Zamknij
REKLAMA

Spacery w wózku nie muszą być nudne. Spraw, żeby dziecko je pokochało

12:10, 07.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Kiedy maluch podróżujący w wózku robi się niespokojny, a każde wyjście na spacer oznacza dla rodzica przeprawę przez mękę, trzeba coś zmienić. Co prawda nie da się zmusić dziecka do spokojnej jazdy, ale można zadbać o to, żeby wycieczki były dla niego przyjemnością. Poznaj nasze sprawdzone sposoby na spacerowanie, które zachwyci niesfornego szkraba.

Bunt i podróżowanie na rękach u mamy – tego chcemy uniknąć

Wystarczy jeden raz, kiedy rodzic wyjmie z wózka płaczące dziecko i zacznie je uspokajać na rękach, żeby maluch zapamiętał co robić, żeby nie musieć leżeć w wózku. Wiele osób nieświadomie popełnia ten błąd i zamiast zażegnać problem, tylko go pogłębia. Widok mamy lub taty niosących dziecko i jednocześnie pchających pusty wózek jest dość częsty i wynika z ustępowania dziecku. Spacer powinien kojarzyć się z podróżą w wózeczku, pełnym interesujących zabawek. Dobrze, gdy podczas jazdy szkrab może obserwować otoczenie i podziwiać to, co dzieje się wokół. Gdy maluch jest za mały, aby przesadzić go do spacerówki, warto jak najczęściej odsłaniać budkę gondoli i w swoim tempie uczyć dziecko przyjmowania pozycji półsiedzącej. Możliwość patrzenia na zewnątrz wózka, choćby w niebo i drzewa, pozytywne wpłynie na samopoczucie bobasa oraz skutecznie go uspokoi. W sytuacji, kiedy dziecko zacznie się buntować, a przebywanie w gondoli uzna za męczące, zamiast pocieszać je na rękach, zabawiajmy dziecko w bezpiecznej przestrzeni wózka. Pomocne okażą się grające zabawki i przysmaki, które można dostać wyłącznie, przebywając w swoim małym pojeździe.

Zabawa podczas jazdy wózkiem, czyli spacer na piątkę!

Wózek spacerowy można wprowadzić, kiedy dziecko potrafi jeździć na siedząco i nie męczy się w takiej pozycji. Taka zmiana stanowi milowy krok w życiu maluszka, który od tej pory będzie mógł brać aktywny udział w spacerach. Rodzice również wiele zyskują – spacerówka jest dużo lżejsza od klasycznej gondoli, można z nią biegać i gdy zajdzie taka potrzeba, bardzo szybko złożyć. Sklep internetowy EuroWózki ma w swojej ofercie modele składane jedną ręką, w pełni dostosowane do potrzeb dzieci, które uczą się podróżować w pozycji siedzącej. Są one wyposażone w przydatne akcesoria, w tym torby na jedzenie, pieluchy i zabawki. Dysponując wózkiem wysokiej jakości, kupionym od znanego producenta, można zabierać malucha na wyjątkowe spacery. Dziecko zapięte w pasy nie wypadnie ze spacerówki, a dzięki niczym nieograniczonej widoczności będzie mogło chłonąć otoczenie, podziwiając wszystko, co tylko zdoła. Gwarantujemy, że zmiana wózka na spacerowy odmieni waszą codzienność. Od tej pory każda podróż będzie się kojarzyła z nowymi wrażeniami i kolejnym kontaktem ze światem.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone