Zamknij
REKLAMA

Jakie wybrać rolety do pegoli lub na przydomowy taras?

12.02, 20.09.2022 materiał partnera
pixabay

Rolety mają bardzo duży wpływ na wystrój naszego wnętrza. O ile zazwyczaj nie mamy większych problemów z wyborem rolet do mieszkania albo domu, to większy problem pojawia się w przypadku powierzchni przydomowych. Czym kierować się przy wyborze rolet na taras albo pergolę? Podpowiadamy. 

Jakie rolety do pergoli i inne wybrać do przestrzeni przydomowej? 

To pytanie zadają sobie osoby, które mają piękną dodatkową przestrzeń przy domu. Każda pergola, taras czy większy balkon daje ogromne możliwości designerskie. Ale największy problem sprawiają rolety. Na rynku istnieją różne rodzaje pergoli: segmentowe, tkaninowe z płaskim dachem, lamelowe, a także lekkie pergole rzymskie, pergole rolowane, czy skomplikowany system zadaszenia pasujący do większych przestrzeni. Od tych pojęć może rozboleć głowa, ale na wybór rolety do pergoli warto poświęcić trochę czasu. Szybko okaże się, że nie jest to tak bardzo skomplikowane, jak się wydaje. 

Dużą popularnością cieszą się rolety rzymskie, a to ze względu na ich funkcjonalność. Dodatkowo stylowe fałdy dodadzą wnętrzu elegancji i szyku. Jednak do pergoli lepszym wyborem będzie inny rodzaj rolet. 

Roleta do pergoli typu screen – co to takiego? 

Ten rodzaj wyróżnia także wysoka funkcjonalność, ale również estetyka. Dodatkową korzyścią jest to, że można je zawiesić zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz pergoli. Te cechy sprawiają, że rolety screen są najczęściej wybierane do pergoli. Dzięki zaawansowanej technologii doskonale chroni teren przed słońcem, nawet w trakcie najwyższych letnich temperatur. W trakcie wilgoci ta roleta może również doskonale chronić organizm przed ukąszeniami insektów, ponieważ bardzo często wykorzystuje się ją jako moskitierę, a to za sprawą specjalnej tkaniny, z której jest wykonana. Rolety screen są uniwersalne, ponieważ cechuje je wysoka odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, wilgoć czy silne promienie słoneczne. 

Część rolet screen jest sterowana za pomocą pilota, co jest bardzo wygodne. Nie trzeba nawet wstawać z fotela, aby przyciemnić lub rozjaśnić przestrzeń. 

Roleta do pergoli typu screen - jak czyścić? 

Wielu właścicieli pergoli przydomowej roletę typu screen stosuje na zewnątrz. Dlatego w tym miejscu można nasunąć się kolejne, logiczne pytanie: jak czyścić taką roletę? 

Zdecydowanie warto zainwestować w specjalistyczne detergenty. Tylko w ten sposób roleta będzie nam służyła nawet przez długie lata. Przed jej myciem, należy ją w całości rozwinąć. Nagromadzony kurz można usunąć za pomocą szczotki z miękkim włosiem, ponieważ twardy włos mógłby łatwo uszkodzić tkaninę rolety. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%