Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać konto bankowe dla młodzieży?

14:44, 24.06.2022 | materiał partnera

Młodzież coraz chętniej podejmuje się pracy sezonowej i skrupulatnie zbiera swoje oszczędności. Nic więc dziwnego, że nastolatki zaczynają się także interesować założeniem konta bankowego. Nie ma bowiem lepszego i bezpieczniejszego miejsca na składowanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Wobec tego jak wybrać odpowiednie konto dla nastolatków?

Od kiedy młodzież może zakładać konta w banku?

Konto dla nastolatków- jak sama nazwa wskazuje- jest przeznaczone dla ludzi młodych, jeszcze przed osiągnięciem przez nich pełnoletności. Niemniej jednak istnieje dolna granica wieku, odnośnie której możliwe jest założenie konta dla nastolatków. Polski system prawny przewiduje taką możliwość dla każdego, kto skończył co najmniej 13 lat. Wówczas nastolatki mogą bez problemu otworzyć swoje konto osobiste, a także otrzymać kartę debetową. Warto również zauważyć, że takie rachunki osobiste będą funkcjonować na maksymalnie podobnych zasadach co rachunki przeznaczone dla osób dorosłych.

Jak wybrać konto bankowe dla młodzieży?

Nie da się ukryć, że w przypadku konta dla nastolatków, to polski rynek oferuje ogromne możliwości wyboru. Otwarcie takiego konta jest możliwe praktycznie w każdym banku, a co więcej istnieje możliwość ich otwarcia na niezwykle preferencyjnych warunkach. Oczywiście podstawowym wyznacznikiem najlepszego konta dla młodzieży jest to, że jest ono całkowicie wolne od opłat. Nie da się ukryć, że praktycznie każde konto bankowe dla nastolatków ten warunek spełnia. Niemniej jednak warto dokładnie sprawdzać oferty, gdyż istnieją także i banki, które nawet od nastolatków nie zawahają się pobrać odpowiedniej opłaty. Warto również zwrócić uwagę na to, czy korzystanie z karty debetowej jest całkowicie darmowe. Konto bankowe dla nastolatków może być także powiązane z niezwykle interesującą ofertą oszczędnościową, często o wiele lepszą niż ta, która oferowana jest dorosłym użytkownikom. Jednocześnie warto również przyjrzeć się bezpieczeństwu i funkcjonalności, jakie zapewnia konto bankowe dla nastolatków. Poziom zabezpieczeń powinien być wysoki, a co więcej, zarówno rodzic jak i dziecko, powinni mieć możliwość modyfikacji na koncie.

Jak założyć konto bankowe dla nastolatków?

Założenie kontra bankowego dla nastolatków przebiega w dokładnie taki sam sposób, jak w przypadku otwarcia rachunku osobistego przez dorosłych. Nastolatek sam pospisuje umowę z bankiem we własnym imieniu, jednak ważna jest w tym przypadku wyrażona zgoda przez co najmniej jednego z rodziców lub opiekunów prawnych. Zwykle cały proces otwarcia konta dla nastolatków odbywa się  bezpośrednio w placówce wybranej przez młodzież. Niemniej jednak niektóre oddziału oferują także możliwość wypełnienia wniosku i weryfikacji całkowicie online. Zarówno konto bankowe dla nastolatków jak i przynależna do niego karta debetowa jest własnością nastolatka i to on ma prawo nią dysponować. Niemniej jednak rodzic w dalszym ciągu zachowuje pełne prawa do tego, by kontrolować finanse na koncie osobistym swojego dziecka.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%