Zamknij
REKLAMA

Jaki rodzaj poduszki zapewni największy komfort śpiącym na plecach?

11.40, 30.09.2022 materiał partnera Aktualizacja: 11.41, 30.09.2022

Pytanie, które z pozoru wydaje się banalne i nieistotne – Jakie poduszki są idealne do spania na plecach? – jest bardzo ważne z Twojego punktu widzenia. Każdy pragnie bowiem snu spokojnego, dającego energię i siłę do działania podczas następnego dnia. Czy warto zainwestować w komfort dla śpiącego na plecach, kupując mu odpowiednią poduszkę? Sprawdź w naszym artykule.

Po co w ogóle są poduszki?

Poduszki służą do utrzymania górnej części ciała w wyrównaniu podczas snu, łagodząc ciśnienie i równoważąc punkty w ciele. Poduszka powinna dopasować się do unikalnego kształtu, krzywizn i pozycji podczas snu oraz złagodzić wszelkie punkty nacisku.

Na wybór materaca przeznaczasz większość czasu. Sprawdzasz oczywiście jego wymiary, klasy twardości oraz materiały, z jakich zostały wykonane. W przypadku poduszki większość ludzi decyduje się na wybór szybki i nie do końca przemyślany. A obie decyzje powinny iść w parze.

Co brać pod uwagę, wybierając poduszkę?

Jeśli szukasz odpowiedniej poduszki, która zapewni Ci największy komfort musisz brać po uwagę różne czynniki. Przede wszystkim, jaki materac lub inne podłoże posiadasz do spania. Jeśli korzystasz z materaca oznaczonego symbolem H1 bądź H2, to musisz wziąć pod uwagę poduszkę niższą niż w przypadku materaców średnich (H3) oraz twardych (H4).

Dla komfortu osób śpiących na plecach spore znaczenie będzie miał zarówno rodzaj materaca, jak i właściwie dobrany model poduszki. Nie wszystkie osoby śpiące na plecach preferują poduszki, które przeznaczone są dla osób śpiących na boku, na brzuchu czy w jakichkolwiek innych pozycjach. By znaleźć odpowiedź na pytanie – jaka poduszka do spania na plecach, możesz zajrzeć również na bloga sklepu sypialniaplus.pl, gdzie dowiesz się więcej na ten temat.

Ważna jest również budowa Twojego ciała. Różne modele poduszek przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn. Wszystko zależy od budowy ciała oraz masy. Istotne będą także wskazania bądź przeciwskazania zdrowotne. Problemy z kręgosłupem, migreny bądź inne dolegliwości mogą pogłębić się, jeśli dany produkt będzie dobrany nieodpowiednio. Warto więc postawić na wygodne poduszki w ofercie SypialniaPlus. Lata doświadczenia i pasja sprawiają, że właśnie tam możesz dobrać poduszkę dla siebie i każdego, kto pragnie komfortowego snu podczas odpoczywania na plecach.

Negatywne skutki doboru poduszki dla śpiącego na plecach

Jeśli poduszka, którą zakupisz jest zbyt wysoka, to podczas spania na plecach szyja będzie wygięta nieprawidłowo. To spowoduje napięcie mięśni z tyłu szyi i ramion. Tego typu pozycja może również powodować zmniejszenie możliwości prawidłowego oddychania. To z kolei skutkuje chrapaniem, które może utrudniać sen.

W przypadku leżenia na plecach poduszka powinna podtrzymywać naturalną krzywiznę lub lordozę kręgosłupa szyjnego, zapewniając odpowiednie podparcie pod głową, szyją i ramionami. Wysokość poduszki powinna być niższa niż w przypadku osób śpiących na boku.

Jeśli nadal masz wątpliwości odnośnie wyboru komfortowej poduszki dla osoby, która śpi na plecach. możesz skontaktować się z ekspertami na stronie https://www.sypialniaplus.pl Ich bogata wiedza oraz doświadczenie sprawiają, że możesz otrzymać skuteczną poradę i wybrać najlepszy model poduszki dla osoby śpiącej na plecach. Tak, by Twój sen już zawsze był miły, przyjemny i trwał odpowiednią ilość czasu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%