Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o laptop?

09:17, 30.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Chociaż czasami zdarzy Ci się zetrzeć kurz z biurka - prawdopodobnie zbyt często nie robisz tego samego z powierzchnią swojego laptopa. A czy wiesz, że klawiaturach jest tyle samo zarazków, co w sedesie!?. Więc tak, to jeden z argumentów dla których warto sięgać częściej po środki do czyszczenia ekranów, a kiedy już to zrobisz, zabierz się za czyszczenie i konserwację jego pozostałych podzespołów.

Czyszczenie laptopa – jak to zrobić?

Po pierwsze, zanim zrobisz cokolwiek:

wyłącz komputer

odłącz wszystkie zewnętrzne klawiatury lub myszy komputerowe, które również zamierzasz wyczyścić.

Gdy wszystko zostanie wyłączone, możesz wziąć wilgotną szmatkę lub gąbkę. Nie używaj niczego mocniejszego niż rozcieńczone mydło bądź specjalne środki do czyszczenia ekranów i upewnij się, że używasz tak mało płynu, jak tylko to możliwe, na wyciśniętej ściereczce z mikrofibry lub gąbce. Po wyczyszczeniu zewnętrznej obudowy laptopa wilgotną szmatką, wytrzyj wszystko ponownie suchą, aby upewnić się, że pozbyłeś się nadmiaru wilgoci.

Najważniejsza część do czyszczenia: ekran

Musisz zachować szczególną ostrożność podczas czyszczenia ekranu, upewniając się, że ani go nie zarysujesz, ani nie uszkodzisz płynem. Aby to zrobić, zacznij od zwykłej, suchej ściereczki z mikrofibry, zanim przejdziesz do jakiegokolwiek płynu. Jeśli to nie wystarczy, wypróbuj ściereczkę z mikrofibry zwilżoną samą wodą. Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz:

  • kupić specjalne chusteczki do czyszczenia ekranu przeznaczone do tego zadania
  • nabywając środki do czyszczenia ekranów z https://www.agdmaster.com/
  • użyć tej samej rozcieńczonej mieszanki mydła, co do pozostałych elementów.

Ponownie, jeśli masz zamiar użyć wody, upewnij się, że wycisnąłeś tyle płynu, ile dasz radę z gąbki lub ręcznika, aby nie było na ekranie nadmiernej wilgoci.

Jeśli chodzi o czyszczenie klawiatury, musisz być bardzo ostrożny, aby nie dopuścić do dostania się wody pod klawisze. Użyj puszki ze sprężonym powietrzem, aby pozbyć się okruchów, które mogły dostać się między klawisze.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone