trasie, m.in. w prędkość, obroty silnika, najczęściej używane biegi czy częstotliwość przyspieszania i hamowania. Dzięki tym danym pracodawca jest w stanie zalecić kierowcy, jak powinien obchodzić się ze swoim pojazdem, aby zminimalizować straty wynikające z nadmiernej eksploatacji, zmniejszyć zużycie paliwa oraz zwiększyć bezpieczeństwo dzięki uważniejszemu stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego.

Optymalizacja tras przejazdów i troska o bezpieczeństwo kierowców

Monitoring pojazdów umożliwia weryfikację tras w czasie rzeczywistym, co pozwala np. na uniknięcie korków, a co za tym idzie – na zmniejszenie zużycia paliwa i umożliwienie szybszego dotarcia do kontrahenta. Takie postępowanie buduje dobry wizerunek właściciela floty.

Przedsiębiorstwa obsługiwane przez takie firmy, jak https://www.visiontrack.com/vehicle-tracking-systems/ dbają również o bezpieczeństwo swoich kierowców. W przypadku wydarzeń takich jak nieoczekiwany dłuższy postój, wypadek drogowy, a nawet zagrożenie kradzieżą, centrala dostaje natychmiastową informację o zaistniałej sytuacji i może szybko zareagować. Wszystko to dzięki systemowi monitoringu.

Wielu przedsiębiorców nie decyduje się jeszcze na wnikliwe monitorowanie swoich pojazdów. Możliwe, że zmiana podejścia to tylko kwestia czasu, bo wybór takiego systemu to minimalizacja niepotrzebnych kosztów ponoszonych przez firmę oraz zapewnienie bezpieczeństwa samym kierowcom i osobom postronnym.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone