Zamknij
REKLAMA

Jak zapewnić najlepszy odbiór techniczny mieszkania

12:16, 09.09.2021 | materiały partnera

Przekazanie kluczy do nowego mieszkania jest chwilą, na którą czeka się z niecierpliwością. Odbiór mieszkania z rynku pierwotnego daje sporo radości. Trzeba jednak uważać, żeby emocje nie przesłoniły spraw, które trzeba dopiąć podczas odbioru lokalu.

Dlaczego ważny jest odbiór techniczny mieszkania

Sprawdzenie stanu technicznego lokalu jest niezwykle istotnym momentem w procesie przekazania praw własności do lokalu. Po podpisaniu aktu przeniesienia własności trudno będzie zgłosić usterki, które powinny zostać poprawione przez dewelopera. Dlatego przed podpisaniem umowy przenoszącej własność warto dokładnie sprawdzić stan techniczny mieszkania. Nie każdy posiada znajomość norm budowlanych, więc przygotowując się na odbiór mieszkania w Warszawie warto skorzystać z pomocy firmy Pewny Lokal, która zapewni Ci bezpieczny odbiór z fachowcem Twojego nowego mieszkania.

Kto może dokonać odbioru technicznego mieszkania

Najlepiej gdy taka osoba posiada uprawnienia budowlane. Może to być inżynier, który zna się na odbiorze technicznym mieszkania. Sprawdzi czy został doprowadzony światłowód oraz instalacje pozwalające na odbiór telewizji satelitarnej, co w budynkach wielorodzinnych, które uzyskały pozwolenie na budowę po 2013 roku jest wymagane przez prawo. Możesz wtedy wybrać dowolnego dostawcę usług telewizji, co sprawia, że odbiór telewizji naziemnej może być tańszy. Taka osoba sprawdzi też czy dokumentacja powykonawcza mieszkania jest prawidłowo sporządzona. Może też sprawdzić stan instalacji grzewczej i plan mieszkania. Dzięki temu odbiór mieszkania we Wrocławiu może być szybki i prosty.

Kiedy umówić się na odbiór mieszkania

Powinno się to zrobić dopiero wtedy, gdy deweloper uzyska pozwolenie na użytkowanie budynku, które jest wydawane przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Warto to wziąć pod uwagę ustalając termin odbioru. Nie każdy musi znać procedurę odbioru, którą opisuje ustawa deweloperska. Dlatego przed podpisaniem aktu przeniesienia własności mieszkania od dewelopera warto wynająć kogoś, dla którego odbiory mieszkań w Warszawie nie mają żadnych tajemnic.

Jak przygotować się do odbioru mieszkania

Przed przekazaniem kluczy i podpisaniem protokołu odbioru technicznego mieszkania lub domu warto sprawdzić wszystkie zapisy zawarte w umowie deweloperskiej. Nie można też zapomnieć, że pomieszczenia przynależne do mieszkania takie jak piwnica czy garaż również podlegają odbiorowi technicznemu.

Wszystko to pokazuje, że naprawdę warto skorzystać z usługi odbioru mieszkania bez względu na to, czy przygotowujemy się na odbiory mieszkań we Wrocławiu, czy też w jakimś innym mieście. Odbiór techniczny mieszkania będzie dobrym początkiem korzystania z lokalu mieszkalnego i sprawi, że odbiór kluczy będzie czystą przyjemnością.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%