Zamknij
REKLAMA

Co to jest reklama zewnętrzna - rodzaje i przykłady

00.00, 11.12.2020 materiały partnera Aktualizacja: 11.16, 14.12.2020

Reklama zewnętrzna nazywana w języku angielskim outdoor advertising oznacza zewnętrzny rodzaj reklamy, który najczęściej umieszczany jest poza miejscem zamieszkania klienta.

Reklama zewnętrzna nazywana w języku angielskim outdoor advertising oznacza zewnętrzny rodzaj reklamy, który najczęściej umieszczany jest poza miejscem zamieszkania klienta.

W obecnych czasach taką formę reklamy można spotkać praktycznie każdego dnia w miejscach, które charakteryzują się sporym natężeniem ruchu między innymi: na zatłoczonych drogach, w galeriach handlowych oraz w innych bardziej strategicznych punktach miasta. O czym warto pamiętać? To fakt, iż głównym celem reklamy zewnętrznej jest dotarcie do klienta!

Rodzaje reklam zewnętrznych

Dzisiaj rodzajów reklam zewnętrznych jest naprawdę wiele, aczkolwiek najczęściej spotkać można: billboardy i tablice reklamowe, są to reklamy które w większości przypadków przytwierdzane są do podłoża za pomocą specjalnych obciążeń betonowych oraz z zastosowaniem linek stalowych. Jednymi z podstawowych rodzajów reklamy zewnętrznej są:

 • reklamy na fundamencie betonowym - to najbardziej klasyczne konstrukcje metalowe, ich stalowa konstrukcja lokowana jest bezpośrednio na gruncie, mocowana betonem. Jest to świetne rozwiązanie, które jest odporne na czynniki atmosferyczne takie jak silny wiatr.
 • reklamy na naciągach i liniach stalowych - to dosyć drogie i niebezpieczne rozwiązanie, bowiem wielkoformatowe reklamy montowane są do ziemi z użyciem odciągów i linek stalowych, co bardzo często skutkuje przewróceniem się reklamy bądź jej uszkodzeniem w wyniku zbyt silnego wiatru.

Inne nośniki reklamy zewnętrznej

Dzisiaj w dobie ciągłego rozwoju technologicznego istnieje bardzo wiele nośników reklamy zewnętrznej, które dodatkowo posiadają litery podświetlane (na przykład jak tutaj), a także kasetony świetlne, co sprawia, iż jeszcze bardziej zapadają w pamięci klientów, a także wpływają na wizerunek firmy! Powinieneś wiedzieć, iż każdy rodzaj reklamy zewnętrznej ma swoje zastosowanie, najczęściej spotykaną formą nowoczesnej reklamy są billboardy reklamowe oraz banery reklamowe. Billboardy spotkać można przede wszystkim w podświetlanej formie na budynkach lub słupach.

Citylight - reklama zewnętrzna

Obecnie bardzo ciekawym rozwiązaniem jest forma reklamy zewnętrznej w postaci Citylightów, jest to reklama którą charakteryzuje podświetlana tablica, na której publikowane są różnego rodzaju plakaty reklamowe.

Bardzo dużą zaletą tego typu reklamy jest fakt, iż nośnik jest niewielkich rozmiarów, co pozwala usytuować go w najpopularniejszych miejscach w miastach między innymi: na deptaku, w pobliżu przystanków autobusowych, na dworcach i w galeriach handlowych. Takie zastosowanie jest bardzo dobrze przemyślane, gdyż dzięki temu można dotrzeć do różnorodnych odbiorców!

Reklamy zewnętrzne dmuchane i wielkoformatowe

Wśród ciekawych i innowacyjnych pomysłów reklamy zewnętrznej są:

 • reklamy dmuchane - przede wszystkim wyróżniają się prostym i łatwym montażem, ze względu na swoją lekkość i efektowność wykorzystywane są bardzo często podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych
 • reklamy wielkoformatowe - jedna z najbardziej skutecznych form reklamy zewnętrznej, jej przekaz jest bardzo donośny, dzięki czemu przyciąga wzrok przechodniów.

Reklamy zewnętrzne to skuteczna forma promocji produktów oraz usług, najczęściej znajduje zastosowanie w centrach miast oraz w miejscach o dużym natężeniu ruchu! Jest to doskonałe rozwiązanie, które pomaga znacznie przyciągnąć uwagę klientów i zatrzymać ich na dłużej.

Zebra Print - drukarnia wielkoformatowa

Warto zaznaczyć, iż obecnie na rynku działa bardzo wiele firm zajmujących się reklamą zewnętrzną, jedną z nich jest Zebra Print, jest to wielkoformatowa, cyfrowa drukarnia. Oferowana usługa dotyczy praktycznie wszystkich rodzajów nadruków, dzięki którym promocja zarówno produktów jak i usług Twojej firmy będzie o wiele bardziej skuteczna! W ofercie znaleźć można między innymi:

 • banery reklamowe;
 • ulotki reklamowe;
 • broszury;
 • plakaty wielkoformatowe;
 • plakaty;
 • naklejki samoprzylepne;
 • a także wiele innych.

Zebra Print oferuje reklamę zewnętrzną także w innej formie takiej jak: wizytówki, druki na koszulkach, gadżety firmowe, nadruki na kubkach oraz inne projekty graficzne i montaż tablic reklamowych!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%