Zamknij
REKLAMA

Potrzeba gotówki na samochód. Co wybrać? Pożyczkę, kredyt gotówkowy, czy też samochodowy?

11:42, 23.05.2018 | .
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Zamierzasz kupić samochód i nie chcesz z tym zwlekać, ale brakuje Ci pieniędzy, żeby zrealizować swój plan? W tej sytuacji zapewne rozważasz pożyczenie środków, ale być może nie wiesz, z jakiego źródła skorzystać: pożyczki, kredytu gotówkowego czy kredytu samochodowego. Jakie są wady i zalety każdego z tych rozwiązań? Które będzie najlepsze w Twoim przypadku? Zastanówmy się nad tym.

Kredyt gotówkowy

Zwykły kredyt gotówkowy jest bardzo elastyczny, ponieważ pozyskane z niego środki możesz spożytkować nie tylko na sam zakup auta, ale również na inne wydatki z nim związane, jak np. niezbędne naprawy, nowy komplet kół czy zestaw ubezpieczeń. Kredyt tego rodzaju dostaniesz w każdym banku. Jeśli tylko masz odpowiednią zdolność kredytową i nie znajdujesz się na listach nierzetelnych dłużników, bez większych problemów otrzymasz pieniądze w ramach kredytu gotówkowego.

Na plus kredytu gotówkowego należy zaliczyć nie tylko możliwość dowolnego dysponowania pieniędzmi, ale również stosunkowo krótki czas ich pozyskiwania. Formalności są relatywnie proste, choć w zależności od banku ich załatwienie może trwać nieco dłużej, nawet do kilkunastu dni. Zajmuje to jednak znacznie mniej czasu, niż potrzeba, żeby pozyskać tani kredyt samochodowy na kredytna4kolka.pl.

Pożyczka

O ile kredyt gotówkowy otrzymasz wyłącznie w banku, o tyle pożyczkę dostaniesz również w instytucjach pozabankowych, m.in. w firmach oferujących tzw. chwilówki. Jej pozyskanie jest jeszcze łatwiejsze niż kredytu gotówkowego, a szczątkowe formalności sprawiają, że składanie i rozpatrywanie wniosku może się zamknąć w czasie zaledwie 60 min. Dzięki temu pożyczkę otrzymasz niemal natychmiast, dosłownie tego samo dnia, w którym złożyłeś o nią podanie.

Krótki czas oczekiwania na pieniądze i maksymalnie uproszczone formalności to niewątpliwe zalety, ale trzeba pamiętać, że pożyczki są drogie. Wysokie oprocentowanie sprawia, że z tytułu pożyczki trzeba zapłacić jeszcze większe odsetki niż w przypadku kredytu gotówkowego. Chcąc zaciągnąć pożyczkę, trzeba się liczyć także z ograniczeniami co do maksymalnej kwoty i czasu spłaty zobowiązania.

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy jest tańszy niż gotówkowy i pożyczka, ale w odróżnieniu od nich pozyskane z niego środki można przeznaczyć wyłącznie na zakup auta. Za naprawy, ubezpieczenia i inne wydatki związane z nowym samochodem trzeba wyłożyć z własnej kieszeni. Ponadto przy kredycie samochodowym do momentu jego spłaty formalnym właścicielem pojazdu pozostaje bank. Jeśli interesuje Cię ten produkt, jego znalezienie ułatwi Ci porównywarka kredytów samochodowych kredytna4kolka.pl.

(.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone