Zamknij
REKLAMA

Nietypowe mieszkanie jak skutecznie sprzedać?

14:34, 12.10.2021 | materiały partnera

Wszyscy znają powiedzenie „Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Nietypowe mieszkanie nie musi oznaczać kłopotów z jego sprzedażą. Potrzebna jest tylko właściwa strategia i wiedza komu możemy je sprzedać.

Nietypowe czyli jakie?

Za nietypowe można uznać mieszkanie, które nie jest rozkładowe i posiada tzw. przechodnie pokoje. Nietypowe mieszkania to również te ze świetnym rozkładem, ale o wiele gorszą lokalizacją – przykładowo tuż przy torach kolejowych. Do miana nietuzinkowych mieszkań będą aspirować również te z zaskakującym metrażem, kubaturą lub niespotykanymi pomieszczeniami. Nietypowe mieszkania w Skawinie to w końcu lokum znajdujące się w zaskakujących miejscach lub zabytkach architektury. Kilka lat temu w Polsce wybuchła moda na lofty, zagospodarowywanie obiektów poprzemysłowych. Ale wśród ofert można znaleźć dużo bardziej zaskakujące lokalizacje. Młyny wodne, wieże ciśnień, dawne świątynie zdążają się coraz częściej, choć przeważnie zamieniane są w obiekty komercyjne.

Nietypowe mieszkanie może oznaczać również nieruchomość, której nie można na dany moment założyć księgi wieczystej, bo spółdzielnia nie wykupiła gruntów pod blokiem. Takie mieszkanie trudno jest sprzedać, jednak nie jest to niemożliwe.

Jak sprzedać nietypowe mieszkanie?

Przekuwamy wady na zalety.

Bliskość torów kolejowych może być uciążliwa, ale bliskość węzłów komunikacyjnych ucieszy studentów lub pracowników najemnych. Dlatego takie mieszkanie najlepiej sprzedaje się jako nieruchomość inwestycyjna, gotowy pomysł na biznes. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku wspomnianych wyżej nietypowych obiektów architektury, chociaż to nie musi być regułą.

Na rynku nieruchomości znajduje się zawsze grupa nabywców poszukujących dla siebie czegoś wyjątkowego. Chcą zamieszkać w miejscu nieoczywistym, nie przeraża ich olbrzymia kubatura czy nakłady finansowe potrzebne na dostosowanie nieruchomości do celów mieszkalnych. Gdzie ich znaleźć? Takich inwestorów na pewno łatwiej znaleźć za pośrednictwem agencji, ale bezpośrednie zbycie nietypowej nieruchomości również jest możliwe.

Przechodnie pokoje to zmora mieszkań w blokach z wielkiej płyty, które powstawały w latach 60. i 70. poprzedniego stulecia. W takim pokoju można jednak urządzić piękną i często wymarzoną garderobę, przy okazji pozbywając się zajmujących miejsce szaf z innych pomieszczeń. Wystarczy wyjść w ofercie sprzedaży z takim pomysłem, a na pewno znajdą się potencjalni nabywcy, którzy go podchwycą.

Mieszkanie bez księgi wieczystej

I bez możliwości jej założenia może zostać sprzedane. Mieszkania ze spółdzielczym prawem własności mogą być sprzedawane, darowane i dziedziczone. Trzeba się jednak pogodzić z faktem, że cena za jaką sprzedamy mieszkanie bez księgi będzie niższa, dłużej też będziemy czekać na zdecydowanego kupca.

Materiał przygotowany przez portal Gethome.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%