Zamknij

Dedykowane aplikacje webowe? Web development z software house

13:57, 29.07.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:57, 29.07.2021

Przedsiębiorstwa programistyczne mają opinię bardzo przyjaznych miejsc. Na ich stronach internetowych widać ludzi zadowolonych z życia. Programiści mogą zebrać siły w czasie pracy w pokojach do relaksu. Kontakt z klientem? Zawsze miły, profesjonalny i uporządkowany.

To, co oferuje software house wydaje się też całkiem kuszące. Problem polega na tym, że wiele osób obawia się samej terminologii. A niepotrzebnie, bo każde pojęcie można wyjaśnić w bardzo prosty sposób. Chcesz stworzyć profesjonalną stronę internetową? Zobacz, z jakimi terminami się tu spotkasz.

Aplikacje mobilne i webowe. Na czym polega różnica?

Aplikacje mobilne są tworzone na urządzenia przenośne. Masz ich mnóstwo w swoim telefonie. Korzystasz ze sprzętu marki Apple? Pobierasz je w App Store. Masz smartfon z Androidem? Jesteś stałym bywalcem Google Play.

Aplikacje webowe są mniej znane. Dlaczego? Ponieważ mało kto odróżnia je od zwykłych stron internetowych. Tymczasem wystarczy, by strona miała opcję logowania czy płatności, by była aplikacją webową. Rzeczywiste strony internetowe dadzą Ci tylko informacje, a nie interakcję.

Między aplikacjami webowymi a mobilnymi są dwie podstawowe różnice. Apki webowe nie wymagają instalacji, bo uruchamiasz je w przeglądarce. Prócz tego apek mobilnych nie uruchomisz na dowolnym urządzeniu, a aplikacje webowe – owszem.

Co to jest web development?

To budowa stron i aplikacji webowych. Web developer to z kolei nazwa stanowiska programisty z software house odpowiedzialnego za to zadanie. Może on wykorzystywać w swojej pracy gotowe systemy CMS (o tym za chwilę) lub od początku pracować na czystym kodzie. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety.

Strony i aplikacje programowane od zera są z reguły szybsze, stabilniejsze i bardziej wydajne. Ich stworzenie wymaga jednak większych umiejętności, więc są droższe. Oprogramowanie budowane w systemie CMS może wystarczyć dla podstawowych potrzeb biznesowych. W miarę rozwoju firmy często okazuje się jednak, że trzeba stworzyć coś własnego.

CMS. Co to za oprogramowanie?

CMS to skrót od Content Management System, co oznacza system zarządzania treścią. Po zalogowaniu się do takiego systemu znajdziesz się w panelu administracyjnym. To z tego poziomu można nie tylko założyć stronę, ale również zainstalować różne motywy czy pisać bloga.

Systemy CMS dzielimy na dwa typy. Autorskie i ogólnodostępne.

Warto uważać na autorskie systemy, które tworzą niedoświadczone agencje interaktywne. Bardzo często ich cena wynika wyłącznie z dobrego marketingu. Stabilność takich systemów bywa dyskusyjna, a do tego możesz się natknąć na problemy, jeśli w przyszłości zechcesz zmienić administratora strony. Znacznie lepiej sprawdzają się CMS'y oparte na otwartym kodzie źródłowym. Przykładem oprogramowania CMS typu Open Source może być WordPress, Joomla czy Drupal.

Czy software house zajmie się projektowaniem aplikacji webowej?

Z przyjemnością! Szczególnie, jeśli wybierzesz ludzi, którzy zjedli na tym zęby, a nadal lubią to robić. Zamawiając profesjonalną stronę internetową w firmie programistycznej, zawsze otrzymujesz coś wyjątkowego. A stabilność i szybkość działania dostajesz w pakiecie z automatu.

Chcesz się przekonać? Odwiedź AppLover.com. Czekamy na Twój projekt!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%