Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie taksówki - co musisz wiedzieć?

15:32, 25.07.2018 | Materiał Partnera
Skomentuj

Polskie towarzystwa ubezpieczeniowe nie są zbyt przychylne w stosunku do kierowców pojazdów specjalistycznych, takich jak taksówki. Popularną praktyką przez nie stosowaną jest zawyżanie cen pakietów ubezpieczeniowych do takiego stopnia, że ich wykupywanie staje się zwyczajnie nieopłacalne. A przecież specjalistycznych polis nie jest w stanie zastąpić zwykłe ubezpieczenie.

Taksówka, jako pojazd nieustannie pozostający w użytku, częściej wymaga drobnych napraw i renowacji. Ze względu na to, że jest uczestnikiem ruchu drogowego przez dłuższy czas niż zwykła „osobówka”, jest też obarczona wyższym ryzykiem kolizji i wypadków. Nic więc dziwnego, że z punktu widzenia firmy ubezpieczeniowej branie pod swoje skrzydła takiego pojazdu nie jest zbyt opłacalne, specjaliści od ubezpieczeń zdają sobie bowiem sprawę, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że właścicielowi taksówki trzeba będzie znacznie częściej wypłacać odszkodowania, aniżeli przeciętnemu Kowalskiemu – właścicielowi zwykłej „osobówki”.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Najważniejszym kryterium podczas wyboru polisy jest cena, ponieważ suma gwarancyjna jest narzucona odgórnie przez różnego rodzaju regulacje prawne i wynosi 5 milionów euro w razie szkód osobowych, a w przypadku szkód materialnych jest to milion euro. Warto skorzystać zatem z internetowych porównywarek cen, dzięki którym można też prześwietlić jakość wybranych ofert.

Nakładanie wysokich cen na pakiety ubezpieczeniowe dedykowane właścicielom taksówek jest zabiegiem celowym i ma skutkować zniechęceniem potencjalnego klienta, który – mówiąc wprost –  jest dla towarzystwa ubezpieczeniowego po prostu nieopłacalny. Niestety (lub i stety) ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a naliczane z tytułu jego braku kary mogą być bardzo dotkliwe.

Na ratunek UK

Sytuacja prezentuje się nieco inaczej w krajach położonych na zachodzie Europy, np. Wielkiej Brytanii, gdzie funkcjonują firmy takie jak Taxi Insurer, mające w swojej ofercie polisy typu Taxi fleet insurance. Jest to pakiet ubezpieczeniowy zapewniający kompleksową ochronę taksówki, która jest jednocześnie podstawowym narzędziem pracy i źródłem dochodu dla osoby ją ubezpieczającej. W zakres polisy wchodzi m.in. OC, AC, NNW, Assistance, a także ochrona na wypadek kradzieży. Istnieje także możliwość objęcia ochroną szyb, opon czy przewożonego mienia.

Przykładową ofertę znajdziesz na stronie https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/.

(Materiał Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone