Zamknij
REKLAMA

Jakie są rodzaje pożyczek pozabankowych?

15:14, 29.09.2021 | materiały partnera

Pożyczki pozabankowe są chętnie wybierane przez klientów firm finansowych w Polsce. Ich główną zaletą są niewielkie formalności oraz szybka realizacja, co oznacza, że pieniądze możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia. Pożyczki te są udzielane przez profesjonalne firmy pożyczkowe, jednak dzielą się one na kilka rodzajów. Które z nich są najkorzystniejsze i warte Twojej uwagi? Sprawdźmy. 

Pożyczki pozabankowe długoterminowe

Mimo tego, że najpopularniejszą formą pożyczki pozabankowej jest krótkoterminowe zobowiązanie, powinieneś jednak wiedzieć, że w ofercie firm pożyczkowych znajdziesz również pożyczkę długoterminową. Tego rodzaju pożyczki są zaciągane na przykład na zakup samochodu lub w innym, większym celu. Ze względu na dłuższy okres kredytowania, możesz liczyć na większe sumy pożyczki, trudniej jest je jednak otrzymać, dlatego korzystniejszą opcją wydają się pożyczki krótkoterminowe, jeżeli suma pożyczki jest dla Ciebie wystarczająca. 

Pożyczki pozabankowe krótkoterminowe

Krótkoterminowe pożyczki pozabankowe, w których zazwyczaj okres spłaty wynosi maksymalnie dwa lata, są udzielane w niewielkiej wysokości, ale za to w dosyć łatwy sposób. Możesz je zaciągnąć osobiście, przez telefon lub wysyłając wniosek o udzielenie pożyczki do wybranego pożyczkodawcy. Jedyne, co zwykle należy przedstawić, aby takie świadczenie otrzymać, to podstawowe dane. Decyzja o pożyczce jest wydawana szybko, a pieniądze często trafiają do klienta jeszcze tego samego dnia. Jedną z popularnych ofert tego typu jest pożyczka domowa.  Pamiętaj jednak, że każde zobowiązanie należy spłacać terminowo, dlatego, zanim zdecydujesz się na pożyczkę pozabankową, upewnij się, że Twój domowy budżet jest w stanie udźwignąć jej spłatę w najbliższych miesiącach. 

Pożyczki domowe

Pożyczka domowa jest świadczeniem, które jak nazwa wskazuje, możesz uzyskać, nie wychodząc z domu. Może być ono udzielane w różny sposób, lecz najczęściej wystarczy, że zadzwonisz na infolinię firmy pożyczkowej, złożysz stosowny wniosek, odbędziesz spotkanie z doradcą klienta, a pieniądze zostaną przekazane Ci osobiście. Pożyczka tego typu jest korzystna dla osób, które chcą uzyskać szybko świadczenie, w bezpieczny sposób. 

Istnieje kilka rodzajów pożyczek na rynku finansowym, na które możesz się zdecydować. Każdy z nich ma swoje plusy, dlatego warto dopasować ofertę pożyczki pozabankowej do Twoich indywidualnych potrzeb. Pożyczka długoterminowa na większy wydatek, pożyczka krótkoterminowa na mniejszy i pożyczka domowa na nagły wydatek, na który potrzebujesz środków. Przeanalizuj aktualne oferty i wybierz tę, która jest dla Ciebie korzystna.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%